Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
 81/100 anonim válasza:

14 éves vagyok, és velem nem engedékenyek a szüleim, de nem is zavar különösebben. Festeni nem festhetem magam, volt idő amikor minden vágyam az volt, hogy megengedjék, ugye mindenki azt csinálta. De rájöttem, én nem szeretnék közéjük tartozni, nem fogom azért kimázolni az egész arcom 14 éves koromban mert a legtöbb korombeli ezt csinálja. A körömlakk sem megengedett, csak ha hétvégén moziba vagy máshova megyünk, talán azért nem engedik mert én nem az a halványrózsaszínes lány vagyok, ha körömlakk akkor az fekete vagy bordó. Nyáron bármikor festhetem a körmöm.

Hétköznap 6-7-ig lehetek kint, barátnőméknél 9-10-ig, hétvégén sötétedés előtt otthon vagyok, bulizni nem járok. Nyáron 9-10-ig lehetek kint, ha a barátom velem van.

Hajat bármikor moshatok.

2015. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:
Olyan vicces visszaolvasni a válaszaimat, amiket még kis szarosként írtam :DD Ezért szeretem, ha valaki ír egy ezeréves kérdésre.:D
2015. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim válasza:
100%

körömlakkozni én nem nagyon szoktam max körömerősítő lakkot használok hajat mosni 3 naponta szoktam mivel könnyen zsírosodik 12,13 évesen nem kell sminkelnie egy lánynak maximum 14 de akkor is szempillaspirál meg szájfény.

13/L

2015. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim válasza:

Smink csak ha nem suliba. Körömlakk bármikor, sőt most gél lakkom is van. Hajmosásba nem szólnak bele. Csavarogni is engednek. Általában este 9-ig, de nem szoktam addig maradni.

Nekem nagyon jó szüleim vannak :)

13/L

2015. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim válasza:
13 vagyok, és a sminket egyáltalán nem engedik, talán csak vmilyen összjövetelen (ha engedik, amúgy a "smink" nekem szájfény+ szempillaspirál), a körömlakkba is erősen beleszólnak, max. átlátszó vagy nagyon halvány rózsszín. A hajmosásba egyáltalán nem szólnak bele, én - mivel most nyár van - 5-6 naponként mosom, amúgy 3-4 naponként szoktam. Csavargás? Azt szinte nem is ismerem :( ami mondjuk rossz, mert mindenhova kerülnek fel képek és bejegyzések, hogy itt voltam, ott voltunk, és zavar, hogy ebből mindig kimaradok. Én szeretném, ha picit engedékenyebbek lennének, de nagyon óvnak, minvel egyedüli gyerek vagyok. 13/L
2015. aug. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
En most leszek 14 eves es mar vagy 1 eve sminekelek alapozot nagyon ritkan alltalaban csak akkor szoktam ha buliba megyek vagy ilyesmi.Nekem mindennapos sminkem az hogy alul egy kicsit kihuzom a szememet szempillaspiralt a szamra egy halvany szajfenyt vagy ruzst korrektort is szoktam meg a szemolodkomet. Engem hetvegen (sulikozben) kilencig engednek kint lenni az utcan amibe beletartozik a pentek is es hetkoznap meg hetig ami a hajmosast illeti en akkor mosok hajat amikor akarok de en ket naponta szoktam ja meg a koromlakkot barmilyet barmikor hasznalhatok bar a feketet nem nagyon szereti anyum suli kozben de nem nagyon szokott erte szolni...
2016. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim válasza:
100%
A smink az tényleg nem jó...ha csak nincs valami nagy probléma. A körömlakk pedig igaz ,hogy roncsolja a körmöt ,de én engedem ,mert manapság mindenki azt csinálja .A 3 naponta hajmosás ,még szerencsés ,hiszen valaki naponta mos hajat . Mindez mind a lányon függ ,hogy mennyire igényes . Suliidőben nem nagyon tud sehova se menni ,mert sok a tanulnivaló. Nyáron táborokba ,ottalvósbulikba , barátnőkhöz simán ,más helyekre nem is nagyon szeret menni : Amúgy egy talpraesett lány ,de megkíméli magát az ilyen emberektől. Remélem hasznos volt a válasz :)
2016. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
100%

Sminket nem engedném, maximum szempillaspirál és esetleg halvány szájfény, 14 éves kortól.

Körömlakkot már 13 éves kortól, de nem pirosat, feketét és rikítót, szép szolidat.

A 3 naponta hajat mosást akármikortól, szerintem az reális, én is 3 naponta mosok.

"Csavarogni" attól függ kikkel, ha a barátaival, akkor 12-13 éves kortól, de nem messzire, fagyizni buszra ülve, vagy városba menni 14 éves kortól, de lehet hogy még akkor sem, attól függ milyen a természete.

Olyanokkal, akiket nem ismerek, semmiképpen sem.

Még nem vagyok anyuka, sem felnőtt, de érdekesnek találtam a kérdést ezért válaszoltam :D


14/L

2016. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim válasza:
100%
Smink cuccaim nincsenek.Körömlakkot engedik(suli időn kívül).Hajat mosnom meg szinte muszáj,mert ha egy hetet kihagyok úgy nézek ki(leengedett hajjal)mint egy ázott macska.Sminkelni:csak egy korrektort meg egy szempillaspirált szeretnék.Falun lakunk így engednek "csavarogni".
2016. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim válasza:
100%
13 éves vagyok és 3 napi hajmosást eleinte picit megszolta anyukám de aztán beletörődött. Sminkelni nem szeretek és ha szeretnék akkor itthonra megengednék, suliba semmiképp. A körömlakkot csak nyáron engedik. Csavarogni csak hétvégén és nyáron engednek.
2016. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!