Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
 61/100 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 2 pici lányom van, de úgy gondolom, hogy a hajmosást rábíznám, legfeljebb tanácsot adnék kirívó esetekben (hogy úgy tűnik, érdemes lenne ritkábban, gyakrabban mosni), de tényleg hajfüggő a dolog. A sminket suliba feleslegesnek tartom, sulibuliba, házi buliba nem túl kirívóan mehet (szájfény, korrektor, szempillaspirál). Körömlakk suliba csak átlátszó, körömerősítő, vagy francia manikűr (akár apró, fehér, csillag-virág matricával - 2,5 és 4,5 éveseim nálam látva már most kibuliznak 1-2 matricát :)) , buliba esetleg más is mehet.

Csavargás: suliidőben leckeírás tanulás után max. 7-8-ig megbízható barátokkal, barátnőkkel (értelmes keretek közt :)). Hétvégén, nyáron akár 9-10-ig is. De lehetőleg sötétedéskor már otthon. Bulinál menjen vki szülő érte. Meg ne mindennaposak legyenek a csavargások.

2012. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
100%

14 vagyok, anyukám engedi a sminket (én magam NEM akarom használni), néha buzdít, hogy tegyek szájfényt:D TUdom, hogy jól áll rajtam, de nem szeretem. Körömlakkból akármilyen színt, akármikor. Kimehetek, amíg szeretnék csak előtte mondjam meg neki (mellesleg max. 7ig mennék ki)

hajat pedig nekem elég hetente 1x megmosni, így is szép marad.

2012. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim válasza:
100%

14 éves vagyok (májusba töltöm a 15-öt), és amikor általánosba jártam nem festettem magam, mert az iskolában nem lehetett, itthonra fölöslegesnek tartottam, úgyhogy erről nem is beszéltem anyával.

Viszont mióta középsuliba járok azóta kihúzom a szemem, szempillaspirál, szájfény, és van, hogy púder alapozót is használok, de csak azért, mert muszáj.:s


Nyáron volt olyan, hogy elmentem a barátnőimmel, és úgy, hogy nem egyedül jövök haza (mármint valaki velem felénk jön) akkor fél 10-re itthon kellett lennem, de volt olyan, hogy 9-re. Nekem apa nagyon szigorúan veszi azt, hogy időbe otthon legyek. A nyáron volt az egyik barátnőméknél főzés, ami este 7-kor kezdődött, lejött elkéredztetni, és apa nem mondott időt, de állítólag mondott. (Ez ha felhozódik mái napig vitatéma.) 10 órakor hívott, csak a telefonom a bnőm szobájába maradt, mi kint voltunk, és nem hallottam. negyed 11 felé bementem érte, és akkor visszahívtam. Nagyon mérges volt, úgy mentem hazafele, tudtam bajba vagyok.:S

Apa az ajtóba várt, és kaptam tőle egy nyaklevest. Le is szidott, hogy miért ilyenkor mentem haza. Mondtam neki, hogy nem akartam sokáig maradni, csak azt akartam megvárni, míg kész lesz a kaja. Szerintem igazságtalanul kaptam azt a nyakast, de akkor este gondolkodtam, és apa helyébe képzeltem magam, hogy milyen érzés játszódhatott le benne, amikor hívott, és fel sem vettem. Másnap beszéltünk, mert nem akart ő megütni, azt mondta, ha felhívtam volna, hogy hagy maradjak még xy ideig akkor maradhattam volna, és ő addig aggódott, míg nem beszéltünk. Ebben igaza volt. De tudom, hogy nem mondott akkor este nekem időt, vagy csak lehet nem hallottam. Már ez mindegy. A lényeg, hogy időbe hazajárok.


Nekem a hajamat 2 naponta kell mosni, mert zsírosodik, és ebbe soha nem szólnak bele.


Ja, és suli időben csak hétvégén mehetek csavarogni, akkor is vagy pénteken vagy szombaton.:)

2013. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 dezso369 válasza:
100%
Én 14(15 leszek pár hónap múlva) a barátnom 14 és 3 naponta mos hajat Kormét festi de sminkelve a szulinapján karácsonykor és szilveszterkor láttam.Tél elején jotunk ossze de ilyenkor már hamar sotétedik így 7 re haza kellet vinnem.suliidoben nem nagyon találkozunk ugyanis elég messze lakik tolem (20 km) igy hétvégeként találkozunk csak.
2013. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
100%

13 éves korától engedném sminkelni.

Mit?: korrektor, szempillaspirál, tus, szemceruza, és néha-néha natúr színű szemhéjpúdert is.

Körömlakk: Átlátszó, rózsaszín, a csillámosat is engedném, de a vérvöröset, meg a feketét nem.

Hajmosás 3 naponta: engedném, azt csinál a hajával, amit akar (azaz úgy ápolja ahogy szeretné, a festésbe nekem is lenne beleszólásom).

Suli időben nem annyira engedném el, hétvégén, és nyáron viszont igen.

Én amúgy tini vagyok, és ezeket engedném meg a lányomnak. Körömlakk mehet 12 éves kortól.


Smink: anya azt mondja, hogy várjak vele egy kicsit, de jövőre mehet a ceruza, meg a spirál is.

Körömlakk: most is engedik, de apa utálja, hogy mindig körömlakk szag van a szobámban ha bejön és látja hogy festem a körmöm.:D

Hajmosás: heti egyszer szoktam, hétvégére szokott jobban bezsírosodni, így hát akkor mosom meg.

Csavargás: suliidőben nem szoktam. csak nyáron. de amúgy engednék is, csak 17-18 órakor legyek otthon, ennyi a feltételük.

2013. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
100%

14éves vagyok.

Sminkelni annyit szoktam hogy szájfény+szempillaspirál, mást nem.

Hajatmosni sajnos két naponta szoktam mert nagyon hamar zsírosodik és azért zsíros hajjal nem megyek utcára..Ha itthon vagyok hétvégén/szünetekben akkor ritkábban..

A csavargás..Nekem annyira nem szokták megszabni, mert félek a sötétben és amúgy sem szoktam későn hazamenni. Suli időben max. 7-8 órakor hazamegyek, hétvégén/szünetben meg maximum fél 11.(: De az is nagyon ritkán van hogy hétvégén is 8ra otthonvagyok.

2013. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
17%

13 leszek júliusban

Sminkelni nem szoktam, csak korrektort, mert ragyás vagyok, de azt sem úgy, hogy ügy látszödjpn, homokba fúrtam a fejem, vagy éppen a Bahamákról érkeztem haza.

Van néhány alsóbb évfolyamba járö lány, aki spirálozik, és durván kihúzza a szemét, de nekem az nem kicsit ijesztő, egyáltalán nem érzek vágyat a sminkelésre.

Körömlakkot nem, nem és nem akarok, mert tavaly nyáron kipróbáltam, de anya akkor sem engedte az erősebb színeket, de most még a halvány sem kéne, bár valszeg idén már biztos szabadna :)

Hajmosást meg miért ne engedné? Ez az általános higéniához tartozik én szerdán és vasárnap szoktam hajat mosni. Nem hiszem, hogy hagyná, hogy zsírgomböccal a fejemen járkáljak suliba.

Csavarogni csak lecó megírása után szabad, sötétedésig :)

2013. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
100%

Nemsokára 14 leszek.

Suliidöben nem mászkálok naygon, max d.e. könyvtárba, rengeteget tanulok (önszorgalombó), nem is nagyon van idöm. Smink minimális: alapozó, kevés púder. Minden másnap mosom a hajam, mert zsírosodik. Körömlakkozni suliban nem szoktam, max halványabb kék vagy rózsaszín, gyöngyház.

Szünetben sem sminkelek, csak ha koncertre (apa zenész), színházba megyek, akkor is csak alapotzó, szemceruza, szempillaspirál, szájfény. Körömlakkot nyáron szoktam pirosat, ez a kedvencem. :) Nyári szünetben elvagyok 8-8.30ig is, mert a szüleim megbíznak bennem, tudják, hova és kikkel megyek, és hogy mindig betartom a szabályokat.

2013. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim válasza:
100%

A sminket nem pártolják anyáék de ünnepi alkalmakkor nem szólnak bele, zongorázok szóval nem lakkozhatom a körmöm, hajatmosni mikor hogy szoktam, van hogy csak egy hét alatt zsírosodik viszont nyáron 2-3 naponta de anyáék nem nagyon örülnek. De amit nem tudnak az nem fáj xD.

Amúgy semmi bajom a külsőmmel szóval nem is nagyon érdekelnek az ilyen dolgok.

Csavarogni, hát nem szokásom, nincs kivel, néha egyedül elmegyek biciklizni vagy görkorizni, amúgy ha lenne kihez oda mennék ahová akarok csak vagy szóljak vagy legalább levelet hagyjak. Amúgy este nem nagyon engednek egyedül de nem is bánom mert egyetlen barátnőm van és hozzá a temető előtt is el kell menni és elég ijesztő.


Szóval nem élek szigorba annyira. :)

2013. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim válasza:

Nekem szüleim megengedik hogy lakkozzam a körmöm nem tetszik nekik de nem tiltják meg.Suli időbe viszont csak átlátszó vagy baba rózsaszín. Sminkelni nem szoktam minden nap csak ritkán akkor is csak egy kis tus meg szempillaspirál.Sulikor én is 3 naponta mostam a hajam sőt volt mikor 2 naponta és eszméletlenül hullott a hajam most nyáron egy héten 1x és kibírja.Suli időbe 9 kor itthon kell lennem nyáron akár éjfélig is.

14/L

2013. aug. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!