Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én akadok ki ezen?

Csak én akadok ki ezen?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a városban este tíz után,moziban voltam az Unokahúgommal.Legalább 8 babakocsis anyukát láttam ebben az időpontban pár hónapos gyereket tologatva,de volt pár olyan egy év körüli baba,akik ébren voltak és nézelődtek a kocsiban.Csak én gondolom azt,hogy ilyenkor nem az utcán a helye egy babának,kisgyereknek.Nekem három éves fiam van,minden nap este nyolckor már alszik,ahogy ma is.Utcára kihelyezett teraszokon,szórakozóhelyeken több 3-6 év közötti gyereket is láttam.
2012. júl. 5. 23:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%

Most oké, mert valóban csak 8-9 óra után van kint viszonylag jó levegő, amikor jól esik a séta az embernek.

Na de nem csak ilyenkor vannak kint sokan kisbabával, kisgyerekkel, hanem mindig! Persze az ő dolguk, ha nekik így jó, akkor oké.

Pl. a múltkor a Múzeumok éjszakáján rengeteg kisgyerekes családot láttunk még éjfél körül is! És azok a gyerekek nem úgy néztek ki, mint akik olyan szívesen sétálnak órákat és jól esik nekik a túlzsúfolt, meleg termekben nézelődni... 5,5 éves a nagyobbik fiam, de eszem ágában sem volt elvinni őt, pont az előbbiek miatt. Talán jövőre, ha akarja.

Amúgy gyerekkoromban mi csak szilveszterkor és aug. 20-án voltunk az utcán este 9 után és annak akkor feelingje volt, hogy egyáltalán nem sajnálom, hogy a többi napon 9-kor már aludtunk...

2012. júl. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég voltunk Balatonon és bizony mi is sétáltunk még fél 10-kor is 7 hónapos babánkkal!

Semmi baja nem lett ettől a pár naptól! Sőt!

Viszont az nálam jobban kiverte a biztosítékot,amikor a szomszédlány közölte fél 2-kor (szimplán 40 fokban),hogy viszi a picit sétálni, mert kell neki a levegő és ilyenkor szokta!

2012. júl. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én meg pont úgy gondolom, hogy egy 3 hónaposnak még teljesen mindegy. Ahogy előttem írták, ha álmos, elalszik a levegőn, a babakocsiban, ha nem, akkor otthon is fent lenne.

Egy nagyobb, 1-2 éves gyereket már tényleg összezavarhat az ilyen, az enyémet legalábbis igen. Szombaton azért kellett hazajönnünk az öcsém esküvőjéről elég korán, mert a 2 évesen menetrendszerűen kidőlt este 8-kor. A kicsi felől maradhattunk volna akármeddig, ő a legnagyobb zajban is édesen aludt.

2012. júl. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy nyári szünet van,de nem mindenkinek.Én pl dolgozok,a fiam bölcsibe jár.Reggel kelni kell.

Azt viszont tényleg nem értem,hogy miért kell kiforgatni az ember szavait.Nyilván nem katonaságnál vagyunk,de egy gyereknek akkor is legyen egy napirendje,amitől persze adott esetben el lehet térni.Mint írtam nem állok pisztollyal a gyerek ágyánál,hogy aludjon nyolckor,de fél éves kora óta este nyolckor alszik el,tehát 2,5 éve,így ezt igényli.Nem fogom erőszakkal kihurcolni az utcára este tízkor sétálni,csak mert hűvös van.Ő szinte egész nap kint van a bölcsiben az udvaron,így van eleget levegőn,de bölcsi után négy körül el szoktam vinni egy játszótérre,ahol hatalmas fák vannak,hűvösebb van mint a 32 fokos panelban.

2012. júl. 6. 08:19
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Miért akadsz ki ezen? Nem bántásból mondom, de nem lehet hogy azért, mert te nem teheted meg ?

Mi is éjjeli bogarak vagyunk, 2 gyerekkel együtt. Főleg ebben a dögvész időben, este 7-8-nál előbb nem is vinném ki őket, mert az a kínzás és ártalmas nekik.

Ha reggel nincs dolguk vagy kevés alvással is bírják, akkor az miért gond ?

2012. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
megtehetném,mert nem dolgozok minden nap,egy héten 3-4 napot dolgozok 12 órában.Szó sincs erről.Én este 10-11 körül már le szoktam feküdni aludni,ha csak nincs valami programom
2012. júl. 6. 08:56
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akadok ki ezen.

Nálunk is kitolódott a 4 éves kisfiam napirendje (ezáltal a miénk is).

Nyári szünetig mindig feküdt fél 9-kor, reggel fél 7-kor kelt.

De most cseppet sem bánom, hogy így történik, mert egyszerűen elviselhetetlen a meleg kinn. Itt Békés megyében egész héten 37 felett volt a hőmérséklet, este fél nyolc után éri el újra a 32 fokot. Eszem ágában sincs hamarabb kimenni vele, viszont a mozgás kell neki, így este 9 vagy fél 10, teljesen belefér. Mivel kismama vagyok, nekem sem hiányzik a nagy meleg, itt benn ütjük el egész nap az időt.

A babakocsis csöppségeknek pedig lehet még egyszerűbb, megfürdeti séta előtt, utána fél 10-kor séta, és leteszi aludni. Teljesen rendben van így, a nagy hőség felülírhatja a napirendet.

2012. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%
Csak azért akadsz ki ezen, mert nincs jobb dolgod. Miért fáj az neked, ha más nem azt teszi amit Te? Mindenkinek joga van akkor menni az utcára amikor akar, az ő dolga. Nálunk este 10-ig rendszerint tele van a játszótér, ha nem akarnak aludni a gyerekek (3,5évesek) én is leviszem őket. Tegnap is félé 10kor értünk haza. Ha én este 8-kor ágyba tenném őket, akkor megfőnének a panelben. Van napirendjük, mégsem okoz gondot ha csak 10-kor fekszenek le. Ilyen melegben tényleg csak este lehet kellemesen sétálni.
2012. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Sókristály ***** válasza:
67%

Egy gondom van a 14-es kommenteddel. Értem én, hogy dolgozol, meg hogy bölcsi van, de senki sem mondta, hogy csináld másként. Pusztán arról írtunk többen is, hogy nincs azzal semmi gond, ha ilyenkor a gyerekek tovább fenn vannak.

Ha a te gyereked simán elalszik ebben a melegben is, akkor örülj neki, és ennyi.

Másé meg nem alszik el, csak vergődnek, hát este viszik sétálni. Ez is ennyi.

Hol van itt a probléma?

2012. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%

Az unokatesóm is így neveli a kislányát. Már csecsemő korában is (télen-nyáron) kint voltak vele este 10-11-kor is, ha anyuknak ahhoz volt kedve. nem volt sose normális alvásidejük, ott aludt a kislány, ahol épp elfáradt. Ennek a következménye, hogy most 4 évesen még mindig fönt kukorékol akár éjfélkor is, éjszaka is fölkel többször, reggel meg 11-ig alszik. A gond csak az, hogy már ovis, és az anyja is visszament dolgozni, így minden reggelük egy kínszenvedés, mert a gyerek nem hajlandó felkelni, éjszaka viszont ugyan úgy fent van.

Hát nehéz is átszokni több évnyi összevisszaság után a "rendszerességre".

Egyszer beszéltünk erről, és szerinte ez genetika, hogy ki mikor szeret lefeküdni és reggel felkelni... Hát lehet, de a munkahely, iskola, óvoda nem fog az ő genetikájához alkalmazkodni...


Az enyémek is alszanak már 9-kor, igénylik is. Nincs is gond reggel a feleléssel.

2012. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!