Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti. Ti inkább kerülitek a...

Hiszti. Ti inkább kerülitek a problémás helyzeteket, vagy jobb, ha minél többször találkozik vele és megtanulja kezelni?

Figyelt kérdés

Ha tudod valamiről, hogy legtöbbször hisztit vált ki a gyerekből, tudatosan kerülöd, vagy inkább direkt nem?

Gondolok arra pl, hogy egy konkrét üzletben mindig gond van, inkább arra sem mész?


2015. máj. 26. 10:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ha az ő kedvéért mentél a plázába, akkor miért hisztizett???
2015. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mondom, ha bemegyünk az adott üzletbe, ahol autók vannak, értelemszerűen venni akar valamit. Ezért hisztizik, nem azért, mert plázába megyünk.
2015. máj. 26. 12:07
 13/31 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, ha hisztizik, semmiképp nem veszek neki semmit, de ezért tettem fel a kérdést: kell neki ez az extra kísértés, vagy hagyjam és ne menjünk inkább?
2015. máj. 26. 12:08
 14/31 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy hány éves, mert ha még kicsi, akkor az agya fejletlen még ahhoz hogy kezelni tudja az indulatait, segíteni kell neki ebben. Nem egyből megtorolni. Később már tudja kezelni, de nagyon nem mindegy mennyi idős.
2015. máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Nem kerülök semmit, de nem is megyek direkt neki egy ilyen helyzetnek. Ha tudom, hogy olyan helyzet jön, akkor csak számítok rá, és a gyereket is "felkészítem". Pl. előre megmondom, hogy nem veszek meg valamit, tisztázzuk a szabályokat, stb. De hülye nem vagyok, hogy direkt odavigyem hisztizni. :) Ha olyan lenne a szitu, hogy MINDIG balhézik, akkor egy darabig nem vinném oda, de elmennék előtte néhányszor a gyerekkel, és elmondanám mindig, hogy miért is nem mehetünk be. Aztán tennék egy próbát.

De ha ott van fontos dolgom, azért direkt nem kerülöm, mert a gyerek ott hisztizik.

2015. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
És igen, attól függ, mennyi idős. A picinek hiába magyarázol, szabályozol...még kicsi, kár a feszültséget gerjeszteni.
2015. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Két éves múlt. Előtte mindig elmondom neki, hogy csak megnézzük, nem veszünk semmit, de ha ott vagyunk, ez törlődik a fejéből.


Egy hete esik, túl sok más lehetőségünk nincs, ha meg ott vagyunk, már tudja, hogy a játékbolt is ott van.

2015. máj. 26. 14:13
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Mért, ha esik, akkor muszáj plázába (vagy akárhová) menni egyáltalán? A lakásban nem tudod lekötni a kicsit?
2015. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
2015. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Otthon nehezen leköthető, egy idő után állandóan tévét akar nézni, amit én meg nem akarok neki engedni.
2015. máj. 26. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!