Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok mesélni hogyan...

Tudnátok mesélni hogyan zajlott le a válás külföldi partnerrel, ha mindketten akarják a gyereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, ahol a férjem született. Egyre inkább úgy érzem nem tudok vele élni. Egyszer már rávettem magam, hogy elmondjam neki, hogy nem akarom folytatni a házasságunkat, akkor azt mondta:

-Mivel itt nekem nincs állásom, jövedelmem ezért neki fogják adni a gyereket.

- Meg fogja vétózni, hogy bárhová máshová költözzek a gyerekkel. (nekem itt nincs jövőm nem tudok egyedül megállni a lábamon)

- Ha megpróbálkozom az összes félretett pénzünkkel perelni fog engem.

Kihátráltam a válásból, most elvileg dolgozunk a házasságunkon, de nem hinném valaha meg fog változni. Mivel tudom ilyen szar helyzetben mégis a saját előnyömre fordítani a helyzetet? Magyarországon házasodtunk, ha ott adom be a válókeresetet, le tudják olyan gyorsan bonyolítani, hogy ne legyen ideje megjelenni? Van esély rá hogy megkaphatom a gyereket 100%-ra? Félek a férjemtől, ha rosszul sül el, akkor bosszút fog rajtam állni.



febr. 19. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:

Nem ilyen volt az elején, sőt. Talán utólag, ha visszanézek egy-egy apró jel volt, de akkor még nem gondoltam semmire. Két oldala van, egy nagyon elbűvölő, meg egy elviselhetetlen.

Nem hinném, hogy bárki úgy hoz döntéseket a házasságában, meg az életében, hogy mi van ha holnap mégis elválunk. Szerettem akkor is a férjem, szeretem most is azt a felét amit lehet, de ez már csak tarthatatlan.

Megvédem a gyerekem. De hogy véded meg az érzelmi zsarolástól? Vagy amikor silent-treateli a 4 évest, meg eltolja magától, mert éppen nem úgy viselkedett ahogy neki tetszett volna, ami gyakori, mert 4 éves? Hogy véded meg attól hogy a szőnyeg alatt kell mellette közlekedni, nehogy rajtad vezesse le a dühét?

Gondolod az jó megoldás, akkor “megvédeném”, ha elválunk, megkapja hétvégi felügyeletre és akkor egész napokat egyedül marad vele az én felügyeletem nélkül?

Ha meg a bíróság az alapján ítél ki tudja az életszínvonalat tartani akkor a saját szakmámban kell elhelyezkednem.

Ha a leírtak alapján arra következtetsz hogy a pénze miatt vagyok itt, akkor nyugodtan vigyed az embert b+. Éljetek boldogan. Néha komolyan azt kívánom, bárcsak elhagyna másért. Nem mindig ő volt a kenyérkereső egyébként sem. Egyedül éltem előtte, volt idő, hogy őt is eltartottam. Azért nem boldogulok itt, mert ki boldogul szerbiaban??? Beszélek alap szinten, de az csak nem elég.

Azt ígérte amikor ide költöztünk, hogy átmeneti, de nyílván nem.

Olyan vele lenni mint befelé sétálni a Dunába mindig csak egy ici picivel rosszabb, de aztán a végén csak elvisz az ár.

Így is fogom szerintem megoldani, kicsi lépésekben hátrafelé. Nehéz erről bizonyítékot felmutatni, de ha a párterápián tudják diagnosztizálni valamivel (tippre nárcizmus) akkor lehet az tud nekem segíteni. Ha biztos vagyok a dolgomban csak akkor fogom legközelebb meglépni.

Most jelenleg normálisabban viselkedik, mert fél hogy elhagyom, de ez se fog örökké tartani.

A gyereket különórákra hordom, hogy ne találkozzanak.

Most többet nem szeretnék magyarázkodni, elég a férjemnek bizonygatnom napi szinten hogy nem vagyok értéktelen, aki tudja miről beszélek az tudja, aki nem annak szerencséje van.

febr. 20. 15:10
 52/62 A kérdező kommentje:
44-es annyit megírnál, hogy zajlott le végül? Gyerekek látják most az apát? Volt megtorlás a férjed részéről? Ez külföldön történt?
febr. 20. 15:20
 53/62 anonim ***** válasza:
100%
44 vagyok, annyiban szerencsésebb helyzetben voltam, mint te, hogy nem külföldön történt. De ismerem az erőszak-kört, tipikus: először kedves és figyelmes, nagyon sokáig, majd, amikor már biztosnak érzi a kapcsolatot, jönnek előbb az apróbb, majd nagyobb generált konfliktusok, és nem tudsz neki megfelelni, azt fordítja ellened, ami miatt korábban dicsért. Végül a szüleim segítségével váltam el, ők támogatták mindenben. Rengeteg fenyegetés volt, de végül nem volt megtorlás. Ezt az anyjának köszönhetem, aki ugyan végig beleszólt a házasságunkba, de mikor váltunk, amellett volt, hogy egyezzünk meg, hogy ne sérüljön a gyerek, így rá tudta beszélni az exet az egyezkedésre. Mivel a gyereket nem bántotta, így kapott viszonylag sok kapcsolattartást, én borzasztó alacsony tartásdíjat (20ezer Ft), mellette mindent nekem kellett biztosítani, még azokat a ruhákat is, amikben nála volt, többnyire ki sem mosta, minden kapcsolattartásra egy szatyor ruhával ment, egy szatyor szennyessel jött vissza, olyant is csinált, hogy az általam vett és használatra küldött még teljesen jó dolgokat kidobta, mondván, hogy kopott, vagy volt rajta egy pici, foltozható szakadás, de mindegy, lenyeltem sok hasonló dolgot, hogy a gyerek ne sérüljön. Közben helyre raktam magam, van saját lakásom, felemelkedtem a szakmámban, a gyerek már nagy, nem lát rá a háttérre, de legalább boldog, jól tanuló gyerek. Minden bizalma elveszett a férfiakkal szemben, összeköltözős kapcsolatom azóta sem volt, élvezem, hogy a magam ura vagyok, nem adnám fel semmiért.
febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
És a párterápia milyen nyelven folyik?
febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:
Mi angolul beszélünk egymással. Jól tudja egyébként hogy mennyire csőbe húzott, ezt mondta ő is, hogy nem fogom tudni kivinni az országból mert itt él életvitel szerűen. Hogy semmi választásom nincs csak maradni.
febr. 20. 18:22
 56/62 anonim ***** válasza:
30%

Hát ez elég fura, mert valamire való terapeuta még itt, Szerbiában sem vállal úgy, ha nem anyanyelven történik a kommunikáció, tekintve, hogy a nüanszok is rengeteget számítanak egy-egy szó, szinonima megválasztásánál.

Még mindig nem írtad le amúgy, hogy melyik városban éltek és hogy a konzulátus miért nem opció?

febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
Még nem voltunk, nem rég volt ez a töréspont, igazából angolra azért gondoltam mert mind a ketten anyanyelvi szinten beszéljük. Nem tudom két nyelven hogy tud folyni. Nem írnám le hol, így is túl felismerhető a történetem. El tudok jutni a konzulátushoz. Mit tudnak ott nekem pontosan segíteni? Elnézést a buta kérdésért…
febr. 20. 18:33
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell eljutnod, basszus, telefon is létezik.

Meg tudják mondani, hogy milyen lehetőségeid vannak a kettős állampolgár gyerekedet kivinni az országból pl...

febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:
Jó. Köszi!
febr. 20. 18:40
 60/62 anonim ***** válasza:
69%

Tehat a terved tovabbra is az, hogy maradsz vele, mert igy nem kell dolgoznod, es inkabb elsz egy rossz hazassagban.

Gratulalok.

febr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!