Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban, hogyan...

Hány éves korban, hogyan mondjam el a gyerekemnek, hogy nem az igazi apukája neveli?

Figyelt kérdés
Az igazi apjával is tartja a kapcsolatot, lassan 2éves, nem hiszem, hogy még felfogná, hogy mi a helyzet. Persze élvezi, hogy amikor minden második hétvégén vele van, sokan körberajongják, de szerintem lassan nem fog tudni mit kezdeni a szituval.
2008. jan. 30. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromék 3 éves volt a gyerek mikor elváltak. A gyerek kezdettől fogva tudta ki az igazi apukája, bár a csajnak egyből lett új párja, és zegényt úgy nevelik hogy 2 apja van. Bár már 9 éves de eleinte kb 1 évig nagyon nehéz volt neki össze volt zavarodva, úgye én is ott voltam és hirtelen 4 szűlője lett, de én nem engedtem neki soha hogy anyának hívjon, és nem is fogom.
2008. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy az ilyet nem jó egyszercsak elmondani. Szerintem úgy a legjobb, ha folyamatosan, mindig a korának megfelelő módon beszéltek róla. Újra és újra. Nem úgy, hogy mindig leülsz vele beszélni, csak mindig megemlítve. Az sem baj, ha még nem is egészen érti. De néha jó úgy említeni a nevelőapukát, hogy ő a "Nevelőapuka", a vér szerintit, pedig "a vér szerinti apuka". Nem szeretem azt a szót, hogy igazi. Attól a másik nem igazi? Dehogynem, csak nem a nemző. Csak emlegetésszinten jó szerintem ezt mindig felszínen tartani, mert akkor nem lesz trauma, amikor megtudja. Maga sem fogja tudni, mióta tudja, egyszerűen csak tudni fogja mindig. És természetesen, ha kérdez, a korának megfelelően az iagzat kell neki válaszolni.

Én így tartom jónak, mégha megvalósítani nem is a legegyszerűbb.

2008. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!