Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek itt ki kéne venni...

Szerintetek itt ki kéne venni a gyereket a családból? Mennyire súlyos eset? Tényleg a bántalmazás mentes nevelés gondolata is luxus?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam hogy a tinédzser fiú ijesztgette az egyik kistestvérét egy nagyon ijesztő maszkkal amit az apjától kapott. A szülei folyton szóltak neki hogy ne csinálja mert a kisebb gyerek mindig nagyon megijedt és sírt és utána sokáig kellett vigasztalni. Na most az apja egyik esete miután megijesztette a kistestvérét lefoglalta a maszkot és este lámpa oltás után amikor az egész házban sötét volt konkrétan a tinédzser ágya alól bújt elő és nagyon megijesztette és a sikolyok miatt az anya és a többi gyerek is odament a szobájához ahol a kistestvérhez hasonló állapotban találtak a tinédzserre. Tehát konkrétan az apa az éjszaka közepén a gyerek ágya alól előbújva ijesztette meg egy elméletileg nagyon ijesztő maszkban és ezek után egyesek még védték őt a válaszokban mondván hogy a tinédzsernek nem kellet volna a kistestvérét ijesztgetnie. Bár a pontos kora nem derült de egy 18-19 éves tinédzser is azért mégis csak tinédzser bár valószínűbb 15-16 a tinik pedig éretlenek. Na de ebből mi egyáltalán a tanulság? Eddig folyton helytelenítették hogy a kamasz gyerek ijesztgeti a kistestvérét erre most az apja meg csinálja ugyanezt vele csak sokkal durvábban. Ezek után logikus ha az jön le a gyereknek hogy ha a felnőtt szülője megcsinálta ezt vele akkor ő gyerekként miért ne csinálhatná még sokkal durvábban… Ez a gyereknek egy életre szóló traumát okozhat és egyesek mégis védték a válaszokban mondván hogy a gyereknek se kellet volna ezt tennie. Egyszerűen ez hihetetlen, én nem támogatom a gyerekbántalmazást de ha már ennyire luxus kérés hogy a gyereket ne bántalmazva neveljék akárhogy is viselkedik vagy akármit is tesz akkor már inkább maradjanak a szülők a hagyományos “1-2 atyai pofonnál” mert még mindig sokkal jobb mint a gyereket egy életre traumatizálni. Nem is tudom hogy juthat egyeseknek ilyen eszébe bár nem magyar poszt volt szerencsére de hihetetlen. Szerintetek a gyerekvédelemnek sürgősen közbe kéne avatkozni ilyen helyzetben vagy mi a véleményetek?

2023. jún. 20. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Elítélem a gyerekbántalmazás minden formáját azonnal lépni kéne.
Egy “atyai pofon” néha nem árt de ez egyértelműen elfogadhatatlan.
Szerintem még ez is belefér.
Szerintem a pofon rosszabb.
51 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Vessző babám..
2023. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%
Elítélem a gyerekbántalmazás minden formáját, abszolút nem fér bele ennyi sem, de 1. nincs hely annyi gyereknek, ha ilyenek miatt kiemelünk gyerekeket a családból, 2. sokkal rosszabb egy gyereknek otthonban felnőnie, mint ilyen apával. Ennél sokkal rosszabb, károsabb dolgokat csinálnak sajnos szülők, amik sosem derülnek ki, ez nem egy kirívó eset.
2023. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem abszolút megérdemelte a gyerek, amit kapott, legalább tanul belőle
2023. jún. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
2-es Azért ez nem “ennyi sem” mintha valami kis dologról beszélnénk. Tisztázzuk ez önmagában is sokkal súlyosabb mint 1-2 pofon úgy értem ha például egy másik tinédzser testvére csinálná ezt vele még mindig sokkal durvább lenne maga ez az élmény is mint 1-2 pofon és sokkal traumatizálóbb de itt még egyértelműen. Viszont ha azt nézzük hogy ezt apja tette vele, a szülő akiben megbízott az aki a biztonságot és a nyugalmat kéne nyújtsa neki ezt megteszi vele… hát ez egy életre tönkre vág minden bizalmat és az alapvető traumáján kívül még bizalmi problémái is lesznek a gyereknek talán egész életében mindenkivel. Egyszerűen nagyon nem alkalmas egy ilyen szülő a gyereknevelésre. A pofon miatt is kimegy a gyerekvédelem pedig az önmagában nem ilyen súlyos. Nyilván nem emelik ki a gyereket a családból itt viszont egy annál súlyosabb esetről van szó. Milyen rosszabb vagy károsabb dolgokat csinálnak a szülők a gyerekükkel amik sosem derülnek ki? Tudsz példát mondani? Csak mert ennél durvább eset már csak az igazán súlyos bántalmazás kategória lehet.
2023. jún. 20. 17:43
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

Te tényleg el is hiszed amit most itt leírsz?


Egy 14 éves gyerekről beszelunk, nem egy 3 évesről. Egyébként egy ilyen sztori hogy kerül nyilvánosságra? Szerintem fele sem igaz.

2023. jún. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Blabla

Megérdemelte, jól csinálta az apuka.

Jó szó nem használt, pofontól se tanulta volna meg. Ebből megtanulja.

Gyermekvédelm körberöhögné az ügyet.

2023. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
5-ös 15-16-rá tippeltem de 13-19-ig bármennyi lehet. Nem tudom honnan vetted a 14-et de nem igazán értem mit akarsz azzal hogy nem egy 3 évesről beszélünk. Mondjuk ha nem igaz az megnyugtató. Ezt én is reméltem magamban csak sajnos nem lehetetlen hogy igaz legyen.
2023. jún. 20. 17:53
 8/32 A kérdező kommentje:
3-as, 6-os remélem ugyanaz vagy és nincs 2 ilyen de te ezt mégis hogy gondolod? A gyerekvédelem valószínűleg kiemelném a gyereket. Azt pedig hogy megtanulja honnan veszed? Éppen hogy azt tanulja meg ha az apa megtehette ezt vele sokkal durvábban felnőttként mint ő a kistestvérével akkor innentől neki tinédzserként aztán pláne nem kell visszafognia magát semmiben. Ez az egyetlen tanulság amit esetleg meg tanulhatott az életre szóló trauma mellett. Bár remélem csak trollkodsz.
2023. jún. 20. 17:56
 9/32 anonim ***** válasza:
88%
Zseniális család. A második ijesztgetés után elkoboztam volna a maszkot.
2023. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
97%

Életre szóló trauma meg a francokat.

A gyermekvédelem meg ida se jut el időben, ahol csecsemőt (!) erőszakolnak a halálba, gyerekek éheznek...stb .

Majd biztos oda kell ember, ahol egy neveletlen kamasz terrorizalja a kistestvérét és ezért jogosan megbüntetik.

2023. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!