Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a12-13-14éves...

Engednétek a12-13-14éves lányotoknak, hogy sminkeljen és körömlakkozzon? Meg hogy hajatmosson 3 naponta? Ha te vagy a tini akkor neked mennyire engedik ezeket? És mennyire szeretnétek? Suliidőben és nyáron mennyire engeditek/engednek "csavarogni"?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 18:07
 51/100 anonim ***** válasza:
100%

Sminket engedik, de csak a szememet szoktam kiemelni néha (spirál, szemceruza). Ha épp olyan kedvem van, hetekig nem sminkelem magam. Körömlakkot is engedik, kivétel a feketét, de azt nem is szeretnék. Néha kifestem a körmöm, de nem sokszor és szoktam pihentetni.2 naponta mosok hajat, ebbe abszolút nem szólnak bele. Hétköznap 7-8 körül érek haza (addig suliban vagy edzésen/különórán vagyok), hétvégén ha van program 6-7kor érek haza. Nyáron engednének csavarogni, de nem szoktam, bulikba se.

14L (mindjárt 15)

2012. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 anonim ***** válasza:
100%

# 28/51 2011-09-26 11:34

Azért a legtöbb követelmény ok, de hogy nem engeded meg neki a szőrtelenítést? Tudod milyen undorító, ha valaki nyáron felemeli a karját és ott az a sok szőr? pfújj Ha a haja 2 nap múlva már zsíros, muszály hajat mosnia

2012. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
96%

Vanank itt elég szigorú szülők!Hajmosást megszabni? pff...

Nekem a sminket,és a körömlakkot se szabják,sminkelni nem szoktam,max. néha szempillaspirál,körömlakkozni viszont elég sűrűn.Hajatmosni heti 1x szoktam,és télen 6-ig nyáron 8-9ig engednek

14/L

2012. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:
94%
én körömlakkozni szoktam( minden nap), 2 naponta mosok hajat mert zsirosodik ,sminkelni meg nem szoktam de nem szolnának érte 12/l
2012. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim válasza:
94%
mennyi "erkölcsös", szigorú szülő. nem ettől fog elkurvulni a lányotok, hanem ha nincs erkölcsileg helyesen nevelve, bár sok esetben ez sem meghatározó, ha alapból hülye a gyerek. nekem 12 éves koromban még nem volt fejemben a smink, nem is tetszett, 13 évesen elkezdtem felé kacsingatni, akkor lett először piercingem is, körmöt festeni meg már 11 éves korom óta. 15 éves korom óta sminkelek intenzíven, és festem a hajam, mert így érzem jól magam. édesanyám kissé konzervatív és szigorú, de nem a külsőmet illetően, 14 éves korom óta színes a hajam.. most 17 éves vagyok mégis max 2ig bulizhatok, 9re itthon kell lennem. jöhetnek az ócsárlások:)
2012. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim válasza:
93%
én szemceruzát használok és koromlakkot 7.-es leszek
2012. jún. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim válasza:
100%

13 éves vagyok most.Nekem engedik a körömlakkot,nyáron és suliban is egyaránt,még feketét is.Szeretek körmöt festeni.

Nem igazán sminkelek.Ha van kedvem akkor szempillaspirál és szájfény.Egyébként nem. Suliidőben a csavargás csak lecke után van. Nyáron bármikor.De max.este 8-9 óráig.

2012. júl. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim válasza:
100%

Én ennyi idősen sminkeltem és körömlakkoztam, hajat is festettem, amit 4 naponta mostam (ez különben nem kor, hanem bőr- és hajtípus kérdése, a megfelelő sampon pedig tapasztalataim szerint gyakori mosás ellenére sem korpásít) és majdnem minden délután csavarogtam, de péntek és szombat este szinte kivétel nélkül hajnalig buliztam. Ez így ment kb. 16-17 éves koromig, ki kellett tombolnom magam - és imádtam ezeket az éveket!

Persze sem a suliban, sem otthon nem nézték mindezt jó szemmel. Tánc, cigi, pia, haverok, bulik, pasik. Aztán, mivel a többhavi patáliába belefáradtam, de nem akartam a tiniként végtelenül fontos önállóságomról meg a baráti körömről lemondani, és hát mivel makacs is voltam és a környezetem kezdte rám hagyni az egészet, megenyhültem, hajlottam a kompromisszumra: igyekeztem jobb jegyeket vinni haza a suliból, otthon is normálisan viselkedtem (segítettem a takarításban, főzésben, bevásárlásban stb.).

A környezetem lassan megértette, h nem az életem b*szom el éppen (nem lettem terhes, nem lettem alkoholista stb.), csak kamaszodom. Hogy szükségem van arra, h én rendelkezzek magam felől, én ítélhessem meg (hiszen én tudhatom a legjobban), mi a jó nekem és én döntsek a saját ügyeimben - értve elsősorban azokat a dolgokat, amiktől addig tiltottak, főleg pedig azokat, amiktől féltettek. Hogy mki - beleszámítva magamat is - felfogja, h eljött annak az ideje, h ne utasítsanak és óvjanak engem, hanem hagyjanak saját tapasztalatokat gyűjteni, h elkezdhessek egyenrangú féllé, "felnőtté válni", h bízzanak abban, h tudok vigyázni magamra. Hogy végre komolyan vegyenek, na.

Nyilván ez személyiség kérdése is. Egy félénk/naiv/szelíd kamaszt talán nem ilyen egyszerű elengedni egyedül az éjszakába. Én mindig is az önállóság megszállottja voltam, imádtam, ha magam oldhattam meg a problémáim, ha megvédhettem magam. Ígyhát legfeljebb attól kellett félteni, h én teszek kárt magamban - de mivel sem hülye, sem mazochista nem voltam, ez is elég irreális vád volt.

A legtöbb szülő persze jót akar a gyerekének, csakhogy nehéz eldönteni, mi is a jó. Azt hiszem, szokásokra/tanult mintákra hagyatkozni inkább csak "nagyvonalakban" célravezető, sokkal fontosabb azt tudni, milyen a gyerek maga, mire van szüksége - ami az egyiknek megfelelő, a másiknak káros is lehet.

De az asszem minden egészséges kamaszról elmondható, h legkésőbb gimiben már jó, ha csavaroghat, ha kitapasztalja, milyen önállóan mozogni a világban, ill. h hogyan tud önállóan mozogni a világban. Én annak is nagyon örültem már, amikor egyedül járhattam suliba busszal és nem autóval vittek el a szüleim, hogy nem kérdezték ki soha a leckét, hanem bíztak abban, h magamért képes vok megtanulni, h nem kellett folyton beszámolnom arról, merre jártam délután, h nem várt mindig otthon kész ebéd - ilyenkor a tesóimmal ütöttünk össze tükörtojást vagy ami épp különösebb bénázás nélkül sikerült stb.

2012. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
100%

14éves vagyok..Szempillaspirál szinte mindig.. Ha városba megyek barátnőkkel akkor kicsit feltűnőbb sminket csinálunk egymásnak.Mivel van barátom aki koleszba jár,7után van nekik kimenő 9ig.. szóval 6-7ig tanulok 7kor találkozok vele 9ig vagyok vele :)

Nyáron változó, vagy minden délután megyek csavarogni, vagy 2naponta .)

2012. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 hercegnő77 válasza:
100%
én most végeztem el a nyolcadikos ozstályt de nekem már 7 osztályba megengeték szerintem minden lány ilyen szerintem nyugodtan
2012. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!