Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért műveli ezt az óvónő?

Miért műveli ezt az óvónő?

Figyelt kérdés

A csoportunkban két óvónő van. Egy fiatalés egy idősebb.

Az idősebbel nincs is gond, a fiatalabb azonban katasztófa.

Hangosan beszél, szerintem túlzottan hangosan...

Becézgeti a gyerekeket, folyton viccelődik velük, de mindeközben eléggé szigorú is...múltkor konkrétan nem segített a gyerekemnek felöltözni alvás után, azt mondta neki, próbálgassa csak...hiába mondta neki a gyerek, hogy nem tudja, hogyan kell.

A gyerekem nem is szereti szerintem, bár nem mondja, de alig mesél...a többi gyerekviszont ahogy hallom szereti.

Csak az én gyerekemmel ilyen? Lehet ellene valamit tenni? Váltsunk óvodát?



2014. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

A kisfiam 4 éves...

A pólóját em tudja le és felvenni, és addig hagyja próbálkozni, amíg mindenki fel nem öltözik, csak utána segít neki...és ez a fiamat nagyon frusztrálja...

Igen, mert az én gyerekemet ne "Adriskám,édesem"-ezze, és ha több gyereknek szól, ne mondja, hogy "cicukák" meg "nyuszikáim".

És szerintem túlzott szigorúság, hogy evésnél addig nem állatnak fel az asztaltól, amíg nem kóstolják meg legalább az ételt.

És a foglalkozásokon mindenki részte kell vegyen,

és "büntiszék",meg sarokbaállítás jár annak,aki rendetlen.

Egyébként nem kis létszámú csoport, 28 gyerek jár oda, és kicsi a csoportszoba is...

2014. ápr. 4. 06:42
 12/59 anonim ***** válasza:
89%
kislányom ovodájában is van olyan foglalkozás amin mindenkinek részt kell veni és tetszik nekik,illetve kislányom se tudott/akart egyedül öltözni de szolt nekem az óvónő hogy probáljon meg egyedül öltözni azota felöltözik egyedül igaz lassaban és a polot is megtanulta le és felveni.igaz ő tudott öltözni valamenyire mert bölcsis volt ,de én a te esetedben nem látok okott a panaszra ,semi gond az óvónénivel .
2014. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
92%
kislányom kiscsoportos ,nem a leggyorsabb őltözö ,de megcsinálja te is inkább biztasd hogy megtudja csinálni a fiad gyakoroljátok otthon is .
2014. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
90%

"És szerintem túlzott szigorúság, hogy evésnél addig nem állatnak fel az asztaltól, amíg nem kóstolják meg legalább az ételt.

És a foglalkozásokon mindenki részte kell vegyen,

és "büntiszék",meg sarokbaállítás jár annak,aki rendetlen."


- Na, ez nagyon jól hangzik! Bár több helyen így működnének a dolgok...

2014. ápr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
85%
Komolyra fordítva, kedves Kérdező, gondolkoztál már azon, hogy a fiad hogy fog megtanulni úszni? Találkoztál már személyesen úszásoktatóval? Ha az óvónő elvárásai frusztrálják a fiad, akkor elég sok kudarc fogja még érni életében.
2014. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
92%

"addig hagyja próbálkozni, csak utána segít neki"- helyesen teszi, valahogy rá kell venni, hogy egyedül próbálgassa, 4 évesen nem olyan kicsi, hogy a pólóval ne boldoguljon.

"Adriskám,édesem"-ezze, ne mondja, hogy "cicukák" meg "nyuszikáim"- nekem sem jön be a sok becézés, de ennél nagyobb baj sose legyen a gyerekkel, minthogy becézik. Ha nagyon zavar, kérd meg, hogy Andrisnak, vagy Andrásnak szólítsa, mert ti így szeretnétek.

"evésnél addig nem állatnak fel az asztaltól, amíg nem kóstolják meg legalább az ételt" ez nálunk is így van, így elérték, hogy a fiam végre megegye, sőt kérjen a sajtból. A másik, hogy a gyerekek hamar rámondják, hogy nem kell, mert nem jó, de miután megkóstolják, rájönnek, hogy "ehető".

"a foglalkozásokon mindenki részt kell vegyen"- attól függ, milyen hosszúságú a foglalkozás. Nálunk 2x 15-20 percesek, ezt ki lehet bírni.

büntiszék",meg sarokbaállítás jár annak,aki rendetlen"-nálunk még a kisebb csoportba is átteszik, kiemelve őt a csoportból, és rámutatva, hogy nem illő a viselkedése. Nekem ezzel semmi problémám nincs, fegyelmet kell tartani ilyen létszámnál (nálunk 30-31 gyerek van/csoport)

2014. ápr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
93%
szerintem az lehet itt a gond kedves kérdező,h túlságosan el van kényeztetve a gyereked.Ezek a szabályok teljesen jók egy oviban.Képzeld el,ha nem lennének szabályok,mit tudnának 28-30-an művelni.Én sem értem,h ezeken miért vagy kiakadva.Szerintem ez nagyjából mindenhol így van.Az én lányom még bölcsis,de ezeket a szabályok nagyjából ott is élnek.És nincs vele gondom.Próbálj meg te is otthon kicsit következetesebb lenni.A gyereknek kell motiváció,elvárások az irányába.Nem azzal segítesz neki,ha egyből feladod rá a ruhát,ha nem sikerül,igenis neked el kell várnod,h megpróbálja egyedül!!!
2014. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
90%
Ja!a becézgetéssel sem értem mi a bajod,én ebből azt vonom le,h szereti a gyerekeket,a munkáját!
2014. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
91%
Az óvónő próbálja helyes irányba terelni a rábízott gyerekeket. Helyes, hogy van bünti sarok, és helyes, hogy vannak kötelező foglalkozások. Egy falat megkóstolásától nem lesz baja. Persze, hogy hangosan beszél, próbálj meg 20-30 gyereket fegyelmezni, máshogy meg se hallanák. Örülj, hogy ösztönzi a fiadat az önálló öltözködésre, ha te már nem teszed. Az miért baj, ha becézi a gyerekeket? De komolyan? Vagy mit szeretnél, ha Horváth András Úrnak hívná? Tegeznie szabad azért a gyerkőcöket, vagy szigorúan önözze őket? Szerintem a fiad azért nem szereti az óvónőjét a többi huszonx gyerekkel szemben, mert te is szidod szegény nőt, és látja a fiad, hogy te sem szereted.
2014. ápr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező! Mázlid van, hogy iylen szuper ovónője van a gyereknek. hány szülő örülne ilyennek.
2014. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!