Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan győzzem meg anyukámat...

Hogyan győzzem meg anyukámat hogy ne menjek már iskolába? 13/l

Figyelt kérdés

Nekünk ezen a héten szerdáig kell már csak suliba menni, de szerdán nem tanulunk, hanem karácsonyfa ünnepség lesz. De én erre a 3 napra nem szeretnék elmenni! Hogyan győzzem meg anyukámámat hogy erre a 3 napra szerezzen nekem igazolást?

13/l



2016. dec. 19. 06:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Meg orvoshoz nem tudok magamtól elmenni mert nagyon hosszú az utcánk és végig kellene gyalogolni onnan meg buszozni de anyukàm meg nem enged el sehova egyedül mert nem bízik meg bennem és félt. Ped ig màr 14 vagyok. És anya nem az a típus aki engedi hogy ne menjek suliba. Meg ő dönti el hogy beteg vagyok e. Rámnéz: Ó te nem is vagy beteg! Öltözz! Ez van! :(
2016. dec. 19. 07:00
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

6:08 óta betöltötted a 14-et?

Képzeld el ,másoknak is ilyen az iskola,nem csak neked,mégse lógnak. Az én öcsém is 14 múlt,ő is bejár iskolába a héten,de nem nyávog. Igaz ő sose nyávog. Csináld utána. Nincs egy db 4-ese,heti kettő karate,heti 1 gitár, 1 angol,1német nyelvvizsgára felkészités meg 3előkészítő hogy bekerüljön a legjobb gimibe. Na,ő nem nyavajog és kényszeritve sincs ezekre.

2016. dec. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
Ugy van, oltozz! Az en 13 eves lanyom is ezt teszi. Remeljuk, kibirod ezt a par napot...
2016. dec. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%
En konkretan szegyellnem magam ha ilyen lanyom lenne, mert akkor nagyon eblaxtam volna a neveleset.
2016. dec. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak meresztem a szememet...


Képzeld, minden iskola ilyen "s.zar", hogy van tanterv, napra és órára lebontva, és ha három napig csak se.gget vakartok, akkor szünet után adnának le óránként két anyagot. Az jobb lenne?

Másrészt: ha minden nap van még aktív tanulás, akkor kénytelen lennél otthon, önállóan pótolni a tananyagot. Hát pont nem annak a típusnak tűnsz, aki ezt önszorgalomból megteszi! Állandó lemaradásban lennél, a dolgozatnál vagy feleletnél az a hét sötét folt lenne a fejedben, mert eszedbe se jut átvenni otthon az anyagot.


Anyád annyira nem bízik benned, hogy elmehess egyedül dokihoz. Gondolom, a téli szünetben is minden napra lesz melletted felnőtt, aki vigyáz rád. Ha most te plusz három napot otthon fetrengsz, akkor az azt jelenti, hogy neki valahogy kellene szereznie három napra vagy szabadságot, vagy valakit, aki figyel rád. Hát, ez így karácsony előtt a legtöbb munkahelyen a lehetetlennel egyenlő.


Azon törd inkább a kis buksidat, hogy vajon miért van az, hogy egyedül egy métert nem tehetsz meg az utcán, és miért nem bízik benned anyud egy cseppet sem! Talán köze lehet ahhoz, hogy már általános iskolásként is azon jár az eszed, hogy tudnál lógni minél többet!

Ha nem fogják a kezed, te se a suliba mész, csak mellé!


Még bírj ki két évet (elvégre már 14 vagy!), és ha betöltöd a 16-ot, akkor nem leszel már tanköteles. Otthagyod a sulit, és mehetsz a tescoba wc-papírt meg zöldséget pakolni!

2016. dec. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
En egy szempontbol meg tudom erteni a kerdezot. Mikor en sulis voltam utaltam a szunido elotti napokat, mert ugysem tanultunk semmit, csak beszelgettunk, szorakoztak a diakok a tanar meg altalaban olvasgatott valamit. Semmi ertelmet nem lattam bemenni, foleg ugy, hogy engem ezeken a napokon megjobban piszkaltak, egyebkent is mindig en voltam a kakukktojas, akit lehetett szivatni. Ahhoz, hogy en beerjek 8ra suliba 5kor kellett keljek, s ket busszal utaznom, mivel ingaztam. Ha nalad is vannak hasonlo problemak akkor meg tudlak erteni es azt javaslom, hogy ulj le anyuddal beszelni, hogy miert nem akarsz menni iskolaba, majd kapd ossze magad es menj el az orvoshoz igazolasert, vagy elmondod az igazsagot a dokinak vagy kitalalsz kamu betegseget, habar en az egyenes utat mindig jobban szerettem. De ne vard el edesanyadtol, hogy o csinalja meg ezt is helyetted. Ha csak a felelestol felsz akkor meg ideje lenne tanulni, mert kesobb nagyon a fejedre fognak gyulni a dolgok, mikor par nap alatt be kell vagj 2-3 tankonyvet s akkor mar nem fogod tudni kihuzni magad semmivel. Intezd el vagy igy vagy ugy, de az a 3 nap nagyon hamar eltelik...
2016. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok. Támogasd csak a lógásban mert esetleg bejárós. Párom is az volt,mégse lógott. Tudta,ha mérnök akar lenni,tanulnia is kell.
2016. dec. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
6%
Kedves utolso, nem a logasban tamogatom. Ugy erzem en is elertem valamit es ehhez nem az segitett hozza, hogy par napig bent csucsultem a suliban a nagy semmiert, raadasul meg cs@sz.gettek is rendesen az osztalytarsaim. Nem attol lesz valaki mernok, hogy 3 napig nem csinal semmit a suliban hanem hogy azt a 3 napot ugy intezi, hogy hasznosan toltse, esetleg tanulassal, a lemaradasok bepotolasaval vagy eppen pihen egy kicsit a nagy hajra elott. Nem a sulit nem szerettem, csupan csak az allando b+gatasokat utaltam. Az nekem sem szimpatikus hogy anyuci hatan akar igazolast szerezni, de ha ennyire nem akar menni hat ne menjen viszont intezze el egymaga, talalja fel magat, onalosodjon mert az eletben ez sokkal tobbet fog szamitani mint 3 nap mulasztas a sulibol.
2016. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj kérdező, naaagyon sajnállak. Ez legyen életed legnagyobb problémája...bár ha így folytatod, lesznek még nagyobbak is.
2016. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Bírd ki ezt a kèt napot, + a laza szerda, ès màr ott is a szünet.
2016. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!