Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakocsis anyuka, mi a...

Babakocsis anyuka, mi a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Ma utaztam a buszon haza felé du. 4óra körül. A busz tele, de én még a végállámoson szálltam fel, így nem pont az ajtóban álltam. Nagyon sokan voltak, leszálló utas nem volt de a sofor kinyitotta az ajtót. Nem tudttak már utasok felszállni, viszont egy anyuka a babakocsiját megpróbálta feltolni, mert hideg van és mikor nem sikerült (egy kismacska sem fért volna fel) hangosan szóvá tette, hogy senki nem száll le a buszról és ők meg fagynak majd a buszmegállóba.


Ilyenkor mi a helyes? Le kell szállni és átadni a "helyet" ?


Tényleg nem tudom mi lett volna a helyes?


2017. jan. 21. 22:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Néhány anyuka teljesen elveszíti az eszét, ha felkoppintják. Ez is annak a példája. Természetes, hogy egy kismamának átadom a helyem, volt már olyan is, hogy egy full tömött buszon én magam tettem szóvá, hogy pocakos anyukát nem engedték leülni, ő meg csendesen meghúzódott, és így lett helye. A babakocsi helyét, ha van hely, akkor szintén átadom, és szerencsére jó tapasztalatom, hogy a többség megteszi önként és szó nélkül (a tahókat pedig az utastársaknak kell helyre tenni). Viszont azt is tudomásul kell venni, bármennyire fáj a hisztianyuknak, hogy csúcsidőben csak az emberek jóindulatán múlik, hogy fel tudják rakni azt a monstrumot, mert óriási luxus a 4-5 ember helyét is elfoglaló babatank. Pesti 7-es buszra pl. el sem indulnék babakocsival, mert lehetetlen, hogy helyem legyen rajta csúcsidőben... És a gyerek fázásával takarózni meg külön undorító, mivel a gyerek a babakocsiban jó öltöztetés mellett nem fázhat. Tehát elsősorban anyu logisztikázta rosszul, és épített az anyukáknak "járó" előjogokra helytelenül.
2017. jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6%
Az egyik válaszolónak üzenem, hogy általában babakocsival hátul szokás felszállni. Illetve a sofőr általában ki is nyitja az ajtót. Úgyhogy elől lehetnek 100an is...hátra kell menni eleve ;-)
2017. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12-es, nem tudom, felétek milyen buszok vannak, de eddig ahol csak jártam, ott nem "szokás" kérdése volt, hogy hol szállsz fel. Eddig amikkel én utaztam, azoknál a második (!) ajtó volt erre kijelölve, mert ott rögtön volt is hely a babakocsinak. Kivéve a pár éve még használatban lévő (legalább is itt kb. 3-4 éve tűntek el) régi Ikarusokat, ahol valóban a hátsó ajtó volt kijelölve babakocsival való felszállásra, de megnézem, hogy arra hogy képes bárki segítség nélkül feltenni a babakocsit, nem beszélve arról, hogy ott el sem lehet férni tisztességesen. De kétlem, hogy mostanság még olyan sok helyen fordulnának elő ezek a csodabuszok.
2017. jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell leszállni. A babakocsinal van kereke, haza lehet tolni. Ha ilyan hideg van, nem kell elindulni se a gyerekkel, de lehet taxit is hivni
2019. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!