Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos! Mi "ütött" a feleségem...

Fontos! Mi "ütött" a feleségembe? Lassan fontosabb a lova, mint a három hetes babánk!

Figyelt kérdés

Problémám a következő:

A feleségemnek és nekem három hetes a babánk,édes kis tünemény.De nem tudom,mi történhetett a feleségemmel,mert eredendően nagyon várta,de most mintha alig foglalkozna a picivel.Csak a tényleg alapvető dolgokat teszi meg,hogy pelenkázás,fürdetés,etetés (nem szoptat,a teje elapadt).

Ritkán simizi,alatatja vagy beszél hozzá.


A másik az,ami szintén "hozzá tartozik" a feleségemhez,hogy nagy sportember volt (?):főképpen lovagolt hosszú ideig,de úszott és atlétizált is.Az alakjára mindig nagyon kényes volt (ki nem ilyen alapon,de ő tényleg,egy pluszt sem tűrt meg megán).


Van egy lova,amit ő idomított be és az ő nevén is van és újabban minden nap kijár a lóhoz és lovagol! Egyszer láttam és nem is tudom,hogy képes rá három kéttel a szülés után.Nem csak "lögyög",hanem hallottam,hogy vágtázott és ugratott is már!! Én elhiszem,hogy kötődik hozzá,de ez már sok szerintem,ha a pici lányunk rovására megy ez.


Felvetettem már neki,de eléggé felhúzta magát és végül is arra lukadt ki (pedig én ezt sohasem említettem neki egy szóval se!!),hogy márpedig bármennyire is akarom,nem fogja eladni és a lovaglással sem fog felhagyni!


Én nem azt mondom,hogy egyáltalán ne,de azért ne ugrás,meg ne vágta.Sőt,utánanéztem és csak a szülés után fél évvel javasolják a lovaglás újrakezdését,de azt mondta,hogy ne szóljak bele,mert ő a sportember (tényleg jó,díjugratásban régebben versenyeket is nyert).Ő jobban tudja.


Három hete szült,természetes úton,komplikáció nem volt,ha ez számít.


Szerintetek mit tegyek,mert tényleg tanácstalan vagyok! Szeretem nagyon,meg ő is,figyelmes,tanult és okos nő,csak hát megvan a szenvedélye...



2013. máj. 25. 17:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Hagyd. Ha így érzi jól magát akkor ne szólj neki ezért. Lehet, hogy kicsit depressziós.

Én 1,5 hete szültem, nekem sajnos nincs lehetőségem menni semmerre, nekem már 3. baba. De ha mehetnék akkor bizony mennék.

2013. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Én is lovagoltam és szeretem,tényleg csodás állatok.De azért néha túlzás,amit művel a feleségem.Egy lovardában ismerkedtünk meg.


Tudom nyilván,hogy ezerszer jobb mint én,én sohasem mentem versenyre és nem is ugrottam.De a vágta az tudom,hogy milyen...és szerintem ez három héttel szülés után korai.

2013. máj. 25. 17:51
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg depressziós es igy jon ki rajta.
2013. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És kijelentette,hogy több gyereket nem is akar...
2013. máj. 25. 17:56
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is gratulálok a babátokhoz! :)

Másodszor pedig osztom az első válaszoló véleményét, miszerint a párod egy kicsit depis. Egy újdonsült anyának nehéz megbírkózni azzal, hogy már semmi sem lesz olyan, mint régen volt, a baba előtt. Van, akinek könnyebb, van, akinek nehezebb. Párod valószínűleg megijedt, hogy van, amit nem tud kordában tartani ( pl alak, ló), és ez a kis újszülött babátok. A baba nem idomítható, nem lehet szűkös keretekbe szorítani, mint egy diétát, megvan a saját tempója, a saját élet ritmusa, a kis igényeivel, függőségeivel (ölelés, ringatás, evés, alvás, anya, apa, stb) együtt.

Azt mondom, keress meg egy pszichológust és kérd ki a véleményét, de párodnak ne szólj róla, csak felhergelné magát. Beszéld meg a pszichomókussal az esetleges találkákat hármasban, minta csak egy régi ismerős lenne a múltból. Ő ismeri a módját, hogyan vegye rá a kedvesed, hogy kiöntse a lelkét, hogy miért érdekli jobban a lova, mint a babája. Én biztos vagyok benne, hogy a feleséged retteg az ismeretlentől, a te feladatod, hogy biztosítsd őt a támogatásodról, hogy megfelelően helytállljon anyaként!


Pszichológus, 6 hónapos baba anyukája

2013. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy szülés utáni depressziója van. Én még csak 12 hetes várandós vagyok, de a párom már előre gondolkozik azon, hogy mi lesz, ha szülés után befordulok. Én alapvetően nagyon energikus, életvidám nő vagyok, nagy munka és teherbírással. 2 hónapja nem dolgozom és nagyon nehezen viselem. Előtte 12-13 óra felelősségteljes szellemi munkát végeztem. Most itthon unalmasak a napjaim. Terhességi tüneteim nem voltak, csak a lelki dolgaimmal volt problémám. Mi úgy tervezzük, hogy szülés után, ahogy lehet heti kétszer-háromszor el fogok járni edzőterembe. Addig a párom lesz a babával. Szerintem te is hagyd, hogy a párod levezesse magán a szülés és a felelősség súlya okozta érzéseket. A mozgás örömet, boldogságot ad, főként neki. Talán átlendül rajta, és majd kialakul az új életritmusotok.
2013. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,felpontoztam mindenkit!


Hát akkor hagyom,hadd lovagoljon,a pszichológust pedig megpróbálom,bár hátha kikupálódik magától ebből.És tényleg nem várom el tőle,hogy eladja a lovát meg egyáltalán rá se üljön,ezt baromira rosszul hiszi!


Csak félek,hogy valami megsérül ott "benn" a nagy ugrabugrálás közepette és féltem nagyon!! Eszeveszetten szeret nyargalászni,most meg pláne...

2013. máj. 25. 18:44
 8/24 A kérdező kommentje:

Mondjuk mentségére legyen szólva a mondhatni vérprofisága:meg tudja számolni egy kezén,hogy hányszor esett lóról és sohasem sérült meg.


A terhessége alatt is lovagolt,még terepen is,de soha semmi baja nem lett.Na,most már látom hol kezdődik a megszállottság,de megpróbálok kiállni mellette!

2013. máj. 25. 18:46
 9/24 A kérdező kommentje:
Meg nem ilyen "anyámasszony katonája",egy pályára beidomított lovakat is lovagolt.
2013. máj. 25. 18:48
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

amíg lovagol, ki vigyáz a picire?

elég gáz, hogy nem is akart szoptatni......

2013. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!