Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
 11/100 anonim ***** válasza:
97%

Hajat annyiszor mos, ahányszor csak akar, inkább sűrűbben, mint kevesebbszer.

Smink nem érdekel, nem hiszem, hogy kellene, de ha így érzi jól magát? majd kinövi, én nem hadakoznék vele.


Nyáron szabadon csavaroghat, suliidőben jöjjön haza a suliból, otthonról mehet, ha tanult vagy hívják a haverok, moziba vagy hasonló. csak érjen haza emberi időben.

2011. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
64%
Sminkelni nem sminkelem magam enm is engednék de enm is akarom annyi h szájfényem van és azt rakok fel néha.A körmöm festhetem nyáron de anya inkább elvisz maniküröshöz és ő szépenmegcsinálja fest rá virágo meg ilyeneket.Hajat mosni 3 naponta mindek?Én 5-6 naponta szoktam de ha zsíros v kormás akkor elöbb!Nyáron max 8-fél9-ig maradhatok kinn!Discoba meg ilyenekbe még jó hogy enm engednek el!Csak falunapi bálba szoktam menni!
2011. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
81%

utolsó vagyok

12L

2011. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
97%
a sminket engedi /szempillaspirál,korrektor,szájfény/ körömlakkból csak a nem túl rikító színűeket. és én naponta szoktam hajat mosni, mert tényleg nagyon hamar zsírosodik... sokszor próbáltam már hogy nem mostam meg, de következő nap úgy nézett ki, mintha egy kiló zsírt rákentem volna, és többen be is szóltak rá, hogy nem ártana hajt mosni. nyáron kb 8-ig lehetek el, kivéve ha pl moziba megyek, mert az este szokott lenni. hétköznap pedig nem szoktam, csak suli után max 1-2 órát.
2011. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
26%
nem sminkelhet körömlakkozhat,max ha érzékeny a körme akkor körömerősítővel, a hajmosás nem gond,nyáron délután 2-3 órát barátnőzhet de csak ha tudom hol van kivel,elmehet szülinapi buliba ahol van felnőtt és tudom kik vannak,suliidőben max hétvégén ha minden lecke kész stb. este sehova semmikor,majd 17 évesen szabadabb lesz addig nem
2011. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
87%
én most leszek 14 és hát nekem a körömfestést sosem tilotották,csak a suliban,de tavaly anyukám festette ki feketére,és másnap ugy mentem suliba szóval az nálunk nem gond,de a suliban nem engedik.a sminket sem tiltják,de nagyon-nagyon ritka ha kifestem magam,sőt kész csoda....a hajmosás meg nem túl egészzséges olyan sokszor hajat mosni,én többnyire hetente egyszer mosok hajat,mivel szerencsére még egy hét után sem zsiros a hajam...ennyi.
2011. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
100%

19:13-as jó neked hogy csak 5-6 naponta kell mosnod.


Nekem nagyon hamar zsírosodik a hajam ezért általában 3 naponta szoktam mosni. Ha minden napos sampont használsz akkor nem károsítja hajat, ezek kíméletesebbek.


Körömlakkot iskola időben nem használok mert suliba nem engedik és van olyan tanár aki vágignézi hogy ki van-e festve. Máskor halvány színeket: rózsaszín, gyöngyház, barackszín-t szoktam használni. Anyum simán megengedi, nemértem mi olyan nagy durranás.


Sminket természetesen(!) nem használok. Max. szájfényt iskolai bulikon. Erről még nemkérdeztem, majd ha eljön az ideje. ;-)


Csavargás. Attól függ kivel. Ha azzal a barátnőmmel akivel szinte együtt születünk (születésünk óta barátok vagyunk) akkor vele/náluk tovább is.

Ha olyan b.nőm-mel akit nem annyira ismer akkor 6-ig. Őt 8-ig szokták. Strandra ritkán engednek el egyedül. Ha barátnőm szüleri is ott vannak persze kienged.


12/L (hamarosan 13) (6.o.)

2011. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim válasza:
82%
Nekem nem engedik...13 vagyok. Az osztályomban mindenki csavaroghat, sminkelhet, festheti a körmét...én nem. Amúgy szívesen csinálnám.
2011. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
24%

14 éves vagyok és én is 6osztályosba járok (:

Sminkelni is engednek bármit, és a körömlakkból is jöhet minden.

Suliidőben általában 8-ra érek haza, (az otthonunktól 30.km.-re van a suli.)

Nyáron pedig bármeddig.

Hétvégén párommal (1,5 éve vagyunk együtt) engedik hogy aludjak.


14/L

2011. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
41%

Nekem anyukám nem szól bele ilyen dolgokba. Már 12 éves korom óta sminkelek : spirál, szemceruza, szájfény. Hajat én 5 naponta szoktam mosni, mert minél gyakrabban mosok hajat annál jobban zsírosodik. :) Csavarogni hétvégente max. 12 hétköznap meg max. 9. Ezekért cserébe sokat segítek otthon és majdnem kitűnő tanuló vagyok. Szerintem ez így viszonylag korrekt. :)

14/L

2011. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!