Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lakásban élők, mit csináltok...

Lakásban élők, mit csináltok tavasztól őszig a gyerekkel bent a lakásban?

Figyelt kérdés

Ne vegyétek bántásnak, szimplán felmerült bennem ez a kérdés most, hogy kisgyerekeim vannak. Szerencsére még az első babánk születése előtt sikerült családi házat venni (mi is lakásban láttunk előtte), így mondhatni a zord idők elmúltàval majdnem egész nap kint vagyunk.


Most nyáron pl. medencézünk, grillezünk, a veteményest szedegetjük a gyerekekkel, van hinta, homokozó, kinti játékok. Van árnyék, a teraszon akár egész nap kint lehetünk, nem olyan az idő ott, mint a tűző napon.


Olyan nehéz elképzelnem, mi a tökömet csinálnék kisgyerekekkel bent a házban, ha még egy sima játszóterezéshez is már reggel 8-kor neki kéne indulnom, felpakolnom és aztán kánikula idején csak bent lehetnénk.



2023. júl. 9. 09:21
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
68%
Itt amúgy azt hiszik, hogy akinek van kertje, az egész nap a földet túrja meg füvet nyír 🤣
2023. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
78%

A kertbe való bezártságot úgy értettem, hogy falun nagyon kevés lehetőség van, ahova ki lehet mozdulni a házból.

A városba viszont nem indul el az ember csak úgy ilyen benzin árak mellett, csakaért mert kedve van most egy másik parkban sétálgatni.

Én bármikor gondolok egyet (kb. minden nap) és elindulunk valahova biciklivel a kislányommal. Van annyi hely, hogy minden nap 2 hétig máshova menjünk játszani + ott az autó, azzal mégtöbb helyre eljutunk.

Amikor falun laktam, nem kellett egy hónap h halálosan unjak minden helyet ahol kutyát lehet sétáltatni.

2023. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
78%

#31

Nem mindenki lakik sajnos patent házban, a legtöbb család sajnos olyan házat tud csak venni, ahol még nagyon sok a tennivaló.

Ha neked sikerült egy olyan házba költöznöd, ahol csak a füvet kell lenyírni hetente 1x, akkor szuper jó neked, nagyszerű tényleg.

Lehet h a kérdező is ilyen házban lakik és azért nem érti, miért nem akar mindenki családiba költözni és sajnálja szegény panelosokat.

2023. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
74%

Olyan nehéz elképzelnem, mi a "tökömet csinálnék kisgyerekekkel bent a házban"


A kérdező kezdte h a panelosok egész nap a lakásban ülnek

2023. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
80%

Lakásban élők, mit csináltok tavasztól őszig a gyerekkel bent a lakásban?


A lakásnak is van ajtaja,ki lehet nyitni,es ki is lehet lépni rajta.

Vagy te ezt hogy kepzeled el?

Hogy a lakásban élők tavasztól őszig nyári álmot alszanak mint télen a medvék?

Egyébként én kertes házban élek két gyerekkel,de eszemben sincs egesz nap kint lenni az udvaron, főleg nem 36 fokban.meg árnyékos helyre sem megyek ki ha nagyon meleg van.

Inkabb estefelé elmegyünk sétálni, játszótérre,mikor mar nem tűz a nap

En utálom a napot,nem szeretem mikor süt rám,rosszul vagyok tőle 🤣

Amugy sincs értelme az udvaron lenni,nincs meg medencenk,meg kerti jatekaink.nemreg költöztünk es még sok minden hiányzik,igy nincs is értelme csak úgy üldögélni.

2023. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
94%

Kinek mi az igénye, mi okoz neki örömet.

Egy családi házas anyuka egyszer azt írta, hogy "a babakocsizás paneles betegség". A világból ki lehetett volna kergetni azzal, ha tologatnia kellett volna minden nap a babakocsit.

Én meg imádom, nekem kikapcsolódás a babakocsis séta.

2023. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
91%
Tavasztól őszig nem igazán vagyunk a lakásban.
2023. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
26%

Panelból költöztem kertvárosba.

A szomszéd zenetanár volt, nem volt soha csend. Mindenkit zavart.

Elegem lett, hogy a szomszéd minden fingásáról első kézből értesülök.

Mondjuk ez a Magdi anyus beállítottságúaknak kánaán lehet. 😀

2023. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
92%
Mi kertesben lakunk, de mégis kimegyünk a játszótérre, parkba. Ott van hinta, mászóka, csúszda, döci stb. Meg biciklivel 20 percen belül legalább 20 különböző játszót elérünk, a kert minden nap ugyanaz. Nekem jól esik ennyi mozgás. Két kicsi gyerekkel azért jobban kihasználnánk a kertet.
2023. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
88%
Kertes hazban nottem fel, es minden pillanatat utaltam, mar 5 evesen rangattak ki gereblyezni meg isten tudja mit csinalni. Most panelban lakunk, es azt veszem eszre, hogy az osszes kertesben lako ismerosunk egesz evben otthon ul a seggen, mert “ugyis ott a kert”. Mi egesz nap lent vagyunk, hol a parkban, hol jatszoteren, vagy epp a belvarosban, strandon, hetvegente etterembe megyunk, vagy epp szallast foglalunk itt-ott az orszagban. Nagyon keveset vagyunk a lakasban, de legalabb keves vele a gond is.
2023. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!