Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik 7:30-16:00-ig...

Anyukák, akik 7:30-16:00-ig dolgoznak és gyereke (ke) t segítség nélkül neveltek, hogy fér bele minden egy napba?

Figyelt kérdés

Ti mennyi foglalkoztok a gyerekkel? Úgy értem, mennyi az olyan idő, amikor érdemben a gyerekkel játszotok pl. társas, kártyázás, bohóckodás stb? Mennyi időt fordítasz a takarításra, mikor vásárolsz be és ha már iskolás a gyereked mikor tanulsz vele?

Én állandó lemaradásban vagyok, ezért kérdem, hátha valaki hasznos ötlettel lát el.

Nálunk egyedül hozom-viszem a gyerekeket, a férjem sajnos másik városban dolgozik, ezért kora hajnalban indul és késő délután ér haza. Minimálisat segít, de a legtöbb napon szinte semmit. Én 5:40-kor kelek és onnantól kezdve idáig rohanás. Ma voltunk lent egy órát sétálni, aztán 17:20-ra értünk haza. Egy óra alatt megcsináltam a hajtogatást a mosást és a felmosást, addig a gyerekek játszottak egymással. Fél hétkor nekiálltam megcsinálni a vacsit (szendvicset), meg tésztát főztem, hogy holnapra legyen ebédünk. Ugye ennél rövidebb időt, semmilyen kaja nem vesz igénybe. Mire megvacsiztunk és elmosogattam elpakoltam, fél nyolc lett.Azután fürdés-fürdetés. Negyed kilenckor álltam neki velük közösen játszani, esténként vagy olvasok, vagy játszunk valamit amit választanak. Mire mindkét gyerkőc sorra került, máris kilenc óra lett. Aztán még egy negyed óra nyűglődés, hogy nem akarnak aludni, pisilni kell , szomjasak stb.. szumma szummárum 21:20-kor sikerült kijönnöm a gyerekszobából.

Szinte minden napunk ilyen. Ha azt akarom, hogy mindennel meglegyek így kicsúszunk az időből. Ha viszont nem csinálok meg mindent, a következő nap dupla meló vár. Nem főzők minden nap, viszont van, hogy külön foglalkozásra kell vinni valamelyik gyerkőcőt és én is nyelviskolába is járok. Egyszerűen nem tudom, hogyan tudnék mindent úgy megoldani, hogy leges-leg később kilenckor aludjanak.

Ti hogy csináljátok??

Arról ne is beszéljünk, hogy magamra mennyi idő jut...


2016. jan. 26. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7-16ig dolgozom, férjem viszi a kicsit falunkból városba bölcsibe, én a nagyot oviba itt helyben. A munkám helyben van, tehát a bejutással nincs gondom, 5 perc. 4kor felveszem a nagyot, fél5re hazaér a férjem a kicsivel, közben én már főzöm a vacsit (férjem miatt rendes főtt kaja kell, egész nap szendvicsen él). Eszünk, elpakolok és leülök a családhoz, addig a férjem van a gyerekekkel. Így kb 1 órát foglalkozom velük, 7után már fürdés, 8kor alszanak, este magamra és a férjemre is jut idő mivel a gyerekek időben ágyban vannak. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincsenek elmaradásaim, van bőven. Nem rég kezdtem el újra dolgozni és még csak most áll be a rend.

Mióta dolgozom, csak hétvégén mosok-takarítok-hajtogatok, hétköznap azt mosok amit muszáj (gyerekek ha bepisilnak és takarót-lepedőt kell mosni). Hétvégén igyekszem legalább egy ételt duplán főzni vagy a hétvégi menü mellett gyors csinálok egy spagettiszószt-pörit stb.. amit lefagyasztok és következő héten elővesszük egyik nap, így 1 nap biztos nem kell főznöm. (max köretet)

A férjem pár héten belül külföldre megy dolgozni, hétfőtől csütörtökig nem lesz itthon, azokon a napokon amikor nem lesz itthon nekem kell majd mindkét gyereket hoznom-vinnem, ez nehéz lesz, viszont nem fogok főzni mert a gyerekek esznek főtt ételt napközben, este elég lesz a szendvics, rántotta, virsli, tejbegríz.

Átérzem a helyzeted, nagyon nem könnyű munka mellett helyt állni otthon is, a gyerekeknél is. Én a helyedben megpróbálnám az étel fagyasztást (ahogy írtam) és hogy csak hétvégén takarítasz és mosol.

2016. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Azt lehagytam, hogy mi havonta egyszer csinálunk egy nagybevásárlást, szinte mindent megveszek egyszerre ami eltartható. (konzerv, tészta, hús, tejtermék, tisztítószerek stb)

Ebédidőben veszem meg a többit, felvágott, zöldség-gyümölcs, vacsora kellék, így munka után ezzel már nincs dolgom.

2016. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van. Az egyik ovis a másik iskolás.

Az volt a legrosszabb, amikor elsős volt a lányom, a fiam meg ovis. Nagyon-nagyon sokat kellett a lányommal itthon tanulni, mert minden nap úgy jött haza, hogy nem volt kész a lecke. Most 3. osztályos, szerencsére már teljesen önálló. Jövőre kezd a fiam, na attól még tartok rendesen.

Szóval munka után rohanok a gyerekekért, persze utál mindenki, mert mindig az én gyerekem az utolsó, de nem érdekel. Főzni nem szoktam, a gyerekek kapnak bent, mi rendelünk.

Házimunka hét közben minimális, szalad a ház, de már nem izgatom magam miatta.

Hazaérünk, megnézem, hogy van-e lecke, most már szerencsére általában nincs. Kb 1 órám marad, hogy játsszunk, beszélgessünk, aztán fürdés, alvás. Nagyon kevés, az tény.

2016. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!