Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek itt ki kéne venni...

Szerintetek itt ki kéne venni a gyereket a családból? Mennyire súlyos eset? Tényleg a bántalmazás mentes nevelés gondolata is luxus?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam hogy a tinédzser fiú ijesztgette az egyik kistestvérét egy nagyon ijesztő maszkkal amit az apjától kapott. A szülei folyton szóltak neki hogy ne csinálja mert a kisebb gyerek mindig nagyon megijedt és sírt és utána sokáig kellett vigasztalni. Na most az apja egyik esete miután megijesztette a kistestvérét lefoglalta a maszkot és este lámpa oltás után amikor az egész házban sötét volt konkrétan a tinédzser ágya alól bújt elő és nagyon megijesztette és a sikolyok miatt az anya és a többi gyerek is odament a szobájához ahol a kistestvérhez hasonló állapotban találtak a tinédzserre. Tehát konkrétan az apa az éjszaka közepén a gyerek ágya alól előbújva ijesztette meg egy elméletileg nagyon ijesztő maszkban és ezek után egyesek még védték őt a válaszokban mondván hogy a tinédzsernek nem kellet volna a kistestvérét ijesztgetnie. Bár a pontos kora nem derült de egy 18-19 éves tinédzser is azért mégis csak tinédzser bár valószínűbb 15-16 a tinik pedig éretlenek. Na de ebből mi egyáltalán a tanulság? Eddig folyton helytelenítették hogy a kamasz gyerek ijesztgeti a kistestvérét erre most az apja meg csinálja ugyanezt vele csak sokkal durvábban. Ezek után logikus ha az jön le a gyereknek hogy ha a felnőtt szülője megcsinálta ezt vele akkor ő gyerekként miért ne csinálhatná még sokkal durvábban… Ez a gyereknek egy életre szóló traumát okozhat és egyesek mégis védték a válaszokban mondván hogy a gyereknek se kellet volna ezt tennie. Egyszerűen ez hihetetlen, én nem támogatom a gyerekbántalmazást de ha már ennyire luxus kérés hogy a gyereket ne bántalmazva neveljék akárhogy is viselkedik vagy akármit is tesz akkor már inkább maradjanak a szülők a hagyományos “1-2 atyai pofonnál” mert még mindig sokkal jobb mint a gyereket egy életre traumatizálni. Nem is tudom hogy juthat egyeseknek ilyen eszébe bár nem magyar poszt volt szerencsére de hihetetlen. Szerintetek a gyerekvédelemnek sürgősen közbe kéne avatkozni ilyen helyzetben vagy mi a véleményetek?

2023. jún. 20. 17:10
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
10-es Megbüntetik? Hol volt itt büntetés? Büntetés például a szobafogság, nincs internet, vagy nem kap zsebpénzt/valamit. Esetleg ha már bántalmazni kell akkor maradjon a klasszikus “atyai pofon” amihez én szintén gyerekvédelmet hívnék de még inkább ez. Itt konkrétan az apja a sötét házban a gyerek ágya alól ugrott elő ezzel traumatizálva egy életre a gyerekét. Ha senki nem hív gyerekvédelmet persze ide se mennek ki de ha hívják akkor azért cselekszik. Ahogy a 9-es írta egyébként el kellett volna venni tőle a maszkot. Ahelyett hogy az elmebeteg apja ezt megteszi inkább eldughatták volna vagy kidobhatták volna a maszkot és sokkal hamarabb meglett volna oldva a probléma normálisan.
2023. jún. 20. 18:20
 12/32 anonim ***** válasza:
97%

2 opciót látok.

1 Kamu a kérdés és csak hergeled a népet mert ennyire ostoba ember nincs.

2 Mégis ennyire ostoba vagy.

Mind a 2 esetben ugyan az a vég következtetés. Már neked bármit is írni

2023. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
96%
Kár neked. Bocsánat a telefon belejavítotz
2023. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
12-és vicces hogy pont egy troll mondja ezt de mint mondtam nem tudom hogy kamu e. Örülnék ha az volna de az interneten olvastam.
2023. jún. 20. 18:45
 15/32 anonim ***** válasza:
97%

Az probléma, hogy az apa megijesztette a gyereket, és egyből a gyerekvédelmet hívnád, de azzal semmi gond, hogy a tinédzser többszörösen megtette ugyanezt a saját öccsével!

A zsebpénz, internet megvonást, szobafogságot szerintem körberöhögi a tini, ez sokkal hatásosabb volt

Ja, és nem! lett egy életre traumatizálva a fiú, ha a saját öccsét gond nélkül bántalmazta, akkor egy ilyen eset miatt sem lett károsult

2023. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ezek a normális büntetések. Tudod nem mindenki bántalmazza a gyerekét a szüleiddel ellentétben. Viszont ha már mindenképpen bántalmazni kell a gyereket legalább maradjon a pofonnál. “Azzal semmi gond, hogy a tinédzser többszörösen megtette ugyanezt a saját öccsével” mostmár szinte biztos hogy trollkodsz… egy tinédzsert hasonlítasz össze egy felnőtt szülővel nem tűnt fel? Ráadásul még csak nem is ugyanezt tette mert az apjuk sokkal durvább volt annak ellenére, hogy ő egy felnőtt ember egyébként… Az hogy a saját öccsével mit tesz hogyan is függ össze azzal hogy mennyire lesz traumatizált? Egy tinédzser aki ezt viccesnek tartotta nem követett el önmagában bántalmazást bár nagyon káros hatásai lehetnek az öccsére nézve kevésbé volt durva mint az apjuk vele ráadásul azt a maszkot az első második alkalom után elvehették volna. Komolyan hány éves vagy? Van gyereked?
2023. jún. 20. 18:56
 17/32 anonim ***** válasza:
96%

Itt nem én vagyok, aki trollkodik, hanem te, aki ismeretlenül is személyeskedsz, és mindenkit letrollozol, aki nem ért veled egyet

Szerintem a kisgyerek sokkal inkább károsult, mint a nagy, aki nem a semmiért kapta az ijesztgetést, hanem mert ugyanezt megtette mással. Visszanyalt a fagyi

Nem azt mondom,hogy ez a legjobb döntés, de nevetséges, hogy mennyire túlreagálod

2023. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Nem mindenkit, már veled “vitázom” mióta. Te is személyeskedtél de mindegy, azért gondolkozz már! Te konkrétan összehasonlítasz egy tinédzsert egy felnőtt szülővel aki amúgy sokkal jobban megijesztette a gyerekét mint a tinédzser a kistestvérét. Úgy érzem “haragszol” a tinédzserre és érzelmi alapon írod a válaszaid csak mert helytelennek tartod a viselkedését. Ettől még a szülők dolga nem a “bosszú” a másik gyerekük nevében hanem hogy minden gyerekük el biztonságot és támogatást nyújtsanak. Ha már a maszk elvétele ami teljesen kézenfekvő valamiért számodra nem érv hogy ezt is lehetett volna tenni még mindig lett volna csomó más megoldás. Na de a sötétben az éppen aludni próbáló gyerekével ezt megtenni egyszerűen beteges és igen traumatizáló már maga az élmény is nem még hogy az apja tette ezt vele. A gyereknevelés nem úgy működik hogy “visszanyalt a fagyi” hanem úgy hogy a szülő semmiképpen sem okozhat kárt a gyereke mentális állapotában…
2023. jún. 20. 19:33
 19/32 A kérdező kommentje:
Persze ezért kérdeztem hogy hány éves vagy vagy van e gyereked. Ha te is fiatal vagy és csak haragszol a nagyobb gyerekre akkor érthető hogy ezt csak érzelmi alapon írod és semmi köze ahhoz hogy mi elfogadható egy szülőtől vagy mi nem.
2023. jún. 20. 19:34
 20/32 anonim ***** válasza:
96%
Ijesztő, hogy milyen beteg vagy.
2023. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!