Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én akadok ki ezen?

Csak én akadok ki ezen?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a városban este tíz után,moziban voltam az Unokahúgommal.Legalább 8 babakocsis anyukát láttam ebben az időpontban pár hónapos gyereket tologatva,de volt pár olyan egy év körüli baba,akik ébren voltak és nézelődtek a kocsiban.Csak én gondolom azt,hogy ilyenkor nem az utcán a helye egy babának,kisgyereknek.Nekem három éves fiam van,minden nap este nyolckor már alszik,ahogy ma is.Utcára kihelyezett teraszokon,szórakozóhelyeken több 3-6 év közötti gyereket is láttam.
2012. júl. 5. 23:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
14%

Ilyen gerinctelen embereket (akinek nem inge ne vegye magára..) Elképesztő, hogy a kérdező feltett egy kérdést normálisan erre itt elkezditek kiforgatni a szavait. Nem kell okoskodni a monitor mögül.

Megjegyzem nem mindenkinek szól, mielőtt az én fejem is leharapnátok!:) További szép napot!

2012. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
76%
Többen, köztük 20-as válaszoló összekeveri a teljes káoszt azzal, hogy a rendszer, vagyis a napirend egy cseppet lehet rugalmas évszaknak meg életkornak és egyéb feladatoknak megfelelően.
2012. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. Ezt hogy érted?
2012. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
20%

Én vagyok a 20-as, nem Te :)))


Nem keverem össze, bár azok, akik "rugalmasan" nevelnek, valójában sokszor teljes káoszban élnek.


Persze előfordulhat, hogy nyáron tovább fent vannak a gyerekek, esetenként este 10-kor is kint lehet lenni, de sokan ezt életvitelszerűen csinálják.


Azon kívül azt tapasztaltam, hogy azok a kisbabák, akik a kezdetektől úgy vannak szoktatva, hogy éjszaka az utcán kódorognak velük, ahol millió dolog ébren tarthatja őket, vagy többször alszanak a hangzavar miatt rövideket, azoknak később nagyobb esélyük van arra, hogy rosszabb alvók lesznek. Hiszen ezt szokták meg.


Aztán anyuka pár év múlva felteszi a kérdést itt, hogy "miért nem alszik éjszaka a gyerekem?"...

2012. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesódat írtad le, mint "elrettentő példa", amiben egyet is értek veled, hogy a káosz után a rendszer az vagy nehezen vagy sehogyan nem megy.

Nálunk meg csak annyi, hogy télen korábban kel eleve a gyerek, ezért az egész napirend tolódik , de megmarad. A nyári életmódunk meg olyan, hogy később kelünk, sokáig fenn vagyunk, ezért előfordul, hogy este 10-kor még vagyunk valahol, és nem otthon az ágyban.

A lényeg, amit akartam mondani, hogy nem feltétlen mindenki totál rendszertelen, aki nyáron este későn kinn van, bár tuti vannak így is, nekik biztos nem lesz egyszerű, ha jön a bölcsi-ovi, anyunak meg a meló.

Csak úgy éreztem, hogy egy kalap alatt van mindenki, akinek nem alszik korán a gyerek.

2012. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Elnézést, elnéztem a számot. Azért is kérdeztem, hogy ezt hogy érti!
2012. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
26%
Én egyetértek a kérdezővel. Megértem az időjárást, mint okot, de egy pici gyerek mit keres ébren 10-kor? Az én kétéves fiam 8-kor fekszik, max 9-kor most a kánikula miatt, de olyankor már azt se tudja hol van. Reggel megyünk bevásárolni, és 4 után a játszótérre, hatkor meg jövünk fel mert közeleg a vacsiidő.
2012. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

11.14-es köszi a szavaid.igen sajna személyeskedésbe ment át a dolog.Én lettem a téma,mikor a kérdés nem erről szól.

Egyébként az én környezetemben is vannak olyan családok,ahol soha semmilyen rendszer nincs,ennek következtében a gyerek éjfélkor,egykor még szaladgál a lakásban,és nem csak nyáron,télen is.Aztán meg panaszkodnak,hogy nem tudnak pihenni,időt együtt tölteni kettesben,mert mire nagy nehezen elalszik a gyerek,ők is kifekszenek.Reggel meg alig bírják tízkor felverni a gyereket,így minden csúszik.A délutáni alvás ötkor van.


Ja és az egyik kedves válaszolónak üzenném,hogy van jobb dolgom,mint ezen rágódni.Nem tehetek róla,hogy sokan nekem estek,hogy katonaság van itthon nálunk meg még sorolhatnám.Attól még hogy másnak más jó,nem itélem el,de szerintem kisgyerek,kisbaba akkor sem való utcára éjszaka.

2012. júl. 6. 13:01
 29/34 anonim ***** válasza:
77%

Mit foglalkozol te a más gyerekével? A tied alszik 8kor,örülj neki! A másé nem alszik 8kor! Ő kiviszi sétálni vagy ahová jól esik neki..Mit kell ezen kiakadni? Mikor értitek már meg hogy minden gyereknek más igényei vannak és a szülőnek joga van ugy nevelni ahogy jónak látja...Neked se tetszik nyilván ha beleszolnak a te nevelésedbe..igy is ki lehet forgatni nézd csak:

Miért teszi le sok szülő a gyerekét korán aludni nyáron is amikor olyan jó idő van még este is és kint játszhatnának?

Te tudod hogy azért mert a gyereked ezt igényli,kész! mit kell leállni témázni azon mit csinál a másik számodra teljesen idegen ember?!?

Nincs jobb dolgod?

Amugy az én fiam 4 hónsapos volt mikor mentünk nyaralni először tengerpartra és ott volt velem a kávézókba,éttermekbe este mig én és apa jol éreztük magunk ő aludt a babakocsiban..idén 18 hónapos lesz szintén ugyanigy fog történni ha álmos lesz alszik a kocsiban,ha látom hogy nem érzi jól magát,rosszul alszik,zavarja a tömeg akkor beviszem..de ha meg jól el van és nem álmos miért ne lenne kint?miért nem lazithatnak a szülők manapság anélkül hogy rájuk sütnék a felelőtlen rossz szülő cimkét?

Újabban otthon kéne ülni,csak 6 után kimozdulni a gyerekkel mert ugye a meleg se jó neki de 8 kor meg már legyen ágyba megfürödve vacsorázva..anya mosson fözzön takaritson,apa dolgozzon és nehogymár eszükbe jusson egy-egy este egy héten magukra gondolni..óóó az szégyen..ját már gyerek van..akkor a szülő megzűnik ember lenni és már nem igényli a kikapcsolodást meg a szorakozást sem..

Pontozzatok le ha ugy látjátok nincs igazság abba amit irtam..nem fogok megsértődni:)

2012. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok.

A férjem mindig este 8-ra(12óra meló) ér haza a munkából,így ha akarnám sem tudnám 8-kor lefektetni a lányunkat. Főleg mióta nagyobbacska lett megvárja,de ez érthető mert egész nap nem látja! Így e miatt is csak este 10-kor fekszik le.

Én sajnos nem dolgozom mert a munkahelyem megszűnt,így nem kell/ene korán kelnünk,de legkésőbb 9-kor már megreggeliztünk. Délelőtt gyorsan lemegyünk a boltba(5perc),és jövünk haza. Annyit van kint a levegőn,muszáj menni mert nincs aki megtenné helyettem.

Ebben a melegben du 6 előtt nem nagyon megyünk ki,és fél 9 körül érünk be. Jó egy kicsit a levegőn mert a panelban is pusztulat van,rendszeresen 33fok van nálunk!

Ha nincs ilyen meleg akkor naponta 2x vagyunk levegőn,de akkor sem tudom hamarabb lefektetni az apja miatt!

Én megértem hogy te dolgozol,és nektek ez így jó! Másnak meg máshogy jó!

Ezeket csak azért írtam mert mindenkinek más az életritmusa,más a gyerek habitusa,és senkit nem kell e miatt megszólni! Az én lányom amúgy sem egy nagy alvó,nem is volt soha!

2012. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!