Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a hisztijét?

Hogyan kezeljem a hisztijét?

Figyelt kérdés

A lányom január elsején lesz 2 éves.November eleje óta bölcsizik, egy hónapig nem volt gond, azután elkezdődött a betegkedés.Legutóbb a múlt héten volt itthon 4 napot torokgyulladással.Már antibiotikumot is felírt neki az orvos.Azon kívül, hogy ez hasmenést okozott nála, a gyerek azóta szinte kifordult magából.

Naponta többször, mostmár éjjel is akár, illetve reggeli készülődésnél gondol egyet és magából kikelve ordít.

Nem éhes, nem szomjas, nem lázas és nem folyik a könnye, eglszen egyszerűen csak ordít.Egy idő után (ahogy észrevettem) már azt sem tudja miért csinálja, de abbahagyni képtelen.

Ha szólok hozzá meg sem hallja, esetenként csapkod is, vagy pofozkodik.Ha megmosom az arcát hideg vízzel, csak annál jobban üvölt.Itthon kicsit megnyugszik, ha beviszem a hálóba és behajtom magam mögött az ajtót, otthagyom hisztizni.De sajnos idegen helyen is csinálja a balhéját és ott nem tudom kezelni.A figyelmét képtelenség elterelni és tényleg fogalmam sincs, hogy miért csinálja, nem követel semmit ilyenkor, maximum a nemtetszését nyilvánítja ki valami miatt.

Már nem tudom, hogy mit csináljak, mert nem vagyok ehhez hozzászokva.Mióta megszületett egy mosolygós, nyugodt, érdeklődő, cserfes kislány volt, most pedig mintha nem is az én gyerekem lenne, szó szerint, mintha kicserélték volna.

Ki hogyan kezeli a hasonló helyzeteket?


2012. dec. 18. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ez egy évvel elö bb kezdödött és most már kifele lábalunk belöle.


Megfontoltság taktika, és nyugalom (na ez a legnehezebb).

Elöször is nem minden hiszti oknélküli. Sokszor pl mondod neki hogy ha levette a cipöjét kap csokit. Leveszi, de neked jön egy telefon és elfelejted mit mondtál és elkezd hisztizni mert neki be volt idérve valami. nem rendesen mondja csak földhöz csapja magát. te azt gondolod hogy oknélkül van de ö tudja bizony az okát.


Aztán pl ha csokit akar ebéd elött de te nem akarsz neki adni akkor mond hogy majd ebéd után lesz. de ekkor be is tartsd amit igértél és ajánld fel neki ebéd után. Vagy más dolgokban alkudj vele.


Ha olyanon hisztizik amiben nem lehet engedni, pl késsel akar játszani de az mindig is tabu volt, akkor egyszerüen hagyd ott.


Neked jól esne ha valaki megmosná hideg vizzel az arcodat? vagy bezárna egy üres szobába? Soha ne zárd be a szobába egyedül. Ott csak elevszetnek és belöled kiábrándultnak fogja érzeni magát és csak vadabb eröszakosabb lesz. ne üss rá, minden egyes ütés csak arra tanítja ha mérges akkor ütni kell.


Ha hisztis korszakok jönnek mennek, ne várj elsöre sikert, de légy következetes, légy résen mindig, próbáld megérteni öt is.


Ahogy írtam lányom 1 éves korában kezdte, de mára már szépen kezelhetö. Persze hogy mot is hisztizik de lehet vele beszélni megértjük egymást, és nem szalad el a ló. na de ez egy nehéz 1 év munkája, és nem fejezödött be csak már tudom mikor hogy viselkedjek vele.

2012. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen az jó ha otthon vagytok és beviszed őt a szobájába. akár figyel rád akár nem, amikor beviszed mondd el neki hogy azért viszed be a szobába mert hisztizik, és amig nem hagyja abba ott is marad. fontos hogy ne tudja lekötni semmi a figyelmét semmi játék. Ha máshol vagytok akkor pedig elkezded felöltöztetni és meg mondod neki hogy most szépen indultok haza és bünti lesz vagy pedig abba hagyja. A bünti mindig ugyanaz a hely legyen hogy tudja ha ott van akkor nem jó dolgot csinált.
2012. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ha abba hagyja akkor meg kell dícsérni hogy milyen ügyes és nagy kislány. esetleg egy csokival vagy valamivel meg lehet jutalmazni amit szeretne. de igenis jó ha magára hagyod mert igy észre veszi hogy nem ér el semmit a hisztivel és látja hogy ebből nem csinálhat rendszert nem tudja átvenni a hatalmat.
2012. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Igen, megfordult a fejemben, hogy kiábrándultnak érzi magát ha otthagyom a szobában (itt jegyezném meg, hogy nem csukom rá az ajtót).De utána mindig csendben és bűnbánóan jön ki, mikor abbahagyta és igen, olyankor megölelem és elmondom, hogy nem haragszom rá, megkérdezem, hogy mi volt a baj és vagy elmondja, vagy nem.A lényeg, hogy tudja, ezzel a viselkedéssel csak büntit ér el, semmi mást.Ha idegen helyen vagyunk és van rá lehetőség, akkor elhozom onnan, de sajnos ez nem mindig lehetséges, pedig beválna a módszer.

Hát abban van igazság, hogy én sem örülnék, ha hideg vízzel megmosnák az arcomat ilyenkor, de ez amúgy sem válik be, úgyhogy nem is forszírozom:)

2012. dec. 18. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet,de nálam a fiam ezt 1,5 évesen kezdte,jó előtte is volt valami kis hiszti szerűség 1 évesen de azt könnyebben kezeltem.Mostanában sajnos nincs türelmem,és nehezen tudok nyugodt maradni.Valami nem úgy van ahogy eltervezte akkor cirkuszol hasra vagy hátra vágja magát,üvölt csapkod,mindenre mondja,hogy NEM,baromi szelektív a hallása,ha nagyon nem érdekli amit modnok és nem hagyja abba akkor beküldöma szobájába ez szokott segíteni,bemegy és yolan 1-2 perc múlva kijön teljesen higgadtan nyugodtan,sose folytatja a cirkuszt,de oylan is volt,hogy a földben lefeküdt én nem foglalkoztam vele,Ő meg várta mit szólok teljesen csöndben,fizettem,majd felkaptam kimentünk na azóta nem volt ilyen fekvős hiszti, a legutóbb a frászt hozta rám,mert annyira bebelovalt a magát,hogy rendesen megfeszítette magát,görcsösen tartotta a kezeit,és nem tudta abbahagyni,felhívtam az orvost,hogy van-e valami baja,mert úgy nézett ki,mint akinek rohama van,aztán megnyugtatott,hogy rafináltak a gyerekek és képesek érdekes dolgokat művelni,azt mondta ha nagyon belelovalja magát üssek a fenekére,nehogy kárt tegyen magában.Az arc mosásnál nekem is jobban üvöltött.

Amin igyekszem elterelni a figyelmét,meg nem foglalkoznia hisztivel csak akkor a legtöbbször még jobban üvölt.

2012. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!