Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom egyáltalán nem...

13 éves lányom egyáltalán nem önálló! Mit tudnánk kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés

13 éves lányom(2 hét múlva lesz 14) szinte semmit sem tud megcsinálni egyedül,mindenhez a férjem és én kellek neki.

Velünk tanul,mert együl nem tudja/akarja megcsinálni,pedig egy nagyon értelmes gyerek.5 percre van a sulija tőlünk,de vagy a férjem viszi el őt kocsival,vagy én elsétálok vele oda. Egyszer volt olyan,hogy a párom nem tudta elvinni őt az iskolába,mert konferencián volt,nekem meg hamarabb kellett mennem dolgozni,és nem ment aznap iskolába,mert nem mert elmenni egyedül odáig.

Jár tenisz edzésekre,de minden egyes alkalommal mi hozzuk-visszük őt,mert nem képes felszállni a buszra,pedig a busz házunk előtt is megáll,és 10 méterre teszi lesz az edzés helyszínétől!


2016. okt. 23. 23:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Es ezt ki alakitotta ki? Te nevelted onallotlanna. Ne vard hogy onallo legyen egyik pillanatrol a masikra csak mert neked terhes lett a helyzet.
2016. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom az fel se merült, hogy ti tehettek róla jórészt.
2016. okt. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Meg kell vele beszélni, hogy változások jönnek. Egyesével menjetek végig azokon a dolgokon, amiket egy ennyi idős lánynak már illik egyedül csinálni, és fokozatosan, lassan kezdjétek el átadni neki az irányítást. Sokkolni sem kell, ha eddig buborékfóliába volt csomagolva, de ideje elkezdeni az ÖNÁLLÓSÁGRA TANÍTÁST, nektek, mint szülőknek, akik ezért FELELŐSEK.
2016. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Így hirtelen semmit. De nézd a jó oldalát, legalább már szobatiszta.
2016. okt. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon gáz!

10 éves a lányom, egyedül jár busszal suliba és edzésre is egyedül megy itthonról (nincs túl messze).

Minden rendben van avval a gyerekkel? Nincs pszichés problémája? Megkérdezte tőle valaha valaki hogy miért fél, mitől fél ennyire? Egy átlagos, egészséges kamasz pont az önállóságra törekszik hogy evvel is éreztesse, nem kisgyerek már. Arról nem is beszélve hogy ebben a korban nem olyan a veszélyérzet (már ha van egyáltalán) mint felnőttkorban, a fiatalok hajlamosak azt hinni hogy ők sérthetetlenek és minden baj csak mással történhet meg. Ha egy ekkora lány inkább nem megy iskolába, minthogy egyedül menjen, mert annyira fél, annak oka kell legyen. Ez nem normális, mint ahogy az sem hogy 5 percre van az iskola tőletek, ő nem hajlandó ezt a távot egyedül megtenni és ti még ezt meg is engeditek neki. Nem ismerem a lányotokat, de nektek mint szülőknek tudnotok kell hogy ennek valódi félelem vagy csak elkényeztetettség, kényelmesség az oka. Ennek megfelelően is kell kezelni a helyzetet a továbbiakban. Ha csak hiszti, akkor nincs mese, be kell keményíteni (mondjuk nehéz lesz tekintélyt kiharcolni a gyereknél, ha 14 évig úgy ugráltatok ahogy ő fütyült). Ha viszont valódi a félelem, akkor ülj neki a netnek és kutass fel a környéketeken egy jó pszichológust.

2016. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

szerintem is pontról pontra lenne érdemes egyenként "megfogni a kezét" és még utoljára megmutatni neki mit hogy (pl megmutatni hogy tud megcsinálni egy tojás rántottát, mit hol talál hozzá, vagy hogy induljon neki a sulinak ha nem értek rá stb) esetleg motiválhatjátok is pl ha kitakarítja a szobáját rendezhet egy sajos pizsama partit stb.

baratai vannak egyebkent? fontos hogy legyen tarsasaga, pelda elotte hogy mas korabeli gyerekek hogyan elnek, mit csinálnak, mennyi teher van rajtuk miben segítenek otthon. valószínű nincs sok barátja, nincs előtte pozitív példa. ha mindezek után sem hajlandó önáĺlósodni, akkoe meg kellene keresnetek egy szakembert (kamasz, ha ugyesen talalaod az otletet, mar a gondolatatol is fraszt kap es olyan onallo lesz mint a pinty) mert a motivalatlansag, a fuggetlenedesre valo kepesseg hianya mind mind depresszio elojele lehet (sajnos a jelenleg is beteg, 35 eves batyamnal is pont igy kezdodott)

2016. okt. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Woww,hát kezdetnek húzd ki a csecsed a szájából és mondd meg neki,hogy jó lenne,ha kicsit talpra állna.

Gondolom otthon nincsenek feladatai sem,mert te mindent megoldasz helyette.

2016. okt. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
80%
Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal! Itt az ideje a változtatásnak, ez így nem megfelelő, és ha most nincs bekeményítve, később csak mégnagyobb gödörbe fog kerülni ilyen téren.
2016. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

Otthon mertétek hagyni egyedül???😱😱😱😱

Jó, viccet félretéve, le kell ülni, elmagyarázni neki, hogy eddig tartott az óvoda, lassan középiskolás, tessék önállósodni.

Holnaptól nincs kísérgetés, nincs közös tanulás, csak ha végképp nem ért valamit, ráadásul feladatokat is kap.

Nálunk is hasonló volt a helyzet a párom lányával. Akkor sokalltam be, mikor vacsoránál minden ott volt előtte, de nézett rám, hogy csináljam meg a szendvicsét. Azóta gyakran elhangzik, hogy "Oldd meg". Hatásos, fejlődik.

2016. okt. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Valamit nagyon elrontottatok ezek szerint.

Nagyon szorong a gyerek ez egyértelmű. Sok oka lehet ennek az elrontott nevelésen kívül is.

Hasonlóan önállótlan vagyok, de rákényszerültem arra, hogy egyedül megoldjam a problémáim ugyanis nekem beintettek és megaláztak a szüleim mikor ezeket elmondtam nekik. Mai napig hülyének néznek miattuk. Segítséget nem kaptam tőlük vagy csak sok megalázás mellett, ami szintén rossz volt.

Ma már egyedül oldom meg a dolgaimat de még mindig szorongok, szóval nem oldódott meg a probléma csak számukra. Szerintem ha jó szülő akarsz lenni akkor segíts neki megoldani ne pedig csak látszatra kezelni ezt.

Akár pszichológus is jó ötlet lehet, mert mindenkinél más okozhatja ezt a szintű félelmet, bizonytalanságot, önbizalomhiányt.

Viszont sajnos biztos hogy ti is felelősek vagytok azért hogy ezek kialakulhattak benne. Ne félj szembenézni ezzel, hanem változtass még nem késő.

2016. okt. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!