Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom egyáltalán nem...

13 éves lányom egyáltalán nem önálló! Mit tudnánk kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés

13 éves lányom(2 hét múlva lesz 14) szinte semmit sem tud megcsinálni egyedül,mindenhez a férjem és én kellek neki.

Velünk tanul,mert együl nem tudja/akarja megcsinálni,pedig egy nagyon értelmes gyerek.5 percre van a sulija tőlünk,de vagy a férjem viszi el őt kocsival,vagy én elsétálok vele oda. Egyszer volt olyan,hogy a párom nem tudta elvinni őt az iskolába,mert konferencián volt,nekem meg hamarabb kellett mennem dolgozni,és nem ment aznap iskolába,mert nem mert elmenni egyedül odáig.

Jár tenisz edzésekre,de minden egyes alkalommal mi hozzuk-visszük őt,mert nem képes felszállni a buszra,pedig a busz házunk előtt is megáll,és 10 méterre teszi lesz az edzés helyszínétől!


2016. okt. 23. 23:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
A kérdésre válaszolva pedig, ha attól fél, hogy elrabolják, bántják, akkor a pszichológus lehet a legjobb. Bár az önállóan tanulást biztos más probléma okozza.
2016. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Odaállsz,oszt csinálod! Ennyi!

Mi az,hogy nem enged?

30 évesen nem tudni mosógépet kezelni...szintén 5 éves szint.

2016. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ááá 30 évesen itt tartani,hogy: anyukám nem enged! Dedó!

Ne haragudj,de nagyon gáz!

2016. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%
Anyukám ilyenkor ordibált, földhöz vágta a tányért, lehülyézett stb. Egyszer mire hazajöttek meglepetésként elmosogattam. Ne tudjátok meg milyen botrány volt. Nem ti éltek vele.
2016. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
77%
Ja egyébként mosógépet kezelni nagymamám se tudott 70 éves koráig. Előtte nem volt mosógépe. Mindenki akkor tanulja meg a dolgokat, mikor lehetősége van rá. Pl. most külön élve én se tanultam meg, mert nem volt ahol laktam, és kézzel mostam.
2016. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%
Ja egyébként vannak dolgok, amiket meg se merek említeni anyukámnak. Pl. ha véletlen olyan lett volna, hogy egy évet külföldön töltsek. Vagy ilyenek. Még mikor elsősként a legelső hétvégén nem mentem haza azt se tehettem meg 18 évesként. Úgy kiabált és veszekedett, nem tudom mi lett volna, ha nem megyek akkor haza. talán azt mondta volna, akkor ne is gyere többé. Én pedig szeretem a szüleimet, bármennyire is nehéz velük, úgyhogy igyekszem csak kisebb botrányokkal együtt járó dolgokat csinálni.
2016. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát, te 30 éves lány.. nem vagy semmi :D

Mindenre van egy jó kifogásod, mindenki más szar, csak más tehet arról hogy ilyen életképtelen vagy 30 éves létedre.


Egyáltalán nem bántásból írom, csupán nekem ez a véleményem.

Ha visszaköltözöl anyádhoz, akkor pedig igenis állj ki magadért! Ha anyád ordít, ordíts te is. Nehogy már megtiltsa a főzést. Ha főzni akarsz, akkor főzöl. És pont.


Az eredeti kérdésre válaszolva: Én egyszerűen megmondanám a gyereknek hogy mostantól te mész suliba egyedül. Az első 1-2(!!!) alkalommal szívesen elkíséred, de utána egyedül megy. Otthon pedig igenis dolgozzon. Csináljon magának kaját, takarítson.

2016. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mi élünk vele. ÉS neked sem kéne. 30 évesen fogod magad, tanulsz, dolgozol, hogy előbbre juss, társbérletbe mész, ha másra nem telik, és kezedbe veszed az életed irányítását. A többi csak rinya és a kisebb ellenállás, mert mondjuk ki őszintén, terápia ide vagy oda, neked ez egész egyszerűen csak kényelmes. Mert ha nem így lenne, ha valódi igényed lenne arra, hogy felnőtt legyél, akkor már a két lábadon állnál. Ez így csak duma, hogy nem hagyja. Gyenge, gyáva duma.


Kérdező: Ez a történet is egy jó példa arra, miért kell lépni. Ne jussatok ide, mire harminc lesz! N32

2016. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A lányoddal kellene beszélgetnie annak, aki rá akar jönni, mi lehet az oka ennek. Az okot kell megtalálni, nem a tüneteket kezelni.

lehet szorong, lehet kissebségi érzése van, lehet lelki terrorban van a társai által, lehet introvertált (aki nem szereti mások társaságát), sok oka lehet.

A felszínes dolgokat nem érdemes erőltetni, mert akkor csak szerepet játszik, és attól boldogtalan lesz.

2016. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy inkább legyen ilyen, minthogy azon kellene aggódni, hogy terhes e, vagy hajnalban széthányja a lakást részegen buli után. Az ilyenekből mint a lányod, lesznek a jó szülők, normalis emberek. Magamból indulok ki, mivel fiatalabb koromban elég önállótlan voltam... De felnőttem és lassan az egyetemen önállósodtam. Ráadásul én fiú vagyok, mégis önállóvá váltam. Az a fontos hogy jó legyen a gyerekkora, lehet egy picit szoktatni az önállóságra, de ha nagyon nem akarja nem kell erőltetni, a lényeg hogy jól tanuljon 😉
2016. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!