Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok mesélni hogyan...

Tudnátok mesélni hogyan zajlott le a válás külföldi partnerrel, ha mindketten akarják a gyereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, ahol a férjem született. Egyre inkább úgy érzem nem tudok vele élni. Egyszer már rávettem magam, hogy elmondjam neki, hogy nem akarom folytatni a házasságunkat, akkor azt mondta:

-Mivel itt nekem nincs állásom, jövedelmem ezért neki fogják adni a gyereket.

- Meg fogja vétózni, hogy bárhová máshová költözzek a gyerekkel. (nekem itt nincs jövőm nem tudok egyedül megállni a lábamon)

- Ha megpróbálkozom az összes félretett pénzünkkel perelni fog engem.

Kihátráltam a válásból, most elvileg dolgozunk a házasságunkon, de nem hinném valaha meg fog változni. Mivel tudom ilyen szar helyzetben mégis a saját előnyömre fordítani a helyzetet? Magyarországon házasodtunk, ha ott adom be a válókeresetet, le tudják olyan gyorsan bonyolítani, hogy ne legyen ideje megjelenni? Van esély rá hogy megkaphatom a gyereket 100%-ra? Félek a férjemtől, ha rosszul sül el, akkor bosszút fog rajtam állni.



febr. 19. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nem az a lényeg, hogy hol házasodtatok, hanem hogy a gyerek hol született és hol él eletvitelszeruen. Plusz az állampolgársaga. Arra van esély 100%-rá, hogy a gyerek ott marad külföldön, ahol éltek. Hogy kinél lesz elhelyezve, az a kérdés.
febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
97%
Egyébiránt segitene, ha tudnánk hol az a külföld, mennyi idős q gyerek, hol született, milyen állampolgár
febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek milyen allampolgar ? Hol eltek ?
febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
8%
Gyere el Magyarországra, menj el egy anyaotthonba a gyerekkel. Ne vidd el az összes pénzt, csak ami kell, hogy el tudj jönni. Nem fogják olyan gyorsan elrendezni a válást, hogy ne érjen ide, de az anyaotthon nem fogja kiadni az adataidat, úgyhogy nem fog megtalálni. Ha jól olvasom a hashtaget, és nárcisztikus személyiségzavara van, akkor lehet nálad elsősorban a gyerek, valószínűleg az apának is fognak ítélni valamennyi láthatást, de ha meg tudod győzni, hogy félsz, hogy el fogja rabolni tőled a gyereket külföldre, akkor talán megtagadják tőle. De ez csak arra vonatkozik, ha van okod, hogy miért ne legyen vele a gyerek, az, hogy te már nem szereted a férjed, vagy csak magadnak akarod a gyereket, nem elég indok.
febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Magyarországon született, kettős állampolgár. Szerbiában élünk jelenleg. 4 éves abból 3 év szerbia, 3 nyelven beszél.
febr. 19. 15:26
 6/62 anonim ***** válasza:
92%
Nos, ez esetben marad Szerbiában.
febr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

"Gyere el Magyarországra, menj el egy anyaotthonba a gyerekkel"


Amennyiben megfogadod ezt q tanácsot, már keresztet is vethetsz a gyerekre. Ez ugyanis kiskorú lakóhelyének önkényes megváltoztatása. A rendőrök vissza viszik tőled, apuka beadja az ideiglenes elhelyezési kérelmet , aminek eredményeként nala fogják elhelsezni a gyereket és kb 100% hogy az lesz a végleges, jogerős ítélet is.

febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy el fogja rabolni tőled a gyereket külföldre"


A gyerek Szerbiában el, ergo anyu rabolná külföldre, ha rád hallgatna

febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
6-os, ez alól van bármi kiskapu kibúvó, akármi?
febr. 19. 15:30
 10/62 A kérdező kommentje:
Nekem itt nincs jövőm, nem tudok elhelyezkedni, kiszolgáltatott vagyok.
febr. 19. 15:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!