Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek itt ki kéne venni...

Szerintetek itt ki kéne venni a gyereket a családból? Mennyire súlyos eset? Tényleg a bántalmazás mentes nevelés gondolata is luxus?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam hogy a tinédzser fiú ijesztgette az egyik kistestvérét egy nagyon ijesztő maszkkal amit az apjától kapott. A szülei folyton szóltak neki hogy ne csinálja mert a kisebb gyerek mindig nagyon megijedt és sírt és utána sokáig kellett vigasztalni. Na most az apja egyik esete miután megijesztette a kistestvérét lefoglalta a maszkot és este lámpa oltás után amikor az egész házban sötét volt konkrétan a tinédzser ágya alól bújt elő és nagyon megijesztette és a sikolyok miatt az anya és a többi gyerek is odament a szobájához ahol a kistestvérhez hasonló állapotban találtak a tinédzserre. Tehát konkrétan az apa az éjszaka közepén a gyerek ágya alól előbújva ijesztette meg egy elméletileg nagyon ijesztő maszkban és ezek után egyesek még védték őt a válaszokban mondván hogy a tinédzsernek nem kellet volna a kistestvérét ijesztgetnie. Bár a pontos kora nem derült de egy 18-19 éves tinédzser is azért mégis csak tinédzser bár valószínűbb 15-16 a tinik pedig éretlenek. Na de ebből mi egyáltalán a tanulság? Eddig folyton helytelenítették hogy a kamasz gyerek ijesztgeti a kistestvérét erre most az apja meg csinálja ugyanezt vele csak sokkal durvábban. Ezek után logikus ha az jön le a gyereknek hogy ha a felnőtt szülője megcsinálta ezt vele akkor ő gyerekként miért ne csinálhatná még sokkal durvábban… Ez a gyereknek egy életre szóló traumát okozhat és egyesek mégis védték a válaszokban mondván hogy a gyereknek se kellet volna ezt tennie. Egyszerűen ez hihetetlen, én nem támogatom a gyerekbántalmazást de ha már ennyire luxus kérés hogy a gyereket ne bántalmazva neveljék akárhogy is viselkedik vagy akármit is tesz akkor már inkább maradjanak a szülők a hagyományos “1-2 atyai pofonnál” mert még mindig sokkal jobb mint a gyereket egy életre traumatizálni. Nem is tudom hogy juthat egyeseknek ilyen eszébe bár nem magyar poszt volt szerencsére de hihetetlen. Szerintetek a gyerekvédelemnek sürgősen közbe kéne avatkozni ilyen helyzetben vagy mi a véleményetek?

2023. jún. 20. 17:10
1 2 3 4
 21/32 harebell ***** válasza:
95%
Ez nem okoz komoly életreszóló traumát egy kamasznak. És lehet, hogy nem a legjobb szülői megoldás, de hatásos (nem tudhatod, hogy nem voltak-e túl egyéb büntetési módszereken, de akár pofonon is, eredmény nélkül), és ha kissé drasztikus is, azért nem mélyen traumatizáló. De főleg nem az a kategória, ami miatt a gyerek kiemelése a családból egyáltalán felmerülhetne.
2023. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Derjaderja ***** válasza:
95%

Te viccelsz? Ez lecke, nem trauma

Dehogy emelné ki a gyerekvédelem.

Amúgy a sztori kamuszagú, feltehetően felismerte volna a saját mászkját a 15 éves.

2023. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez inkább csak bugyuta megoldás. Úgy értem, én egy figyelmeztetés után elvettem volna a maszkot a nagyobbtól, hogy úgy tűnik, nem sikerült értelmesen elsajátítani a használatát. A többi felesleges játszma volt, és nem példa mutatás, de emiatt nem hívnék rájuk gyámügyet.
2023. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%
#2 Minket hétvégére bezárt apukám a pincébe, felmosóvödör vízben fojtogatott, csalánnal ütött meg parlagfűvel, amire nagyon durván allergiás vagyok. Anyukám feljelentést tett, kijött a gyermekvédelmi szervezet, nem találtak semmit, minden ment tovább. Apukám szeretett minket úgy kínozni, ahogy nem maradt nyoma. Hiába szóltam tanároknak, senki nem hitt nekem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha engem nem mentett ki senki, akkor ők is kibírják, csak hogy sok szörnyű eset nem érdekel senkit. Ha ennyi miatt elvennének egy gyereket, akkor minden 10. családban maradna csak gyerek, ami nyilván nem fenttartható világszinten. Sajnos nem csak az tud szaporodni, akinek szándékában van a lehető legnagyobb szeretetben, tisztességesen felnevelni egy gyereket.
2023. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
24-es. Egyáltalán nem. A többség ilyen szintre sosem menne mint szülő még itt Magyarországon se ahol az ország nagyobbik fele támogatja a testi fenyítés legálisságát valamilyen mértékben (de ez általában max 1-2 pofont jelent) de azért ilyet a legtöbb szülő nem tenne. Ami veled történt az nagyon távol van a normálistól és az átlagtól is. Talán egy pofon miatt még nem kezdhetnék el Magyarországon kimenteni a gyerekeket de emiatt már esetleg.
2023. jún. 20. 22:11
 26/32 babyboom567 ***** válasza:
84%

Sajnálom, hogy apád ilyen gyö..kér,és megijesztett (de jogosan!)azzal a sza..rral,de most már lehet ezerrel tanulnod, hogy jól fizető melód legyen, hogy 18 évesen elköltözzél,és fizetni tudd a pszihológust magadnak.

A felnőttek is emberek,és a lelküket is kidolgozzák a gyerekükért,és sokszor eszköztelenek bizonyos helyzetekben,és ösztönösen viselkednek.Majd ha felnősz, akkor fogod megérteni, hogy apád miért csinálta amit csinált.

2023. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%

Hű kérdező.. Ezt brutálisan túltoltad. Van valami traumád esetleg, amit erre az esetre vetítesz ki?

Nem, ilyenért nem emelnek ki gyereket - sőt ennél durvább esetek miatt sem (sajnos).

Az miért nem foglalkoztat, hogy a kisebbik gyerek milyen traumákat szerezhetett? Nálatok te vagy a nagyobbik testvér, ugye?

2023. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

26-os nem olvastad a kérdést? Semmi közöm az esethez csak ledöbbentett. Egy 18 évesnek pedig szinte lehetetlen elköltöznie, max a kollégium lenne lehetőség de általában csak felső oktatás esetén mennek oda. Persze biztos van olyan 18 éves akinek sikerült egyszerre leérettségizni és dolgozni kezdeni sőt még külön is költözni de ez nem mindenki esetében van így, ez nagyon ritka. Azt legalább leírnád milyen esetben gondolhatná ezt egy szülő akár ösztönösen vagy bárhogy jó ötletnek? Ha minden igaz az anya össze is veszett vele tehát még náluk is felfogták hogy ez nagyon nincs rendben.


21-22 nem trauma? Ugye vicceltek? Mi ebben a lecke? Hogy az apja egy idióta barom? Mert kb ennyit lehetett ebből tanulnia a gyereknek meg a testvéreinek is. Úgy akarja megtanítani a gyerekének hogy valami helytelen hogy bizonyítja előtte hogy maga sem különb? Azért lehetne egy kicsit gondolkodnotok mégis mi menteni valót találtok ebben az egészben.

2023. jún. 20. 22:56
 29/32 A kérdező kommentje:
27 Szerencsére nem. El sem tudtam volna képzelni nem hogy a szüleimtől de semmilyen felnőttől se. Éppen ezért döbbent meg mert annyira hihetetlen számomra hogy ilyeneket tesznek felnőtt emberek nemhogy szülők. Csak belegondolni is borzalmas hogy az a személy akinek biztonságot és védelmet kéne nyújtani a gyereknek ezt teszi vele. Miért nem vagytok hajlandóak belegondolni milyen szörnyű hogy a gyerek számára addig stabilitást és megnyugvást nyújtó személy ezt teszi vele? Nem olyan nehéz felfogni ez miért szörnyű. Persze az is rossz amit ő tett a kistestvérével de az is a szülők hibája ha az első második alkalom után nem vették el a maszkot.
2023. jún. 20. 23:00
 30/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nagyon jó kis lecke volt a kamasznak. Kérdező kezeltesd magad!
2023. jún. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!