Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy néha nem megyek suliba?

Figyelt kérdés

Eddig 2 teljes napról és pár óráról lógtunk el 4-en(a legjobb barátnőm,a barátja,a fiúja legjobb barátja,akibe bele vagyok zúgva... és én).

Általában ha nem vagyunk a suliban,akkor elmegyünk annak a srácnak a házába,aki tetszik,mert a szülei jogászok és sokszor nincsenek otthon és a srácnak van egy saját emelete a házban,ahová a szülei nem nagyon mennek fel,szóval így ott vagyunk,de néha elmegyünk sétálni,képeket csinálni vagy moziba.

Nem olyan fontos órákat hagyunk ki,csak tesi,rajz és informatika,mert ezeket szétunjuk az agyunkat.

De a tanár mondta,hogy most már kéne az igazolás,különben beírja az igazolatlanokat.


Nem tudom,hogy mit mondjak anyának...Ő ráadásul az egyik napon,amikor nem mentem be suliba,akkor itthon volt,szóval gondolok leesik neki,hogy nem haza jöttem :/



14L


2011. nov. 12. 08:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Két választásod van:megmondod anyudnak és viseled a következményeit!

Beíratod most azt a pár igazolatlant és nem lógsz többet!!!!!!

2011. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Miért lógsz egyáltalán? De most már legyél őszinte!
2011. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy miért lógunk,de csak uncsi órákról megyünk el,a 2 nap,amikor nem mentünk be,akkor az egyiken minden órán dogát írtunk,a másikon meg nyílt nap volt az alsósoknál,ami abból áll,hogy mi a szülők óhajait figyeljük...

Nem hiszem,hogy annyira hiányoztunk onnan.

2011. nov. 12. 09:40
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

De igen, mert 14 évesen tanköteles vagy, ami azt jelenti, hogy kutya kötelességed ott ülni végig. Ja, hogy unalmas? Tudod mi lesz unalmas, drágám? Krumplit sütni a McDonaldsban 8 órában.


A kérdésre válaszolva: vagy elmondod neki, vagy nem, de akkor is ki fog derülni, mert igazolatlant nem nagyon tudsz eltitkolni. Úgyhogy jobb, ha hamarabb túlesel rajta.

2011. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Hát kapd össze magad, mert tanköteles vagy és elvihetnek intézetbe. Az egyik unokatestvérem volt így, összeszedett egy csomó igazolatlan órát és zárt intézetben van. Ahonnan köteles iskolába járni. Csak hétvégére mehet haza, hétköznap az intézetben van, de ha nem megy vissza, akkor olyan intézetbe viszik ahonnan haza sem járhat.
2011. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

És egyébként a szüleidet meg meg fogják büntetni, úgyhogy ki fog derülni úgyis, hiszen kapnak a jegyzőtől levelet, ballagjanak a kasszához. Illetve nem kapnak iskoláztatási támogatást utánad.

És akkor az tényleg ciki lesz.

2011. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Minél előbb annál jobb. Én is ezt mondom. És inkább tőled tudja meg anyukád mint a tanártól..
2011. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
14 éves kislányként köteles vagy a suliban ülni,miért lógsz el? unalmas óra? na majd lépcsőházban takarítani,és szemetet szedni az utcán lesz unalmas, a rajz,tesi és informatika is fontos óra,azért mert neked épp unalmas még kötelességed ott ülni,le fogsz bukni hidd el nekem,állj anyukád elé valld be és csöndben viseld a büntetést,és a következményeket, jobban jársz ha abba hagyod.
2011. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Most ezek uncsik, később még több uncsi dolog lesz az életben. Ha mindent ellógsz, akkor a végén az egész életed "uncsi" lesz, mert szétmelózhatod a segged a napi kenyérért. Menj iskolába, és igenis viseld a következményeit ennek a néhány alkalomnak! Erősen gondolkodj el, milyen úton jársz, mert most ez csak egy pici lógás, 2-3 év múlva még több, 6 év múlva már naplopó senki leszel, csak mert nem tudsz beilleszkedni a társadalomba. Megvannak a szabályok és nem véletlenül! Állj elé és mondd el! Legalább a végén maradjon gerinced és vállald a következményeket! L27
2011. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

10 igazolatlan óra után megy a jegyzőnek és feljelentenek ami pénzbüntetés a szüleidnek 50ezer ft

MEGÉRI??

2011. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!