Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok mesélni hogyan...

Tudnátok mesélni hogyan zajlott le a válás külföldi partnerrel, ha mindketten akarják a gyereket?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, ahol a férjem született. Egyre inkább úgy érzem nem tudok vele élni. Egyszer már rávettem magam, hogy elmondjam neki, hogy nem akarom folytatni a házasságunkat, akkor azt mondta:

-Mivel itt nekem nincs állásom, jövedelmem ezért neki fogják adni a gyereket.

- Meg fogja vétózni, hogy bárhová máshová költözzek a gyerekkel. (nekem itt nincs jövőm nem tudok egyedül megállni a lábamon)

- Ha megpróbálkozom az összes félretett pénzünkkel perelni fog engem.

Kihátráltam a válásból, most elvileg dolgozunk a házasságunkon, de nem hinném valaha meg fog változni. Mivel tudom ilyen szar helyzetben mégis a saját előnyömre fordítani a helyzetet? Magyarországon házasodtunk, ha ott adom be a válókeresetet, le tudják olyan gyorsan bonyolítani, hogy ne legyen ideje megjelenni? Van esély rá hogy megkaphatom a gyereket 100%-ra? Félek a férjemtől, ha rosszul sül el, akkor bosszút fog rajtam állni.



febr. 19. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
A konzulátustól kérj segitséget. És kéne némi pénz, hogy egy szerbiai magyar ügyvédtől is tudj tanácsot kérni.
febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
96%
Bántalmazó kapcsolatban élsz. Nem tudnád telefonra felvenni a kitöréseit? Aztán elküldeni rokonnak, ismerősnek, hogy ne tudja letörölni. Némi bizonyíték gyűjtés után feljelenteni. Jó lenne, ha lenne segítséged, olyan ember, aki támogat, esetleg a családodból valaki, aki pár hónapra odaköltözik (nem a lakásodba, de a közeledben), aki melletted állna, mert egyedül nagyon nehéz ez. Ki vagy szolgáltatva.
febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
50%

Ne is haragudj, de ha 4 ev alatt nem voltal kepes arra, hogy megtanuld a nyelvet ahol elsz, akkor most ennek iszod a levet, es kizarolag te vagy a hibas miatta. Mi az hogy volt pár millió Ft-ot is elvette hát miért adtad neki oda ? Vagy hol tartottad a párna alatt? Es előtte mit csináltál , vagy ilyen kis fiatalka vagy nem dolgoztál még soha? Akkor honnan volt pár 1 millió Ft-od ?

Ez ugy zavaros ahogy van.


En is külföldön élek , a gyerekem apja külföldi , és igen én is egyetemi diplomával jöttem ki az angolok sz***s wc- jet takarítani, hogy megtanuljam a nyelvet és ne kerüljek ilyen helyzetbe, Úgyhogy mindeközben akivel együtt éltem akkor , informatikusként milliókat keresett. Attól hogy valakivel élsz , és az jól keres attol neked miért miért derogál dolgozni ?

febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
41%

33# Szégyelld magad,nem láttál te még bántalmazó kapcsolatot. Áldozathibáztató idétlen vagy.


31-32#-vel értek egyet,ezt tenném én is,kérdező.

febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
50%
Pedig igaza van a #33-nak.
febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
55%
35# Igen,nagyon jó a múlton rugózni,hát az előre lendít egy rossz helyzetben végül is,ha beléd rúgnak,hogy elcseszted. Ez hasznos segítség jelen esetben... nagy semmi. Ez most biztosan segít egy olyan helyzetben,ahol bántalmaznak. Magyar mentalitás,hogy rúgjunk egyet a földönfekvőbe. 33-as nem különb a kérdező bántalmazó férjétől,de ez off és nem ide tartozik.
febr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
52%

Előző, de a kérdező nem veszed észre most is azt írja , hogy ő nem képes elmenni dolgozni , ő nem tud elmenni dolgozni , nem tudja megállni a helyét ?


Akkor mégis mi mit csináljunk? Adtunk ötletet, hogy igenis menjen el dolgozni de látod , hogy nem akar mert hogy a férje sokat keres, Nehogy már wc- t takarítson ezt írta szó szerint.

Akkor most erre mit lehet mondani? Ott van a kezében a telefon, miért nem hív segítséget, nem keres fel egy anya otthon vagy mit tudom én mit ?

febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
64%
Az én apám is ilyen volt, mint a kérdező férje. Attól még, hogy bántalmazva van, az nem veszi el a felelősségét. Mi az, hogy ha a gyerek és az apa közé áll, akkor őt fogja bántani? Inkább hagyja, hogy üssék a gyerekét, csak ne őt? Menj el dolgozni, legyen saját pénzed, nem kell titkolni semmit. Ha bánt titeket, kihívod a rendőrséget, és elmondod mi történt. Ők értesítik a családvédelmiseket (vagy fogalmam sincs ott mik vannak), és onnantól ahányszor fenyegetően viselkedik veled vagy a gyerekkel, maga alatt ássa a gödröt.
febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
71%
Nem laktam még Szerbiában, de a 21. században vagyunk, ha a gyakorikérdésekre le tud írni , akkor ennyi erővel a konzulátusra is lehetne irni, magyarul azt el se tudja olvasni a fickó. De csak azt hajtogatja , hogy nem tud semmit megcsinálni, akkor most erre mit lehet mondani ? Mi mit csináljunk innen.
febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
34%
Jaj, hagyjuk már ezt az áldozathibáztatós maszlagot. Mindig mindenki ezzel söpri le a saját felelősségét a dolgok alakulásában.
febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!