Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kérdésetek a gyermeketek...

Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Logopédus vagyok, jelenleg itthoni üzemmódban 14 hónapos kisfiammal. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kisgyermekek beszédfejlődésével, beszédhibákkal kapcsolatos kérdésekre. (Esténként tudok feljönni)

2011. máj. 13. 14:53
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
 241/410 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszönöm a válaszodat, hasznos volt.


Amúgy a lányom aki 2 éves, szinte mindent mond,remélem nála nem lesz gond. Igaz vannak szavak amiket nem igazán lehet még érteni.

Az a kislány később is kezdett el beszélni, de csak most 6 évesen kezdték el a kezelést. Nagyon nehezen érthető a beszéde, van okom félni, hogy esetleg a lányom tőle rosszul fog megtanulni szavakat?

Ha járnak logopédushoz, akkor szépen fog tudni majd beszélni, és kb. 8 éves lesz amikor látható vagyis hallható lesz a változás?


Üdv

2012. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/410 A kérdező kommentje:

Mivel nem ismerem sem a kislányt, sem a logopédusát, értelmetlen volna találgatni, hogy mikorra lesz változás.

Nem valószínű, hogy az ő beszéde hatással lenne a te kislányodéra, vagy max. átmenetileg, ha nagyon szoros a kapcsolatuk, és ezért utánozni próbálná.

2012. jan. 8. 16:30
 243/410 anonim ***** válasza:
A kislányom 19 hónapos. A mozgásfejlődése gyorsan ment, bár a forgással volt némi gond, mert le voltak tapadva a vállizmai. Ezt rendbe hozta a gyógytornász, a többi pedig ment magától, ült, mászott állt, járt 10 hónaposan. Most sokat beszélget, de csak itthon, ások előtt nem nagyon. Vannak érthető szavai, de nem túl sok. Sokszor ragad ki egy-egy szót abból amit hall, és próbálja utánozni, de csak az első 2 betűt mondja ki. Szavakat még nem rak össze, de volt két szó amit egyetlen egyszer ragozva értelem szerűen kimondott, és soha többet. Ilyesmit mond, hogy:az ott, mi ez? A problémám az , hogy senkit nem szólít meg. Nem mondja, hogy apa, anya, mama...stb. Lehet valami baj?
2012. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/410 A kérdező kommentje:

Szia!


Ezek alapján nem látok semmi problémásat. Nincs elkésve egyáltalán. Gyakori, hogy csak szótagokat ismételgetnek eleinte. A megszólítás hiánya sem gond, neki egyszerűen az nem olyan fontos, hiszen ott vagytok, és elég, ha rátok mutat, azzal van elfoglalva, hogy a számára érdemleges információt próbálja közölni.

Szóval, csak türelem, mondja majd a többit is. :)


Üdv.


Adri

2012. jan. 9. 21:11
 245/410 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, köszönöm szépen a válaszod. Kb. 10 szót használ, és ugyan ennyi állathangot tud. Előfordult már kétszer, hogy meglepő módon kimondott egy-egy ragozott igét, amit jelentésszerűen használt, de soha többet nem mondta. Elegendő ez ennyi idősen? A beszédével ellentétben a mozgása, és a kézügyessége fantasztikus számomra. Képes már összeillesztős építőt összerakni, váltott lábbal fel és le közlekedni a lépcsőn, páros lábbal ugrálni, és körkörös firkákat rajzolni. Gond az, ha 2 éves kora előtt nem fog többet mondatokban beszélni?
2012. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 246/410 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gond. Nem is értem, miért mondott neked ilyet az a gyógypedagógus. Amit leírtál, az nagyon rendben van.
2012. jan. 12. 21:38
 247/410 A kérdező kommentje:

Bocsánat, közben rájöttem, hogy nem te írtad, hogy felméretted gyógypedagógussal, és ő kifogásolta a beszédfejlődést. Visszaolvastam még egyszer, amiket írtál, és továbbra is tartom, hogy ezek alapján nincs okod aggodalomra, a kislány jól fejlődik.


Üdv.


Adri

2012. jan. 12. 21:42
 248/410 anonim válasza:
Szia! Én 18-éves vagyok, és gyakran megakadok beszéd közben. Megfigyeltem már hogy főleg akkor ha a mondatban egy szó magánhangzóval kezdődik. Mit tudnék tenni, hogy zökkenőmentesen kitudjam ejteni őket, és ne álljak meg elötte? Másodszorra kitudom eljeni, csak elsőre nem. Kicsitt meg kell álljak és koncentrálnom kell hogy mennyen. Próbáltam már gyakorolni ezek kiejtését, figyeltem a megfelelő szájkerekítésre stb.. de nemsegített semmit. Sokat olvasok hangosan, de olvasás közben is nehéz ezek kiejtése, valahogy megakadok elöttük. Illetve a k-betüvel kezdődő szavak mennek még nehezebben. Előre is köszönöm válaszodat! :)
2012. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 249/410 A kérdező kommentje:

Szia!

Ez a dadogás nagyon enyhe formája. Nem annyira a beszédtechnikáddal van gond, inkább pszichés eredetű lehet. Így látatlanul, írásban sajnos nem tudok neked segíteni. Kifejezetten dadogókkal foglalkozó logopédust, vagy pszichológust keress (talán az utóbbi jobb lenne), akihez rendszeresen tudsz járni.


További szép napot kívánok!

Adri

2012. jan. 15. 13:54
 250/410 anonim ***** válasza:

Szia, lehet még kérdezni? Csak most vettem észre a kérdést.

4 éves a fiam, és az r-ekkel még mindig hadilábon áll, valamiért nem tudja pörgetni a nyelvét, ez még normális, vagy most már foglalkozni kéne ezzel? Múltkor belekukucskáltam a szájába, és nekem nagyon magasnak tűnik a szájpadlása, de ebben nem vagyok biztos, nincs összehasonlítási alapom.

2012. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!