Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Javítóintézet? Ma azt mondták...

Javítóintézet? Ma azt mondták a szociális osztályon, döntsem el keddig, hogy be akarom-e rakni a 14 éves lányomat javítóintézetbe. Ha igen, megindítják az eljárást. Szerintük más megoldás nincs. Sajnos már szerintem sem. :- ( Szerintetek?

Figyelt kérdés
14 éves lányomat egyedül nevelem, és nem bírok vele. Minden pénteken este lelép diszkóba és csak szombaton délben jön haza, nem mondja meg, hogy hol volt délig. Azt hallottam, hogy bizony iszik is ha dizskoban van. Ha utána megyek megkeresni, amint meglát elszalad. Hétközben is este 10-kor jön haza, iskolából lóg. Pénzt lop tőlem, dolgok tünnke el a lakásból. Megesett az is, hogy szerdán elment és csak szombaton jött haza. Úgy beszél velem mint a kutyával. Ha telefonon hívom, nem veszi fel. Otthon: ketten vagyunk, 3 szobás lakásom van, tehát a magánszféra be van biztosítva neki. Úgymond anyagilag mindene megvan. Megpróbáltam vele már beszélni, elmondtam neki, hogy mennyire fontos nekem ,és hogy menynire szeretem öt, hajlandó lennék kompromisszumot is kötni. /pénteken éjfélig kint lehetne-tudom, ez is sok - de ne késsen/ Soha nem kiabálok vele, ő viszont kiabál velem. Olyanokat mond, hogy én egy dög vagyok, és utál, és bárcsak megdögölnék már. Iskolából lóg, nem tanul, reggel elmegy otthonról, este jön csak haza. Már ki vagyok kéészülve. Kértem segítséget: osztályfőnöktöl,iskolaigazgatótól, pszihológustól, pár rokonom, ismerősöm megpróbált vele beszéni, se semmi egredmény. A szociális oszstálytól is kértem segítséget, minden héten be kéne járnunk beszélgetésre,de a lányom erre sem hajlandó. Már a gyereksegélyt is elvették, mert nem jár iskolába rendesen. Ma regel is nagyon szépen megkértem, hogy menjen iskolába, mire 11-kor telefonáltak az iskolából, hogy nincs iskolába. Segítene a javítóintézet? Sokszor úgy érzem, már én fogok lassan a pszichiátriára kerülni miatta.
2012. márc. 22. 14:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
94%
Tudod mit?!Én is azt mondom mint itt páran,az a baj,hogy túl sok figyelmet kap.Olyan ez,mint a kisgyerek,ha van nézőközönsége csinálja a hisztit.Szedd össze a cuccait mikor hazajön,valószínűleg megint nem megy iskolába,és megint nem fog korán hazajönni.Cseréltesd le a zárat és mikor hazajön megmondod,hogy mehet amerre lát.Te mindent megtettél érte,de nem voltál jó.Menjen a jó barátaihoz.Oda úgyse fogadják be.Ezt kell megtenned,tudom NEKED rossz lesz,de mást nem tudsz tenni.Nagyon jó anya vagy,inkább örülne,hogy ilyen anyukája van:)Ne hagyd,hogy visszaéljen vele!!E.
2012. márc. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más választásod,és abban nincs igaza a válaszolónak,egy 16-17 évesnél em elfogadható a lógás,lopás,éjjel jön haza,nem tanul,visszapofázik,visszaüt az anyjának és a többi amit ez a gyerek művel.Ez semelyik korban sem elfogadható.Remélhetőleg az intézetben helyreteszik,és miután kijött bocsánatot kér tőled,és normális,tisztességes ember lesz belőle.Bár én olyan vagyok,hogy már rég úgy megcibáltam volna,hogy nem merne rám nézni,nem hogy elszökjön,tudom hogy mindennel próbálkoztál,csak hát én jobban elveszíteném a türelmem,kis taknyos létére,így bánik a saját,szerető anyjával.
2012. márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/137 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!!

Egyáltalán nem az írtam, hogy elfogadható ha egy 16-17 éves lop vagy ilyesmi, hanem azt, hogy a mai világban azon már nem lepődnék meg!!! Én 14 évesen még babáztam, pedig most is csak 19 vagyok, nem volt olyan rég!!

2012. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim válasza:
100%
kedves kérdező ! én ugyanebben a cipőben járok .. az én lányom is 14 és kezelhetetlen ! nem úgy van, hogy csak akkor tehetik javító intézetbe ha bűncselekményt követ el és mar volt bírósági tárgyalás ??
2012. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim válasza:
100%
mert nekem a debreceni javító intézetet ajánlották .. de oda csak akkor tehetik be ha bűncselekményt követett el nem ?? addig ha meg lóg stb.. Csak gyermek otthonba tehetik ?? az meg nem zárt intézet .. aki tud írjon privátot ezzel kapcsolatban !
2012. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
100%

Úristen.. :O

Én is 14 leszek ősszel és komolyan ledöbbentett a kérdés.. :O

Nekem könyörögnöm kell anyumnak hogy jöjjön velem valahova.

Tanácsot nem nagyon birok adni, de az talán segíthet ha beszélsz a barátaival hogy távolodjanak el tőle mert különben el veszítik a lányod.. borzalom amit csinál. :(

Sok szerencsét.

2012. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a nevelőintézetből is elszökne.
2012. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
100%
Úristen :S ezek nagyon durva dolgok... én egyszer beszéltem vissza az Édesanyámnak de akkora pofont kaptam, hogy egyből bocsánatot kértem!! Eddig soha nem cigiztem ,alkoholizáltam sőt diszkózni se voltam (nem is akarok ezekből semmit tenni) inkább tanulok, olvasok, versenyekre járok. Igen meg van mindenem és nem kívánok egészség romboló életmódot folytatni. Lehet, hogy most bántanak érte de legalább normális ember leszek majd. 15/L
2012. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
100%
írj majd, hogy mi van felétek.
2012. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam a gyámügyeseknél, kellett volna jönni a lányomnak is, hogy őt is meghallgassák, persze ő nem jött. Mondtam neki, hogy most ettől függ a jövője, és itt a soha vissza nem térő alkalom, hogy tisztára mossa magát, és megmagyarázza a viselkedését, esetleg kaphat még egy utolsó esélyt. Persze nem jött el. A gyámügyesek megírták helysettem a kérvényt újra, amit beadtam a bíróságra. /a kárvényvben az áll, hogy nem bírok a lányommal, le van írva mi mindent csinál , mi mindent megpróóbáltam én csinálni, és kérem, hogy 6 hónapra menjen javító intézetbe/. Azt mondták a bíróságon, két hét múlva tárgyalás, még 2 hét amíg jogrős lesz a döntés, és május elején viszik a lányomat. Ma reggelre is reggel 3-kor jött haza. Diszkóban volt. Belefáradtam.

Az egyik válazsadónak: Ja, és nem kell bűncselekményt csinálnia ahhoz, hogy javítóintézebe kerüljön. Elég, ha iskolába nem jár rendesen, /ezért már a gyereksegélyt sem kapom/és elég, ha én kérem, mint szülő hogy javítóintézetbe tegyék.

2012. márc. 24. 09:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!