Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magamat áldozzam fel vagy a...

Magamat áldozzam fel vagy a fiamat? Te ebben az esetben mit tennél?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam. 4 éve vagyok itthon vele. 2 éves korában bölcsibe ment, én meg vissza dolgozni, de 1,5 hónap után kirúgtak a betegségei miatt. Még azelőtt, hogy bébiszittert találtunk volna neki. Betegségei általában nem olyan vészesek, csak éppen annyira beteg, hogy ne mehessen bölcsibe, oviba. Mindent elkap, ami csak létezik. Kis túlzással ha megfújja a szél, másnapra náthás, köhög, lázas, piros a garatmadulája. Felsőlégúti, bélrendszeri vírusfertőzései vannak, amik mindig lázzal járnak. Havi 2-3 hetet otthon tölt. Már egy szekrény van tele mindenféle csodavitaminnal, szedtünk receptköteles immunerősítőket. Eredmény 0. Kivizsgáltattuk, gyenge az immunrendszere, ezért kap el mindent. Ennek ellenszere nincs, 6-7-8 évesen a dokik szerint már nem lesz ilyen beteges. Úgy érzem, hogy 4 év után nagyon hiányzik már a munka és a felnőtt emberekkel való napi kapcsolat. De családi segítség híján csak bébiszitter jöhet szóba. A havi 2-3 hét betegség viszont azt jelentené, hogy amit keresnék, azt oda is adhatnám a bébiszitternek egy az egyben,és a beteg gyerekemet még idegenre is bíznám. Ha továbbra is otthon maradok vele, akkor neki ugyan jó lesz, de nekem egyre kevésbé. 4-5-6-7-8 év kihagyással hova fogok kelleni? A férjem fizetéséből ha szűkösen, de megélünk, de manapság veszélyes 1 főre építeni egy egész család megélhetését. Te otthon maradnál vagy visszamennél dolgozni?
2015. nov. 18. 12:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Jó, akkor gyengébbek kedvéért még egyszer: van olyan ismerősöm, aki így oldja meg, és a cége is így képzeli. Én sem azt írtam, hogy ez az általános, hanem hogy LEHET ez is megoldás. Jézusom...

És van apuka is, ha 10 órát dolgozik anyu 1-2 napon, apa lesz a gyerekkel akár. Ennek ugyebár az lenne az értelme, hogy kevesebb napra kell a bébiszitter, de mindegy. Ha meg olyan munka, amihez nem kell minden nap bejárni, az még jobb. Ilyen is van ám, és mielőtt újra belémkötnek egyesek, ez sem általános, de VAN ilyen. És továbbra sem tudjuk, a kérdező mihez ért...de sebaj, kötekedjetek nyugodtan inkább velem ezután is. :)

Miért nem a kérdezőt faggatjátok? Nem írja, mihez ért, az óvoda kötelező, megélnek 1 fizetésből és egyebek. Szóval a kérdés teljesen értelmetlen. Már a megfogalmazása is fura. Már miért kéne bárkit is feláldozni?

2015. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Aha, szóval van ilyen. Az jó. Végül is a lottó ötöst is eltalálja minden 45 milliomodik szelvényen valaki, senki nem mondta hogy nincs olyan hogy valaki megnyerné :-)
2015. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
En nem bíznám idegenekre a gyermekem nevelését. Amíg megtehetem, en szeretnek foglalkozni vele. Vannak kozossegek ovodan kivul is ahol talalkozhat korabeliekkel. Amit az oviban ranitanak neki en is meg tudom tanitani neki... Max.nem fog csunyan beszelni...
2015. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!