Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fontos! Mi "ütött" a feleségem...

Fontos! Mi "ütött" a feleségembe? Lassan fontosabb a lova, mint a három hetes babánk!

Figyelt kérdés

Problémám a következő:

A feleségemnek és nekem három hetes a babánk,édes kis tünemény.De nem tudom,mi történhetett a feleségemmel,mert eredendően nagyon várta,de most mintha alig foglalkozna a picivel.Csak a tényleg alapvető dolgokat teszi meg,hogy pelenkázás,fürdetés,etetés (nem szoptat,a teje elapadt).

Ritkán simizi,alatatja vagy beszél hozzá.


A másik az,ami szintén "hozzá tartozik" a feleségemhez,hogy nagy sportember volt (?):főképpen lovagolt hosszú ideig,de úszott és atlétizált is.Az alakjára mindig nagyon kényes volt (ki nem ilyen alapon,de ő tényleg,egy pluszt sem tűrt meg megán).


Van egy lova,amit ő idomított be és az ő nevén is van és újabban minden nap kijár a lóhoz és lovagol! Egyszer láttam és nem is tudom,hogy képes rá három kéttel a szülés után.Nem csak "lögyög",hanem hallottam,hogy vágtázott és ugratott is már!! Én elhiszem,hogy kötődik hozzá,de ez már sok szerintem,ha a pici lányunk rovására megy ez.


Felvetettem már neki,de eléggé felhúzta magát és végül is arra lukadt ki (pedig én ezt sohasem említettem neki egy szóval se!!),hogy márpedig bármennyire is akarom,nem fogja eladni és a lovaglással sem fog felhagyni!


Én nem azt mondom,hogy egyáltalán ne,de azért ne ugrás,meg ne vágta.Sőt,utánanéztem és csak a szülés után fél évvel javasolják a lovaglás újrakezdését,de azt mondta,hogy ne szóljak bele,mert ő a sportember (tényleg jó,díjugratásban régebben versenyeket is nyert).Ő jobban tudja.


Három hete szült,természetes úton,komplikáció nem volt,ha ez számít.


Szerintetek mit tegyek,mert tényleg tanácstalan vagyok! Szeretem nagyon,meg ő is,figyelmes,tanult és okos nő,csak hát megvan a szenvedélye...



2013. máj. 25. 17:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%
Élete munkája van a lóban. Oké. És a gyerek? Az talán nem élete munkája, a része? Érdekes...
2013. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem itt nem depresszióról van szó, hanem szimplán arról, hogy a feleséged nem áll készen az anyaságra. Mert nem csak a szülés után nem volt képes áldozatokat hozni a piciért, hanem már a terhesség alatt sem.

Hatalmas felelősség terhesség alatt lovagolni, nem csak a leesés veszélye miatt, hanem a rázkódás miatt, ami a lovaglással jár.

Ennek az időszaknak most a teljes "szimbiózisról" kellene szólnia, ilyenkor az a normális, ha az anyuka szinte össze van nőve a babával. Nem pedig anyósra, főleg bébiszitterre bízva eljárogatni űzni a hobbit.

Tudom, hogy ez nem volt túl hasznos hozzászólás, mivel már nem lehet visszacsinálni a dolgokat. Valahogy el kellene érni, hogy az anyuka tudatáig eljusson, hogy lett egy gyereke, nem tehet úgy, mintha semmi nem változott volna. A gyerek nem kérte az életet, ti hívtátok életre, és ez bizony sok lemondással, áldozathozatallal jár, amit el kellene fogadni.

2013. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
92%
javítás: hatalmas felelőtlenség terhesség alatt lovagolni
2013. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A pszichológus vagyok.

A kérdésem: a családban mindenki úgy gondolja-e, ahogy te, hogy nem jó ez így? Tehát pl a nagyik, testvérek, a barátai? Csak mert ha igen, akkor van egy ún. szembesítés, amit drog- és alkoholfüggők esetében szoktak alkalmazni: a delikvenshez legközelebb állók összeülnek, összeszedik minden érvüket és szeretetteljesen megpróbálnak a problémával küzdő lelkére beszélni. Ezt általában meglepetésszerűen szokták eszközölni, tehát amikor az illető nem számít a szembesítésre. Mindenki elmondja a magáét: mennyire szeretik őt, mennyire örülnek, hogy bővült a család, és mit várnak el az anyától, ehhez képest ő hogy viselkedik. Lehet példálózni a lóval is, miszerint gondoljon bele, hogy mi történne a lóval ha senki nem foglalkozna a szőrével, nem ugratnák/futtatnák, csak kaját kapna és ki lenne alóla takarítva a trágya. Na, pontosan ez a helyzet a babával is, és ő legalább annyi törődésre, ha nem többre van szüksége mint egy lónak. Tessék felhasználni a ló iránti érzelmeit átvetítve a gyermekre. Be kell látnia, hogy a baba magatehetetlen nélküle, szüksége van rá, igaz nem lehet vele versenyeket nyerni, de sokkal több öröm van benne mint azt gondolná. El kell érni nála, hogy kompromisszumot tudjon kötni: fele annyi

Lovaglás, annyival több babázás.

A feleséged fél az ismeretlentől, fél a saját gyerekétől, fél a felelősségtől és az áldozatoktól, de ami a legfőbb, hogy fél fecserélni a lova iránti szeretetet a gyermeke iránt érzettel. Meg kell értenie, hogy attól még hogy többet foglalkozik a babájával, a ló ugyanúgy az övé marad, nem cserél gazdát, ugyanúgy lehet vele versenyezni.

Szóval talán a szakember előtt meg kéne próbálni ezt, esetleg egy pszichológus vezetésével.

2013. máj. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!