Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magamat áldozzam fel vagy a...

Magamat áldozzam fel vagy a fiamat? Te ebben az esetben mit tennél?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam. 4 éve vagyok itthon vele. 2 éves korában bölcsibe ment, én meg vissza dolgozni, de 1,5 hónap után kirúgtak a betegségei miatt. Még azelőtt, hogy bébiszittert találtunk volna neki. Betegségei általában nem olyan vészesek, csak éppen annyira beteg, hogy ne mehessen bölcsibe, oviba. Mindent elkap, ami csak létezik. Kis túlzással ha megfújja a szél, másnapra náthás, köhög, lázas, piros a garatmadulája. Felsőlégúti, bélrendszeri vírusfertőzései vannak, amik mindig lázzal járnak. Havi 2-3 hetet otthon tölt. Már egy szekrény van tele mindenféle csodavitaminnal, szedtünk receptköteles immunerősítőket. Eredmény 0. Kivizsgáltattuk, gyenge az immunrendszere, ezért kap el mindent. Ennek ellenszere nincs, 6-7-8 évesen a dokik szerint már nem lesz ilyen beteges. Úgy érzem, hogy 4 év után nagyon hiányzik már a munka és a felnőtt emberekkel való napi kapcsolat. De családi segítség híján csak bébiszitter jöhet szóba. A havi 2-3 hét betegség viszont azt jelentené, hogy amit keresnék, azt oda is adhatnám a bébiszitternek egy az egyben,és a beteg gyerekemet még idegenre is bíznám. Ha továbbra is otthon maradok vele, akkor neki ugyan jó lesz, de nekem egyre kevésbé. 4-5-6-7-8 év kihagyással hova fogok kelleni? A férjem fizetéséből ha szűkösen, de megélünk, de manapság veszélyes 1 főre építeni egy egész család megélhetését. Te otthon maradnál vagy visszamennél dolgozni?
2015. nov. 18. 12:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, hogy hogy mennél vissza, ha nem tudjátok megoldani a gyerek felügyeletét, ha beteg! Nincs is hová visszamenned.
2015. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem értelek, komolyan. Azt írod, 4 éves, akkor óvodában van a helye, mivel kötelező. Ennyi.

Te meg menj dolgozni nyugodtan, bár nem írtad, miféle munkáról is van szó, mihez értesz. Esetleg távmunka, félállás, 6 órás is szóba jöhet, ha így könnyebb lenne.

2015. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Persze 6 órás, félállás meg távmunka is szóba jöhet. Anyukának. De hol vannak ilyen állások ma Magyarországon? Ezerből 1.
2015. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok: Miért lettem lepontozva? Csak leírtam két mondatban, amit a kérdező egy fél oldalban.

Segítségük nincs, munkája nincs. Akkor mi a kérdés? ( bár azt nem tudom, hogy a kötelező óvodába járást hogy akarja megoldani?)

2015. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A 6 órás munka nem megoldás a betegségekre, hiszen ha beteg a gyerek akkor 6 órában ugyanúgy nem tud bemenni dolgozni, ráadásul a pénz is kevesebb és ha még mellette beteg a gyerek alig visz haza valamit.

A kérdező gondolom úgy értette hogy keressen-e állást, vagy maradjon-e otthon. Lehet a helyedben 1 évet még maradnék otthon, de a gyerek menne oviba, hogy erősödjön az immunrendszere, jövőre már talán jobb lesz ha átesik a betegségeken és apukával felváltva mennék betegszabira.

2015. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
De lehet megoldás. Nekem van olyan ismerősöm, aki így dolgozik, és egy hétre kell elosztania a munkát, ha 3 napra megoldja, akkor 3 nap, ha 5-re, akkor 5. Tehát csak annyit kell bemennie, azokat a napokat kell megoldania, amikor beteg a gyerek, és van apuka is ugyebár. De továbbra sem tudjuk, mit tudna dolgozni, nem mindegy, hogy bolti eladó, vagy atomfizikus.
2015. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy ez lehetne megoldás, de mint mondtam Magyarországon egyáltalán nem divat a részmunkaidő. Nagyon kevés ilyen munkahely van.

De az is igaz, hogyha a félállás mellett még hiányzol is mert beteg a gyerek, vagy ebből fizess babysittert, akkor már tényleg felesleges.

Egyébként az igaz, hogyha beadnád oviba, akkor te is nyugodtabb lennél, jobban el tudnád látni a háztartást,esetleg felfrissítenéd szakmai tudásod, nyelvtudásod, hogy a későbbi interjúkon jobban teljesíts.

Én elkezdtem németet tanulni, nekem az is nagyon jó volt, kimozdultam otthonról, új emberekkel találkoztam.

Persze még mindig nem tudjuk, mi a szakmád.

2015. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, itt sokan félreértették Kérdezőt. A gyerek jár oviba, legalábbis elvben, mert egy hétig megy, aztán 2-3 hétig otthon van betegen.
2015. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. HÁt nem tudom... A 6 órás munkavégzés az heti 30 óra. Tehát ha mondjuk otthon akar maradni pár napot a gyerekkel, akkor pl. három nap napon 10 órát kellene dolgoznia. Nem hiszem hogy ez megoldás, ez rengeteg, akkor ki megy el a gyerekért az oviba?? És még akkor is csak 2 napot nyert a héten. Ráadásul ha pl. irodai munka, nem biztos hogy van napi 10 órában mit csinálnia, viszont a másik két napon meg jobb lenne ha bent lenne.

Inkább 4 órás munkaidővel lehetne ezt megoldani hogy nem kell minden nap bemennie, hanem elosztja a heti 20 órát a héten. De az meg már végképp nagyon keveset fizet.

2015. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én voltam részmunkaidős állásinterjún. Ők egyáltalán nem úgy képzelték el, hogy én majd eldöntöm, hogy azt a heti 30 órát mikor akarom ledolgozni, hanem igenis be kellett volna menni minden nap.
2015. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!