Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lakásban élők, mit csináltok...

Lakásban élők, mit csináltok tavasztól őszig a gyerekkel bent a lakásban?

Figyelt kérdés

Ne vegyétek bántásnak, szimplán felmerült bennem ez a kérdés most, hogy kisgyerekeim vannak. Szerencsére még az első babánk születése előtt sikerült családi házat venni (mi is lakásban láttunk előtte), így mondhatni a zord idők elmúltàval majdnem egész nap kint vagyunk.


Most nyáron pl. medencézünk, grillezünk, a veteményest szedegetjük a gyerekekkel, van hinta, homokozó, kinti játékok. Van árnyék, a teraszon akár egész nap kint lehetünk, nem olyan az idő ott, mint a tűző napon.


Olyan nehéz elképzelnem, mi a tökömet csinálnék kisgyerekekkel bent a házban, ha még egy sima játszóterezéshez is már reggel 8-kor neki kéne indulnom, felpakolnom és aztán kánikula idején csak bent lehetnénk.



2023. júl. 9. 09:21
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, tök mindegy, nem tudtad volna jól feltenni ezt a kérdést, mert úgyis mindenki személyes sértésnek veszi.


Lásd gagyi fekcsapkodós emoji meg aki szerint akinek udvara van, az nem tud kimenni az utcára utána, hanem "be van zárva az udvaron".


Meg úgyis a sajátját fogja mondani, még ha amúgy nem így úgy gondolja.

2023. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
79%

Én kertes házban nőttem fel 4 testvérrel, de istenemre soha ki nem mentem a kertbe :D

Most 1 éves a gyerekünk és lehet tök hihetetlen, de van ajtó a lakásunkon, ezért kijárunk :D Sokszor szinte csak aludni járunk haza, kb parkban lakunk, van kutya is, úgyhogy járunk futtatóba, járunk játszótérre, van mellettünk vizes játszótér is, megyünk az egy évessel játszóházba mert itt van nagyon jó babás rész, 2.5-3 órát simán el lehet vele lenni már, barátokkal találkozunk, pont úgy sikerült, hogy mindenki gyeden van, ezért valaki mindig ráér, közel van a Duna-part stb stb. Időnként jó lenne egy zsebkendőnyi kert kiengedni a kutyát, de összességében mi csak élvezni szeretjük a kertet, nem lenne az az isten hogy még gondozzuk is. A házban lakó öregek néha próbálnak befűzni, hogy gondozzuk mi a házkörüli kertet, de nincs az az isten :D Így meg Pesten is tudtunk maradni és áldok mindent ami létezik meg azt is ami nem, hogy még egy telefon törlesztőnk sincs, nemhogy valami gigantikus ház hitel-csok-babaváró vagy bármi egyéb mert locsolni akarok esténként.

2023. júl. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
38%

Gyűlöltem a panelt.

Éjjel szégyenkezve kellett bekapcsolni a porszívót az orrszívóhoz, hogy jajj mit mond a hülye szomszéd.

Meg jajj este 8-kor már nem indíthatok el egy mosást sem, mert jajj a "házirend".

Gyűlöltem, hogy fel kellett öltözni, meg neki készülni egy fél órás sétának is, meg hogy hülye szülőkkel kell beszélgetni folyton kint, egyszer nem tudtam úgy lemenni, hogy ne legyen ott valaki a játszótéren.

Nem lehetett egy medencét se felállítani, a meg kellett indulni a strandra, más hugyában aszalódni stbstb lehetne ragozni napestig.

2023. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
93%
Kimegyünk játszótérre, sétálunk a közeli parkokban, vagy kirándultunk, strandolunk.
2023. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
93%
Ezer felé megyünk, a városban 15p- fél órán belül elérhető kb 20 játszó, duna-part, játszóház, parkok, strand, fagyizó, művelődési ház csomó gyerek programmal, könyvtár és még ezer dolog. Mindig megyünk valahova, de ha csak kis időnk van akkor a környék legközelebbi 3 játszótere közül választunk. Minket a meleg se zavart soha, naptej, baseball sapka sok víz, vizezos játékok a játszon aztán kész.
2023. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
92%
Mi családi házban lakunk, de szerintem kb. 3 éves koráig volt neki elég a kert. Azóta nem sokat vagyunk kint, megyünk a jatszóra, vagy máshová. Ovi után néha kimegy a kertbe a kiskonyhához. Mi nem építettünk a kertbe csúszdát, mászókát, de tudom, hogy elunna azt is hamar. És le sem fárad már a ketben. Nálunk messze van a játszó, az úttól is elfárad.
2023. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
62%

Jaj én azt is utáltam, mikor ha le akartak menni, ahhoz én is kellettem, most meg kimennek az udvarra, néha-néha kinézek, és csinálom a dolgom.

Amúgy meg a játszón a padon ülve töltöttem a fél életemet.

2023. júl. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyunk bent a lakásban egész nap. Reggel 9-től 11-ig vagy egy nagy séta, vagy valanilyen gyerekprogram, pl ringató. Utána ebéd, alvás, kis játék (ha meleg van nagyon, akkor a kadban van pancsolás), 4 körül újra ki, akkor játszótér az összes haverral, én is tudok beszélgetni, jó fej a szülői közösség. Fél 7 körül megpróbalom őket berangatni, utána vacsi, fürdés, alvás.
2023. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
62%
23, te az embereket gyűlölöd
2023. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
74%

Már ne is haragudj de én teljesen normálisan válaszoltam neked.

Az h munka van a kerttel, azért került elő, mert a kérdés az volt h hogyan éljük túl a napokat panelban.

És ehhez hozzátartozik h vannak olyan feladatok, amiket nem kell megcsinálni, ezért pl. egyáltalán nem gond, ha egész délelőtt a parkban vagyunk, nem esik ki idő az otthoni teendőkből.

Könnyebb a háztartás lakásban, kevesebb a dolog, ezért a panelosok nem biztos h tragédiaként élik meg, hogy a kertnél messzebb kell menni játszani.

Én tökéletesen megvagyok kert nélkül, mivel ott van a hátulütője, ami nekem nem éri meg.

Helyette van más 1000 lehetőség.

Szerintem te vagy az aki személyes sértésnek vette h valakinek nem tetszik az állítólag mindenki által hőn vágyott magasságos családi ház.


Én csak elmagyarázni szerettem volna, miért nem érint rosszul, hogy biciklizünk, babakocsizunk és játszóterezünk ahelyett h a kertben lennénk. Szerintem tök normálisan.

2023. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!