Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim válasza:
100%

13/L (6 osztályos gimi)

Ált suliban nem lakkozhattam körmöt a házirend miatt, idén már lakkoztam hetente kétszer avonos halvány gél lakkal, teljesen tönkrementek a körmeim három hónap után. Hajat mosni iskolaidőben hetente kétszer szoktam általában szárazsamponnal, mert zsírosodik, most nyáriszünetben ritkábban, de így már kevésbé zsíros. Sminkelést anya engedné, de nem sminkelem magam 2okból: 1. Feleslegesnek tartom 2. Elég fura látvány, amikor a veled egykorú lányok fekete rúzzsal stb. mászkálnak. Korrektorozni néha szoktam. A barátaimmal mindig elengednek azzal a feltétellel, hogy tudják merre vagyok és kivel.

2016. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim válasza:
60%

Nekem már 10 évesen engedték ezeket ,Pl:hajfestés,műköröm,sminkelés,körömlakkozás,én iskolába is kifestettem a körmömet nem érdekeltek a tanárok meg ilyenek....jövőhét csütörtökön lesz is műkörmöm <3!


10/L

2017. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim válasza:
85%

Hát sminkelni csak itthon,hétvégén,télen,nyáron meg mindenféle szünetbe. De csak szempillaspirál,szemhéjtus, néha korrektor szemem alá,aknecolor light krém.

Körömlakk is csak szünetbe (őszi,téli,tavaszi,húsvéti,nyári)Hajmosásba nem szólnak bele. Csavarogni nem nagyon szoktam,ha igen akkor is barátnőmmel megyek,de inkább átmegyünk egymáshoz.

13/L

2017. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim válasza:
85%
Engem nem engednek sminkelni de nem is zavar, körömlakkot engedik suli időben csak ilyen halvanyat de az a max ,en minden vasarnap mosom a hajam suli idoben hatig engednek ki hétvégén meg máskor 7 nagyon max 8
2017. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim válasza:
29%
#92 belőled biztosan jo ri*anc lessz
2017. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
79%
Durva , hogy milyen szigorú szülőkkel lehet itt találkozni! A mi családunkban sosem volt divat megmondani , hogy ki mikor mosson hajat ,hiszen ez az alapvető higiénia jelentős része. Nekem a szüleim már 10 évesen engedtek némi sminket (szempillaspirál , szajfény)hiszen igazi csajos csaj voltam. 13 évesen lett először kiszőkitve a hajam! És 11 évesen volt először műkörmöm (ballagáson)és 4 évesen volt először GYEREK körömlakkal kifestve a körmöm. 14 évesen a ballagás omon volt műszempillám.8 éves korom óta csavaroghattam (nyugodt környéken laktam) 6-ra kellet otthon lennem (volt nálam telefon) 14 évesen 10-re kellet haza mennem , de minden pénteken a barátaimnál aludtam! Ha bulirol volt szó anyukám elengedett azzal a feltételel , hogy tudja kivel , hol és meddig vagyok (nem ittam és nem dohányoztam)! Ettől függetlenül kitűnő bizonyítványokat vittem haza 12 évig , színvonalas egyetemre jártam/ járok , tisztelettudó voltam és vagyok a szüleimmel és nem lett belőlem r**anc sem! Én is ilyen nevelkedtetesben szeretném részesíteni a 3 (még) pici lányom! Nem hinném , hogy a túlzott szigor sok mindent elér csak a szülő és gyermek eltávolodik egymástól! Hiszen ha majd elakadt menni buliba így is úgyis el fog csak nem mindegy , hogy a tudtunkra adja vagy nem! Egy fiatal édesanya!
2017. nov. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindent engedtek. A smink az kb max szemceruza volt (fekete) meg korrektor. A körmöm viszont már 12 évesen kb mindig festve volt, bár franciára mert nekünk meg a suliban nem engedték (gyűlöltem azt a helyet) és mivel rendszeres úszás edzéseim voltak így én is háromnaponta mostam hajat kb. Jobban sminkelni 16 éves koromtól kezdtem, mégsem mondanám, hogy bármi bajom lett tőle.
2018. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
100%
&97 vagyok a csavargás kimaradt. Nem nagyon mentem sehova, vagy ha igen, akkor a gyerekvasúttal, amiről meg ugye anyukám mindig tudott. Ha 1-2 haverral ellógtunk a suli melletti sparba 15-20 percre nem szóltam senkinek, de ha bementünk a városba pl mekibe vagy ilyenek akkor igen és nem volt megkötés hogy mikorra érjek haza. (Alapból hazaértem max 5re, most meg már egyezkedni kell anyámmal, amiből értehető okok miatt nem mindig én jövök ki jól -.-)
2018. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim válasza:
100%

1. Nekem engedi anyukám a hosszabb, formárareszelt, valami semleges színnel kifestett körmöt iskolába. Amúgy nálunk ez tök normál, van aki fekete körömmel jár suliba.

2. Alapból csak annyit sminkelek h. nagyon kevés szempilla spirál, a szemöldökömet megcsinálom, de nem olyan durván mint mostanában az instagrammon lehet látni sminkes videókban, és van sok szájfényem, én abból csak az átlátszót használom suliba, de csak néha mert ha ki van bontva a hajam, akkor beleszáll :)

3.Sztm sem egészséges az hogy 3 naponta valaki hajat mos, de csak kérdezzetek meg egy fodrászt. Ha valakinek nagyon zsírosodik érdemes vagy olyan sampont venni ami ez ellen jó, vagy a fodrászoddal kitalálni valamit.

4. A kimászkálás nálam nem jön szóba suli időben. Először is mert Gazdagrétre jérok suliba, de nem ott lakok, így mivel kb.az összes osztálytársam ott lakik a környéken ezért max iskola után, még edzés elött tudunk ott mászkálni valamerre. Ugye hogy előbb montam én járok lovagolni komolyabb szinten, ezért nekem edzésem van 5-ig, télen már nagyon sötét van akkor, meg amúgy is megyek haza tanulni.

én amúgy mindig irigyeltem azt aki közel lakik a sulihoz, haza megy, otthon ebédel, gyorsan tanulés házit ír és utána leugrik a barátaival mászkálni.


14/L

2020. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:

Későn írok, de én nem sminkeltem, csak általános iskolai ballagáson. Körömlakk lehetett. Hétközben 6-ig, hétvégén és nyáron 7-8-ig voltam kint.


20L

dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!