Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magamat áldozzam fel vagy a...

Magamat áldozzam fel vagy a fiamat? Te ebben az esetben mit tennél?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam. 4 éve vagyok itthon vele. 2 éves korában bölcsibe ment, én meg vissza dolgozni, de 1,5 hónap után kirúgtak a betegségei miatt. Még azelőtt, hogy bébiszittert találtunk volna neki. Betegségei általában nem olyan vészesek, csak éppen annyira beteg, hogy ne mehessen bölcsibe, oviba. Mindent elkap, ami csak létezik. Kis túlzással ha megfújja a szél, másnapra náthás, köhög, lázas, piros a garatmadulája. Felsőlégúti, bélrendszeri vírusfertőzései vannak, amik mindig lázzal járnak. Havi 2-3 hetet otthon tölt. Már egy szekrény van tele mindenféle csodavitaminnal, szedtünk receptköteles immunerősítőket. Eredmény 0. Kivizsgáltattuk, gyenge az immunrendszere, ezért kap el mindent. Ennek ellenszere nincs, 6-7-8 évesen a dokik szerint már nem lesz ilyen beteges. Úgy érzem, hogy 4 év után nagyon hiányzik már a munka és a felnőtt emberekkel való napi kapcsolat. De családi segítség híján csak bébiszitter jöhet szóba. A havi 2-3 hét betegség viszont azt jelentené, hogy amit keresnék, azt oda is adhatnám a bébiszitternek egy az egyben,és a beteg gyerekemet még idegenre is bíznám. Ha továbbra is otthon maradok vele, akkor neki ugyan jó lesz, de nekem egyre kevésbé. 4-5-6-7-8 év kihagyással hova fogok kelleni? A férjem fizetéséből ha szűkösen, de megélünk, de manapság veszélyes 1 főre építeni egy egész család megélhetését. Te otthon maradnál vagy visszamennél dolgozni?
2015. nov. 18. 12:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképp közösségbe adnám, hisz egyrészről már elég nagy ahhoz, hogy igénye legyen rá, másrészről attól is erősödik az immunrendszere.


Viszont próbálnék valamilyen otthonról végezhető munkát keresni, hogy ha beteg mégis inkább velem legyen.

2015. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt gondolom, amit az első. Otthoni munka és ovi. És amennyit kell, otthon maradnék vele, de kezdenék magammal valamit.
2015. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valamilyen esti munka részidőben? pl. kasszás este 6-tól 10-ig valahol?

De a távmunka se rossz megoldás, ha magasabb végzettséggel rendelkezel.

A férjed gondolom 6 körül hazaér, onnantól ő átveszi a gyereket ha kell.

Esetleg te is vállalhatnál bébiszitterkedést a saját gyereked mellett.

2015. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy felvetettétek az otthoni munkát. Hónapok óta keresek ilyesmit, de valós otthoni munkához eddig még nem volt szerencsém. Pedig én is szívesen vállalnék ilyesmit. Ha tudtok valamit, szívesen venném.
2015. nov. 18. 12:46
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Ahhoz, hogy ötleteket adjunk jó lenne tudni mi a végzettséged, milyen tapasztalatod van, mihez értesz, milyen nyelveken beszélsz?


Én pl. jogász vagyok, ügyvédi irodáknak fordítok finnt és norvégot alkalmanként. Ez nagyon jól fizet, én ritkán vállalom, mert nekem munka mellett sok idő, a munkámat nem cserélném le, mert szeretem. Ha te is beszélsz finnül akkor én rögtön tudok neked fordítást. Igaz jogi szöveg, de anélkül is érthető legfeljebb pár szakszót kikeresel. De gondolom ez más ritkábban beszélt nyelveken is működik.

2015. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni munkát mások nem ajánlanak. Neked kell magadnak kitalálnod, mihez értesz és a saját lábadra állnod. Én így gondolom. A legtöbb otthoni munka ajánlat csak átverés. De ha beszélsz nyelveket, értesz a matekhoz, akármihez, tudsz korrepetálni (nem apróság), ha van nálatok hely, vigyázhatsz mások gyerekére is, ha már egyszer otthon vagy, ismerek olyan anyukát, aki köt, varr, horgol, és eladja, de olyat is, aki "csak"olcsóbban veszi és drágábban adja tovább neten. Rendezhettek garázsvásárt otthon, egy ismerős anyuka tortákat és sütiket készít, és azokat adja el. Egy másik, távolabbi ismerős, papíráruval kereskedik, esküvői meghívókat, kártyákat, ajándéktárgyakat gyárt és értékesít, egy másik táskákat varr... a lehetőség végtelen, de magadnak kell tudnod, mihez értesz.


Én nem azért vagyok itthon, mert muszáj, hanem mert sok gyereket szeretnénk és ezt választottam. Míg vissza nem találok a tényleges munkaerőpiacra, én korrepetálással tartom fenn a munkaigényem. Elképesztően sokan jelentkeznek, még skype-os oktatásra is, úgy, hogy nyíltan megmondom, hogy nem vagyok tanár, de beleteszem szívem-lelkem, hogy segítsek (nyelvek és biosz, mert ezekből vagyok igazán jó). Az igazság az, hogy jobban keresek így, mint az előző munkahelyemen, ahová bejártam dolgozni.

2015. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz munkát találni, ha meg felveted, hogy kicsi gyereked van, már le is írtak.

Én mindenképpen visszamennék dolgozni, és ha kell felváltva maradnék otthon gyerekes táppénzen apával, meg akkor néha-néha babysitter.

Én értem, hogy min mész keresztül, 5 évig voltam itthon a gyerekekkel. Amikor vissza akartam menni, nem vettek vissza. Anyagilag mi megvagyunk, de mégis nagyon sírtam, hónapokig ki voltam akadva. Anyámék nem értették, hát örüljek, hogy itthon lehetek a gyerekekkel. Nem örültem, elegem volt, nem való ez mindenkinek.

Egyébként ha irodára mész, egyre több helyen van home office, és ha beteg a gyerek, akkor lehet, hogy otthonról tudsz dolgozni. Nekem ilyen volt az a munkahely, amit gyes után találtam. Az osztrák nagyfőnöknek a szeme sem rebbent, amikor megkérdezte, hogy miért jöttem el az előző helyemről, és mondtam, hogy gyerekek. Érdekes, ez csak a magyar főnököknek probléma, külföldön normálisnak számít, ha van családod. A mostani munkahelyem is ilyen szerencsére, és talán egyre jobban terjed itthon is.

Ennek ellenére azért interjún ne nagyon hozd fel.

Magadnak létrehozni ilyet, nem egyszerű, és inkább csak feketén lehet, korrepetálni, fordítani, mert egyébként az embernek az inge-gatyája rámegy a járulékokra.

2015. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék, sőt, hasonlót tervezek. Én 6 és fél éve vagyok itthon 3 gyerekkel, a legkisebb mostanában tölti majd a 3 évet, és megy óvodába. Én meg remélem, minél hamarabb el tudok helyezkedni. De már én is felmértem, hogy az első 1-2 évben biztos, hogy a fizetésem nagy része bébiszitterre fog menni, abból kiindulva hogy telente egy-egy influenza vagy komolyabb nátha alkalmával 2 hónapig volt itthon egyik vagy másik gyerek. A családjaink messze laknak. Egy 4 éves gyereknél már nem gondolom, hogy akkora áldozatot jelent, hogy nem vele van otthon az anyukája. Persze, a betegség elején, 1-2 napig azért szerencsés lenne, ha meg tudnád oldani, amikor még nagyon elesett, de általában - legalábbis nálunk így van - utána még eltelik egy hét, mikor a gyerek már teljesen jól van, csak közösségbe nem mehet még.
2015. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi a táppénzeket vegyesen oldjuk meg: én, férjem, bébiszitter. Így mi sem esünk ki sokat a férjemmel a munkából, de a bébiszitter sem viszi el a fél fizetésünket.

Ez nálatok nem megoldható?

2015. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért, de 1,5 hónap után kirúgtak??? Mért mennyit hiányoztál ennyi idő alatt?
2015. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!