Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/137 A kérdező kommentje:
Láttad a "Denisz a komisz"c. filmet? No, már többen is mondták, mintha csak az én lányomról szólna. Mindig is hiperaktív volt, iskolába elsős korától panasz volt a viselkedésére /zavarta az órát, vissza beszélt/. Kb. 3 éve voltam vele először pszihológusnál. Mindig késett , de először csak 10 percet, aztán fél órát...stb. Most meg késik egy napot is akármikor. Ez a mostani állapot kb. decembertől tart. Komolyan, nem tudom, mi t6rtént. Próbáltam őt is kérdezni, hgoy szerinte hol rontottuk el, próbáljuk meg helyre hozni, de semmi eredmény.
2012. márc. 22. 17:31
 12/137 A kérdező kommentje:

17:29-esnek

Már kidobtam a kedvenc farmerját, mikor 10-edszer mondtam, hogy rakja el, és 5 azt kérdezte, hgoy én mire vagyok? El volt tiltva számítógéptől. tvtől, de nem használt. Nem mostam rá, erre ő mocskosan járt -nekem volt szégyen. Ha nem főztem, evett máshol. Mikor rajta kaptam, hogy a nappaliban cigizik, jól összevesztünk,kapott egy pofont is, erre oda lökött az ajtóhoz, azt kiabálta, én neki nem fogok parancsolni, hgoy cigizhet-e vagy nem, azt mondtam, ha nem tetszik neki velem, akkor ott az ajtó, mehet. El is ment. 3 napra lelépett.

2012. márc. 22. 17:38
 13/137 anonim ***** válasza:
100%
OK. Akkor intézet :(
2012. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/137 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak :(

Bár nekem ilyen jó anyukám lett volna...

Sajnos szerintem akkor itt nem nagyon van már más választás :(

Ha intézetbe adod, még van esély, hogy megjavul, viszont ha nem, és továbbra is ezt műveli, akkor ebbe te fogsz belerokkanni.

2012. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/137 anonim ***** válasza:
88%

Na most engem le lehet pontozni, nem érdekel!

F*szom lesz*rja a hülye %-ot.

Kedves Kérdező. Először is minden elismerésem, hogy eddig kibírtál egy ilyen nyamvadt kis genetikai csődöt mint a lányod. Ha találkoznék vele esküszöm szét rugdosnám! De ha én lennék az anya, már rég kitettem volna szűrét otthonról.Menjen ahová akar, még bűntudatom sem lenne ha történik vele valami.

Az eszem meg áll. Remélem, hogy majd egyszer jól megjárja és ráeszmél, hogy mit vesztett.

MÁSNAK szülei nincsenek!Se anya se apja!Ha van is az veri, megalázza, nem neveli, esetleg még szörnyűbb dolgokat tesznek! És a te lányod?Mindent megkapott ki volt ny*lva a s*gge

2012. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/137 anonim ***** válasza:
94%

mégis úgy viselkedik veled mint egy utolsó senkiházival!

Hát ez mi?!

Fuhh de bekattantam. De hidd el, más sorsokhoz képest a lányodnak arany élete van, szóval nem értem őt egyáltalán.


Menjen is csak javítóintézetbe!

2012. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/137 anonim ***** válasza:
100%
ne is hagyd magad, mert ő fog nyerni, te pedig tönkremész.
2012. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/137 anonim ***** válasza:
94%

megkérdezhetem, hogy merrefelé laktok?

egyébként meg 14!!!!!!!!!! éves.. mit akar ilyenkor a diszkóba??

vetesd el egyszer egy rendőrrel...

2012. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/137 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nagyon sajnálom a helyzetedet,de te tényleg MINDENT megtettél amit csak lehetett.Ne magadat okold érte,nem is kell bűntudatot érezned miatta,hiszen saját magának csinálta.Nem látok más megoldást az intézeten kívül,ott legalább még van esély,hogy megjavul.Én SOHA nem bánnék így az anyukámmal,ahogy a lányod veled.
2012. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/137 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy nem itéltek el!Elébb jött haza, otthon volt fél órát, mondta,hogy még kimegy. Mondtam neki,hogy ne menjen sehová, hiszen tanulni kell,és ha jól tudom,még én parancsolok neki. Erre bevágta maga mögött az ajtót és lelépett.
2012. márc. 22. 19:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!