Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
 31/100 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a sminket engedik(vagy észre se veszik(csak egy vékony szemceruzacsík, és nem minden nap))

A körömlakkot is engedik, de suliidőben csak átlátszót/ gyöngyházfényűt/halványrózsaszínt, hétvégén és szünetben amit akarok(elvileg nem is szabad erős színű körömlakk a suliba)

"Csavarogni" nem igazán szoktam, ha megyek valahova, akkor az általában meg van szervezve, és az már "program", és akkor ha megmondom meddig akkor általában addig maradhatok.

Hajamat elég kb. 5-6-7 naponta mosni(5. napon veszem észre ÉN hogy már nem tegnap mostam, 6. nap elkezd korpásodni egy picit, de igazából nem látszik, 6-7. nap pedig ráveszem magam, hogy ,megmossam(általában már fáradt vagyok hozzá 5-6. nap:D) Ha sűrűbben mosnám sokkal hamarabb korpásodna.De ha úgy kellene biztos engednék, mert miért ne? csak én tudom, hogy az nem jó nekem.

14L

14

És nekem így tökéletes ahogy ezeket a dolgokat engedik.

2011. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
100%

13/L vagyok.

Én 4 naponta mosom a hajam, sminkelni egyáltalán nem szoktam ( max. nagyon néha szemcerka),körömlakkot használok mindent kéket lilát feketét. És suliidőben maximum 8ig(ha mindent megtanultam mire elmegyek.Mondjuk eleve úgy nem mehetek el csavarogni ha nem tanultam előtte), nyáron pedig maximum 10ig mehetek el.

2011. szept. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem szoktam sminkelni és jól megvagyok nélküle..amúgy szerintem ha akarnám megengednék a szüleim de még nem is kérdeztem..Én is 3 naponta mosom a hajam mert nagyon gyorsan zsirosodik.Körömlakkot hát inkább nyáriszünetben szoktam meg hétvégéken..de amúgy ezt igen megengedik..suliba csak átlátszót,halványrózsaszínt,bézst.Hát nemigazán szoktam csavarogni..szomszéd kisvárosba járok át suliba és 3-kor már otthon vagyok álltalában.(kivétel amikor kéziedzésem van mert akkor 5-kor vagyok otthon.)13/L
2011. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 A kérdező kommentje:

köszönöma válaszokat!:)

ÉS MIT GONDOLTOK AZ OLYANOKRÓL, AKIK EZT CSINÁLJÁK/ENGEDIK?

2011. szept. 26. 20:11
 35/100 anonim ***** válasza:
20%

1.aki sminkel stb ennyi idősen rohadtul megjárja,azt hiszi felnőtt,vagy azt szebb lesz,

2. aki engedi nem figyel a gyerekére vagy maga is ilyen,későig nem szabad kiengedni egy gyereket pláne hétköznap,sztem túl engedékenyek ebben,ennyi

2011. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
83%

1, 2 naponta mosok hajat. Hogy miért? Mert nagyon hamar zsírosodik. Amúgy szerintem hatalmas baromság, hogy a gyakori hajmosástól hamarabb zsírosodik a haj.

2, Smink: természetesen engedik. Persze nem viszem túlzásba, korrektor, púder, spirál és néha egy kis tus.

3, Körömlakkot is simán engedik.

4, Hétköznap is mindig kénytelen vagyok sokáig kint lenni, mert az edzéseim későn érnek véget. Előtte tanulok mindig. Hétvégenként meg 9-10ig maradhatok kint.


14/L (lassan 15)

2011. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
100%
előző: szerintem hajtípustól függ. Pl. az enyém gyorsabban zsírosodik.
2011. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
86%
15 éves vagyok (9.oszt) Minden nap mosok hajat és a szüleim kb. 11 éves korom óta nem szólnak bele hogy mikor teszem ezt. 13 éves korom óta szempilla spirálozok és 1 éve kezdtem el szemceruzával kihúzni a szemem.A körmöm a szivárvány bármely színében pompázhat 13 éves korom óta :D (általánosban a tanárok nekünk nem tiltották meg a körömfestést max. mondták hogy milyen csúnya színe van :D)
2011. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
85%

Ami a hajmosást illeti: mindenkinek máshogy zsírosodik a haja, más hatásoknak van kitéve, szóval ez nem korfüggő, ha koszos, meg kell mosni és kész. Nem tudom, másnál hogy van, régebben heti 3x jártam edzésre, és mivel rengeteget kellett egy nem éppen patyolattiszta szőnyegen fetrengeni, mindenképpen meg kellett mosnom a hajamat edzés után, magyarán hétfő, szerda és péntek este.


12 évesnek a sminket nem engedném, a körömlakkot igen, persze csak ha igényesen csinálja - úgy nem, hogy befesti körülötte az egész ujját, és ha lepattogzik a lakk, nem javítja ki, és ez a végeredmény:

[link]


13 évesnek halványabb, egyszerűbb sminket engednék, illetve ha a bőre csúnya a pattanások miatt, akkor alapozót, mert nagyon kínos lehet úgy táraságba menni, ha úgy érzi, szégyenkeznie kell az arca miatt, amit mindenki néz.


14 évesnek amit csak akar, a jó ízlés határain belül, amíg nem társul elfogadhatatlan viselkedéssel. Ennek sok formája lehet, nyilván mindenki tudja, miféle gondok vannak a kamaszok egy részével, de alapvetően nem hiszem, hogy csak mert valaki festi magát, rosszabb ember lenne, ahhoz az is kell, hogy rossz társaságba keveredjen és a többi.


A csavargás még inkább egyénfüggő.

15/L


(Am. én akkor mosom a hajam, amikor akarom és festhetem mindenem, csak ugye a társadalmi normáknak megfelelően, szélsőségektől mentesen.)

2011. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
80%

Hát én sminkelek..ami annyibóláll hogy szemceruza+szempillaspirál..néha alapozó,és szájfény :) Erre inkább apám ideges.

Növesztem a körmömet,és festem is,igaz csak halványrózsaszínre,a lábujjam az erősebb.Erre is csak apám ideges.

3 naponta mosok hajat,mert hamar zsírosodik..erre senki se ideges xD

Suliidőben 9-ig kint lehettem.Most amikor az utcán felkapcsolódik a villany(amit szinte soha se veszek észre)akkor kell elindulnom haza..egyszer sem sikerült :D

14/l

2011. szept. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!