Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy néz ki egy iskolaváltás?

Hogy néz ki egy iskolaváltás?

Figyelt kérdés

Úgy értem tudunk úgy iskolát váltani hogy senki ne tudjon róla?

Menete!köszönöm szépen


2017. jan. 23. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hogy érted azt, hogy senki?
2017. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván az igazgató igen ,de egy tanár se
2017. jan. 23. 07:18
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nos, először is a kiválasztott iskolában kell érdeklődni, hogy atveszik e oda a gyereket. Indokolni kell, ha nem költözés az ok.

Az igazgató egyértelműen informalni fogja az érintett tanárokat

2017. jan. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az új suliba egy beszélgetésre az igazgatóhoz. Ha rábólintanak, hogy átveszik, akkor vagy te bemész a régi suliba elintézni a papírokat, vagy megkérheted az új sulit, hogy postán intézzék el egymás közt. Nekünk ez utóbbi volt.
2017. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
+ van olyan suli, ahol 1-2 próbanapra behívják a gyereket.
2017. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jól gondolom, hogy azt szeretnéd, addig ne tudja meg senki a jelenlegi suliban az iskolaváltási terveiteket, amíg nem biztos, hogy átveszik a gyereket a másikba?


Mifelénk (Bp.) úgy néz ki a suliváltás év közben, hogy felkeresi a szülő a kiszemelt új iskolát, beszél az igazgatóval (vagy helyettessel, akinek ez a feladata), és ha van helyük, akkor adnak időpontot, hogy mikor ülhet be a gyerek a leendő osztályába próbanapra. Ez általában két nap szokott lenni, és ezután megmondják, felveszik-e a gyereket.

Ilyenkor a szülők a régi suliban betegnek szokták mondani a gyereket (vagy felhasználva a 3 napnyi szülői igazolás lehetőségét nem mondanak semmit, miért nem ment), így elvileg nem kell, hogy kiderüljön, hogy másik iskolában volt a gyerek. Ami necces inkább, hogy a gyerek nem mondja-e el ezt az osztálytársainak, és nem szivárog-e tovább az infó a tanárokhoz…

A jelenlegi suliban csak akkor kell elmondani, hogy iskolát váltotok, ha az új iskolától megkaptátok a befogadó nyilatkozatot, ezzel az igazgatóhoz vagy lehet, hogy csak a titkárságra kell menni, kiíratni a gyereket.

2017. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs ebben semmi titok,annyi az egész hogy a kedves tanarnője kikezdte a gyerekemet,piszkálja,tavaly véletlenül lenyomta a fejét a padra és egy hatalmas zöldes kékes monoklival jött haza s suliból!!Többet gondolom nem kell írnom
2017. jan. 23. 12:32
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez esetben minimum az igazgatónak jelentettem volna, de meginkabb a rendőrségen tettem volna feljelentést bántalmazás miatt és nem aggodnek azon, hogy megtudja e a tanár, hogy iskolát akarok váltani, hanem konkrétan mindenkinek, akinek lehet el is mondanám az okát
2017. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És akkor én voltam a szemét hogy ilyet feltételezrk róla,pedig a fiam mesélte !

Másnap meg azt mondta a mocskos férek hogy neki ment az ajtónak

2017. jan. 23. 15:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Látta valaki?
2017. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!