Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van kérdésetek a gyermeketek...

Van kérdésetek a gyermeketek beszédfejlődésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Logopédus vagyok, jelenleg itthoni üzemmódban 14 hónapos kisfiammal. Ha tudok segíteni, szívesen válaszolok a kisgyermekek beszédfejlődésével, beszédhibákkal kapcsolatos kérdésekre. (Esténként tudok feljönni)

2011. máj. 13. 14:53
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/410 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ nagyon!!! Miért mondták vajon nekünk akkor azt hogy elég heti 1 alkalom? :( Akkor magánba még valakihez járassam?

Részképesség zavar: hát erre vizsgálat során semmi fejlesztést nem javasoltak, azt mondták minden problémánk a beszéd értés és beszéd produkció elmaradásából ered.

Nagyon köszönöm a választ még egyszer!

Magdi

2011. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/410 A kérdező kommentje:

Szerintem ne magánban járasd pluszban, hanem te segíts rá otthoni gyakorlással. Ez így hatékonyabb, mint két helyen, kétféle fejlesztéssel próbálkozni egyidejűleg.

A beszédértés is egy részképesség, erre gondoltam, hogy nem tudom, pontosan mire vezették vissza a problémát.

2011. dec. 20. 21:30
 213/410 anonim ***** válasza:

Értem.Köszönöm még egyszer!!! A bajom az hogy velem itthon nem szeret/akar gyakorolni semmit, rengetegszer előfordult hogy nekem direkt nem mondta nem válaszolt nem úgy csinálta stb. aztán meg mással simán előadta a tudását. Furi ez. Persze tudom hogy játékosan szinte észrevétlenül kell beépíteni az itthoni gyakorlást, de a fiam fifikás, tudja-érzi mi az ami feladat szagú...

:)

Nem vezették vissza semmire a beszédértés késését-zavarát. Teljesen problémamentes terhesség és könnyű gyors szülés volt,mozgásfejlődése tankönyvszerinti, értelmével sincs gond.

2011. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/410 anonim ***** válasza:
Én is azért írok, hogy megtaláljam a kérdést. Barátnőmnek szeretnélek "megmutatni". Van esetleg lehetőség veled személyesen is kapcsolatba kerülni?
2011. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/410 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kérdésem az, hogy kezdjek-e aggódni? --- 2 éves lányom még nem beszél.

A hallását tesztelgetem, hall.

Figyelem, hogy megért-e minket, megért. Megteszi, amit kérünk, stb.

Van 2 testvére, sokat vagyunk vele, sok beszédet hall, de Ő nem beszél. Meddig normális ez?

Köszönöm, ha válaszolsz :)

2011. dec. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/410 A kérdező kommentje:

Szia!


Lehet normális is még, de mivel kislányról van szó, én kivizsgálást javasolnék. Ingyenesen megnézi pszichológus és logopédus a nevelési tanácsadóban. Azért lenne jó, ha mielőbb időpontot kérnél, mert ha el vannak havazva az iskolaérettségi vizsgálatokkal, akkor lehet, hogy így is csak tavasszal kerültök sorra, és jövő ősztől tudnak fejlesztést biztosítani, ha szükséges. Ha meg közben változik a helyzet, akkor lemondható a dolog simán.

Hozzáteszem ugyanakkor, hogy ha jó a hallása, a beszédértése, harmonikus a mozgása, nem tűnik értelmileg elmaradottnak, akkor nem kell aggódnod, jó eséllyel magától is megindul majd a beszéde.


Üdv.


Adri

2011. dec. 27. 08:52
 217/410 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kedves tőled:)

Az én lányom 31 hónapos, szépen mondatokban beszél. annyi lenne a kérdésem, hogy az ö, ü betűket mikor fogja kimondani? o, u-t mond helyette. ennyi idősen normális, már több, mint fél éve beszél szépen folyékonyan mondatokban.

2011. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/410 A kérdező kommentje:

Teljesen normális, hogy nem ejt még minden hangot. 5 éves korig nem számít beszédhibának a pöszeség, hanem a beszédfejlődés természetes velejárója.

Ha csak ez a két hang maradt vissza, akkor nem hogy aggodalomra nincs okod, de fantasztikusan jól álltok! :)


Üdv.


Adri

2011. dec. 27. 17:05
 219/410 anonim ***** válasza:

Nagyon koszonom elore is valaszod!

Lanyom majusban lesz 4 eves, 2.5 eves kora ota beszel,valasztekosan. Sajnos az r betut nem nagyon ertem mikor mondja,elharapja es olyan mintha nem tudna teljesen kimondani,valamint az L betuvel van meg igy,pl. letra-jetra...Kerdesem:EZ normalis meg ebben a korban?Aggodom erte,ezert kerdezem,kinovi,vagy mar most fejlesztesre szorulna???Koszonom szepen:Andi

2011. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/410 anonim ***** válasza:
Mennyi idős korban kezdődik a dadogás? Örökölhető? Kezelhető?
2011. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!