Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti. Ti inkább kerülitek a...

Hiszti. Ti inkább kerülitek a problémás helyzeteket, vagy jobb, ha minél többször találkozik vele és megtanulja kezelni?

Figyelt kérdés

Ha tudod valamiről, hogy legtöbbször hisztit vált ki a gyerekből, tudatosan kerülöd, vagy inkább direkt nem?

Gondolok arra pl, hogy egy konkrét üzletben mindig gond van, inkább arra sem mész?


2015. máj. 26. 10:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Akkor meg unatkozik. Egy csomó játékot lehet játszani együtt bent a lakásban, orvososdi, öltöztetős, kockázás, gyurmázás, papírvagdosás, festés, babakonyha, rajzolás hú nem is tudom egy nap ezt mind megcsinálni:)
2015. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Igen, lehet csomó dolgot csinálni, ezekből vettem is már, de őt csak az autók érdeklik. Most mit csináljak? Hiába állok neki gyurmázni, ő nem akar.
2015. máj. 26. 14:34
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is autómániás. 1 hónapja múlt 2 éves.

Gyurmából autót csinálok neki.

Autós Fessünk vízzel színezőt vettem neki.

Traktort rajzolok a mágneses táblájára.

Autós formával szaggatunk linzert, ezzel egy délután elvagyunk, mire megsütjük.

ja, és a millió járművével is elvan, vagy egy rég nem látottat húzok elő a szekrényből, és az tuti leköti egy jó ideig.


SZóval attól, hogy autómániás egy gyerek, még nem kell játékbolthoz vinni hisztizni minden esős napon...

2015. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Most pont abban a korban van, amikor próbálgatja a szárnyait. Most kell eldönteni, ki a főnök. És nem ártana mérlegelni sem, szerintem rossz időben számos már lehetőség is adott, pl. a tévében is van nagyon sok nézhető mese, vagy épp a neten (és még sorolhatnám, miket lehet otthon csinálni, ezt csak azért írtam, mert nem akarod, hogy tévézzen.)

A hisztizés plázázás közben kontra mesenézés közül nekem egyértelmű, melyik a jobb választás. Írom ezt úgy, hogy az én fiam is nagyon akaratos. :)

2015. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Én értem, ezeknek többségét ki is próbáltam már, de egyszerűen nem köti le. Csináltam neki autót gyurmából, megállapította, hogy de jó, aztán eddig érdekelte. A rajzolás is kb 10 percig.

De most nem is ez volt a kérdés. Nem megyünk minden nap, de egy hét eső után már nekem is kell valami más. Az meg nem sokkal jobb opció, hogy üljön egész délután a tévé előtt.

2015. máj. 26. 20:06
 26/31 anonim ***** válasza:
9. Vagyok. A 10. hozzászólásban feltett kérdésedre: Amikor beviszed a plázába azt azért teszed, hogy lekössed, hogy otthon ne az unalom legyen. Amikor elkerülöd az egész plázát akkor meg kerülsz egy konfliktust. Ez nagy különbség. Mindig azt nézd, hogy mit teszel azért, hogy ne legyen konfliktus.. vagyis félelemből. Az első is félelem, csak ott a gyereket félted. A másiknál viszont Te félsz a gyerektől (hisztijétől). Ez a különbség. Ahogy valaki írta: el kell dönteni ki a főnök. És rosszul jársz hosszú távon, ha a gyerek a főnök. Persze nem kell beerőltetni az adott boltba, direkt hisztire kényszeríteni. Viszont az egész plázát sem kellene elkerülni. Kicsit olvass utána emberi játszmáknak és megérted. Az embernek elvileg csak önmagát szabadna irányítania (felnőtt kapcsolatban mindenképpen) és sem a másikat nem szabadna engedni magunk fölött uralkodni se nekünk nem szabadna mások fölött uralkodni, de .. valahogy úgy vagyunk megszerkesztve, hogy ez nem megy.. így aztán játszmázunk.. és veszekszünk és hisztizünk és beszólunk és azt hisszük minden úgy jó ahogy mi csináljuk és ha már itt vagyunk akkor érzelmeink által vezérelve, gondolkodás nélkül pontozunk akár a mások hitéért, ízléséért is.. vagyis olyanért amihez semmi közünk (ez utóbbi pár mondat most csak kifakadt belőlem, bocs az enyhe offért). Két éves kicsi ahhoz, hogy megértse miért nem veszel semmit. Ahhoz viszont nem, hogy elmagyarázd neki: nem mentek abba a boltba sokáig. Egész addig amíg meg nem tanul hisztimentesen a boltban tartózkodni. Ha nagyobbacska lesz újra elvinném.. vagyis néha próbára tenném. Ha hiszti nélkül bírja akkor persze nem csak az lenne a jutalom, hogy bent lehet, hanem egy jó nagy dícséret is. Lehet, van jobb megoldás, nekem most ez jutott eszembe.
2015. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, példának írtam, mert te is ezt a példát hoztad.

A lényeg, hogy a "nem", az "nem", akkor is, ha hisztizik. Vannak akaratosabb gyerekek, akik kitartóbbak, nem adják fel könnyen (tudom, az enyémek is ilyenek), de határt kell szabnod. Én egyszerűen nem mennék be a játékboltba, csak elmennék előtte, vagy el se mennék (gyerektől függ).

24. voltam.

2015. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor ha jól értem, a válasz az, hogy hanyagoljuk a boltot egy ideig. Bár ma tapasztaltam, hogy lassan majdnem mindegy, hová megyünk, valami mindig lesz, amit épp kigondol magának. Csak túljutunk ezen is.

Egyébként biztos jó módszer ez az "én vagyok a főnök", csak nálunk nem működik. Én nem is hiszek ebben a családi diktatúrában. Vannak dolgok, amik mellett ki kell tartani, de a gyerek is egy személyiség, neki is lehet és kell is, hogy legyen saját akarata. Én így gondolom. (ez alatt persze nem azt értem, hogy megy-e óvodába meg mos-e fogat).

2015. máj. 26. 22:03
 29/31 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha nem az autókat szemeli ki, akkor mindig más lesz, ami miatt hisztizni fog.

Miénk pl nincs rákattanva így egy dologra sem, van hogy egy boltban a bev. kocsiba kér és kap egy plüsst, és addig bábozhat vele amíg ott vagyunk, mikor megyünk kifelé, szó nélkül visszarakjuk (a barátaihoz), nem hisztizik. Ezt nem tudnátok megcsinálni? Kap is meg nem is.

Amúgy miben merül ki a hisztije, mit csinál olyankor?

2015. máj. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
A ki a főnök nem = a családi diktatúrával. Minden közösségben van egy hangadó, egy főnök és van egy további rangsor. (kis és nagy)macskáknál ugyanúgy mint az embereknél. Vagy eleve így hozzák létre a szervezetet (lsd katonaság) vagy kialakul magától, a játszmák alapján. Ha nem Te vagy az irányító akkor a gyerek lesz. Természetesen legyen saját akarata, sőt rá is nevelném, hogy legyen (ha a párom valamiben amiben gyorsan kell dönteni hezitál rászólok, hogy döntsd el vagy én döntöm el, ettől aztán rögtön tudja mit szeretne). Viszont nem irányíthat az érzelmeiden keresztül téged, mert onnantól ő a főnök (mint ahogy Te sem döntheted el helyette, hogy megeszi-e a spenótot, mert az meg az ő hatásköre és az addig ülök mellette míg meg nem eszi már diktatúra lenne). Sajnos az emberek észre sem veszik mi történik és hagyják magukat, vagy észreveszik, csak a pillanatnyi kényelmet választják. Igy lesznek az anyukákból rongyok. Minden egyes probléma esetén döntened kell mi szeretnél lenni. Megbecsült anya egy önálló gyerekkel vagy felnőttkén is gyermek kisfiad rabszolgája.
2015. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!