Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom egyáltalán nem...

13 éves lányom egyáltalán nem önálló! Mit tudnánk kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés

13 éves lányom(2 hét múlva lesz 14) szinte semmit sem tud megcsinálni egyedül,mindenhez a férjem és én kellek neki.

Velünk tanul,mert együl nem tudja/akarja megcsinálni,pedig egy nagyon értelmes gyerek.5 percre van a sulija tőlünk,de vagy a férjem viszi el őt kocsival,vagy én elsétálok vele oda. Egyszer volt olyan,hogy a párom nem tudta elvinni őt az iskolába,mert konferencián volt,nekem meg hamarabb kellett mennem dolgozni,és nem ment aznap iskolába,mert nem mert elmenni egyedül odáig.

Jár tenisz edzésekre,de minden egyes alkalommal mi hozzuk-visszük őt,mert nem képes felszállni a buszra,pedig a busz házunk előtt is megáll,és 10 méterre teszi lesz az edzés helyszínétől!


2016. okt. 23. 23:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Elso valaszolo vagyok.


Az en szuleim ha kicsi voltam es kerdezett tolem valaki valamit anyam helyettem valaszolt. Nem akart nagyon elengedni kesobb mikor mar annyi idos voltam, burokban tartott minden teren. Borzaszto karokat okoz egyebkent, en szorongtam minden miatt szornyu volt mikor ok is elvartak egyik pillanatrol a masikra hogy legyek kvazi onallo. Tele gatlassal es felelemmel stb.. de az mar nem volt lenyeges.. kemeny munkaval epitettem sajat magamat persze meg tart ez es folyamatos melo.

Ti rontottatok el! Es ne vard hogy mindent megoldjon most pikk-pakk. Ahogy egy kisebbtol se varja az ember hogy egyszerre menjen egyedul bolcsibe meg csinaljon maganak otthon kajat stb.. mivel a lanyodat megtartottad egy sokkal kisebb szinten a FOKOZATOSSAG az nagyon fontos. O most fel es retteg nem zuditgatsz mindent a nyakaba egyszerre. Segiteni kell neki, megertonek lenni hogy ne seruljon. Ha most amikor nyitnia kell a vilag fele es ugymond bekerul a melyvizbe kudarcok erik bizony eroteljesen meg fogja hatarozni kesobbiekben a magabiztossagat es onallosagat es az elet minden teruleten kudarcai lesznek emiatt mert mely nyomot fog benne hagyni. Nagyon kell ugyelned ha eddig nem tetted

2016. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztétek miért nem mert elmenni az iskolába egyedül?
2016. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%

Én egy 30 éves lány vagyok, aki ilyen dolgokba hamarabb önállósodott, de felnőtt dolgokba kevésbé. Pl. főzés teafőzés, önálló életvitel. Még csak most próbálgatom a szárnyaimat. Bár rossz ez így , de igyekszem ellene tenni. Nálam úgy volt, hogy a Szüleim nem hagytak semmit se csinálni. Mindent megoldottak helyettem, bár én próbáltam küzdeni ez ellen. Most járunk családterápiára meg ilyenek.


Először azt gondolom az lehet a megoldás, hogy nagyon apródonként kell megpróbálni elkezdeni. Pl. buszos utazás. Menjen vele valamelyikőtök 1-2 alkalommal, de úgy hogy mindent ő csinál először. Ő maga vesz jegyet, vagy lyukaszt, vagy mit tudom én, ő nyomja meg a leszállásjelőt, ő száll, le és kvázi a szülő megy vele úgy, mintha ő lenne a gyerek.Megbeszélni vele, hogy ez a pár alaklom a próba, de aztán egyedül kell mennie. Meg otthon apróbb feladatokat rábízni. pl. teafőzés.

Tanulásban lassan önállóságra szoktatás. pl. először csak húzza ki a fontos dolgokat, majd együtt tanulás. Vagy ilyenek.


Ha kis lépésekben se megy egyáltalán akkor szakemberhez lehet fordulni.

2016. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

"egy 30 éves lány" ?????


32 éves nőként 2 gyerekkel mélységes döbbenet ezt olvasni!

Teafőzés??


Egy pontig lehet a szülőkre fogni, de 30 évig????? Nane!

2016. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

30 évesen azért már 12 éve felnőtt vagy! Jó esetben sok éve dolgozol!

Hogy a pit,sába van még valaki 30 évesen egy 5 éves gyerek szintjén? Amiket leírtál a buszozás pl.az 5 éves fiam szintjén még elmegy,de nem egy 13 éves és végképp nem egy 30 éves esetében!

2016. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
42%

Félreértelmeztétek amit írtam. Nem 30 évesen nem megy a teafőzés, hanem 18 éves koromban amikor albérletes voltam nem tudtam. Akkor még a gázt se tudtam meggyújtani normálisan. De ezeket nagyon hamar megtanultam. A buszozást főleg nem értem honnan vetted, hogy nekem nem megy. Ilyenről nem írtam. Ami most nem megy így 30 évesen az a normális főzés. Bár tudok paradicsomlevest, gyümölcslevest, lecsót, paprikáskrumplit és még ezt azt csinálni, de odáig pl. még nem jutottam el, hogy milyen húsból kell a brassóit, meg ilyen dolgokat csinálni. Meg a teljesen önálló rendes háztartásvezetés okozna úgy érzem gondot, mert most bár külön éltem egy fél évig, de csak ilyen turistaszállás jellegű helyen, és az nem olyan, mint egy igazi háztartás. De muszáj lesz otthon visszaköltözni a szüleimhez, mert kb. minimálbéres fizetésből nem tudok önálló háztartást fenntartani. Akkor meg már itt is a kérdés, hogy anyukám enged-e főzni. Ő háztartásbeli, és hiába vagyok nagykorú megteheti hogy nem enged. A családterápia óta enged valamennyire. De pl. eddig nem engedett a ruhákat mosni se, így pl. nem tudom a mosógépnek melyik részébe mit kell önteni, melyik gomb mit jelent, milyen ruhát hogy kell. De végülis magamtól is biztos rájövök majd. Ahol most vagyok ott kézzel mosok, mert nincs mosógép.


Az meg hogy lánynak, vagy nőnek neveztem, magam. Biztos van pszichológiai jelntősége, hogy még kevésbé érzem magam felnőttnek. Lehet ha majd saját háztartást vezetek akkor is így lesz. De szerintem ez nem akkora botlás.

2016. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy azért nem mert elmenni az iskolába,mert félt,hogy elrabolják,hogy megtámadják.
2016. okt. 26. 14:13
 18/30 anonim ***** válasza:
67%
Csak hát a magam dolgát csak pár mondatba akartam leírni, hisz nem rólam szól ez a kérdés, és inkább a válaszra koncentráltam.
2016. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

"megteheti hogy nem enged"


-na, ez az amiben nem értünk egyet, harminc felett pláne.


N32

2016. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
26%
De miért kedves utolsó, mit csináljak, ha ő minden nap otthon van, és legtöbbször bent van a konyhába, verjem meg, rángassam ki onnan? A normális beszéd nem segített, csak a családterápia segítségével tudtuk elérni, hogy engedjen.
2016. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!