Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok mesélni hogyan...

Tudnátok mesélni hogyan zajlott le a válás külföldi partnerrel, ha mindketten akarják a gyereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, ahol a férjem született. Egyre inkább úgy érzem nem tudok vele élni. Egyszer már rávettem magam, hogy elmondjam neki, hogy nem akarom folytatni a házasságunkat, akkor azt mondta:

-Mivel itt nekem nincs állásom, jövedelmem ezért neki fogják adni a gyereket.

- Meg fogja vétózni, hogy bárhová máshová költözzek a gyerekkel. (nekem itt nincs jövőm nem tudok egyedül megállni a lábamon)

- Ha megpróbálkozom az összes félretett pénzünkkel perelni fog engem.

Kihátráltam a válásból, most elvileg dolgozunk a házasságunkon, de nem hinném valaha meg fog változni. Mivel tudom ilyen szar helyzetben mégis a saját előnyömre fordítani a helyzetet? Magyarországon házasodtunk, ha ott adom be a válókeresetet, le tudják olyan gyorsan bonyolítani, hogy ne legyen ideje megjelenni? Van esély rá hogy megkaphatom a gyereket 100%-ra? Félek a férjemtől, ha rosszul sül el, akkor bosszút fog rajtam állni.



febr. 19. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
33%
40# Tehát ha engem hazafelé indulva éjszakai műszakból elrabolnak és megerőszakolnak,akkor az az én hibám volt lényegében?
febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
48%

41, mondjuk a két eset véletlenül sem ugyanaz.


Te nyilván nem tehetsz arról, ha elrabolnak, de arról dönthetsz, hova, mikor és kivel vállalsz gyereket. Vagy szerinted nem?

febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
77%
42# Így van,de láttam már olyat a rokonságba,akiből 10 év után bújt ki az állat. Szó szerint. Nem mindig tehet erről az ember. Kitudja mi volt korábban a kérdezőéknél is.
febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
32 voltam, bántalmazó kapcsolatból menekültem. Az a helyzet a bántalmazó kapcsolatokkal, hogy sohasem a konkrét fizikai vagy lelki bántalmazássálal kezdődnek, hanem az áldozat személyiségének a megtörésével. Lerombolják az önbizalmát, elszigetelik, kiszolgáltatott helyzetbe hozzák, pl anyagilag, majd indul a bántalmazás, először csak érzelmileg, verbálisan, majd olyan fokú dühkitörések következnek, ami komoly rettegés okoz. Én azon a ponton léptem ki, amikor rángatni, lökdösni kezdett. Még nem ütött meg. Borzasztó kemény volt meglépni, mert jöttek a fenyegetések, érzelmi zsarolások, gyerekkel zsarolás. Ha nem számíthattam volna a szüleimre, nem tudom, még merem-e lépni. Más lelki állapotba kerül az ember. Kívülről, erősen, önálló egzisztenciával én is pontosan látom, mit kellene/lehetne csinálni, de nagyon más, ha az ember benne van a csapdában. Ezért tanácsoltam a kérdezőnek, hogy először keressen valakit, akire támaszkodhat, akár lelkileg, mert egy idegen országban, anyagilag kiszolgáltatva ez borzasztó nehéz. Én azt vettem ki a szavaiból, hogy kontroll alatt van, korántsem biztos, hogy a pasas engedné dolgozni, vagy ha igen, elszedné a pénzét. Erre jöhetnek ötletek, hogy s mint lehetne ezt megakadályozni, de ne felejtsük el, hogy a bántalmazó fél kezében is vannak eszközök. Egyedül végig menni ezen az úton egy lerombolt személyiséggel, borzasztóan nehéz. Ha a családban nincs senki, akkor egy szervezethez kell fordulni, főleg, ha fizikai erőszak is van. A szerb rendőrség egyébként nem tudom, milyen, de akinek történt hasonló a környezetében, az pontosan tudja, mennyire állnak a helyzet magaslatán...
febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
44# Rokonomat mi is úgy menekítettük ki konkrétan gyerekkel. Rendőrség semmit nem ért,de az is igaz Magyarországon történt. Fojtogatás és minden volt. De Itt is egy egész család segített azonnal és utána is minden egyes alkalomnál,amikor megjelent a drága félőrült exférj. Mindenképp kell támogató család.
febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudjatok már, de még bántalmazás sem kell ahhoz, hogy egy kapcsolat megromoljon. A kérdező külföldre vállalt gyereket, és pont, vállalva ezzel, hogy bármi miatt kerülne válásra sor, a gyerek jogilag oda tartozik és nem tudja magával hozni Magyarországra
febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
65%
Egy dolog, hogy belekerült egy ilyen helyzetbe, és egy másik, hogy nem lép ki belőle, miután felismerte, hogy milyen káros. Igen, nehéz. Igen, ijesztő. Akár veszélyes is. De ha ott marad mindennek a tudatában, akkor legalább annyira az ő hibája, hogy el lesz cseszve a gyerek gyermekkora, mint az apáé. Én 18 évesen a semmiből jöttem el a beteg apámtól, kerestem valami stabil talajt a talpam alá, és úgy rángattam ki onnan a családom. De dühös vagyok anyámra, hogy ott sajnálta magát 20 évig, amíg minden testvérem megnyomorodott lelkileg. Az ötből 3 volt időszakosan pszichiátrián, 2 szed gyógyszert élete végéig. Ennyire nem lehet nehéz eljönni, hogy inkább ez legyen az alternatíva.
febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk ha fizikailag is rendszeresen bántalmazza a gyereket, és még mindig ott van vele, akkor már ő is bűnös. Minden országban vannak nőket és gyerekeket védő szervezetek, illetve hivatalos szervekhez is lehet fordulni. De gondolom jön a kifogás, hogy nem beszéli a nyelvet. Pedig aki a gyakorit tudja használni, az a Google Translatet is.
febr. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
25%

Pontosan, ahogy a 48 as irja. Bár nem lehet tudni , hogy mi igaz meg mi nem amit a kérdező ír , mert az elején még nem volt szó arrol szo, hogy bántja a gyereket , de később meg már írta , hogy a gyerek és a férje koze all.

Kérdező , ha ez igaz akkor azt ugye tudod jól , hogy bűnös vagy te is, hogy nem vede meg a gyereket, és így nem hogy , te hanem egyiktok sem kapja meg a vegen.

febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
65%

Meg ez a nyelvtudás is, én 5 évet dolgoztam külföldön, felsőfokú nyelvtudással jöttem haza, úgy, hogy itthon ezzel a nyelvvel is dolgozom.


A kérdező meg kiköltözik, ott tervezi az életét, annyira nincs igénye, hogy egy kiló húst tudjon kérni a boltban az adott ország nyelvén.

febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!