Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért műveli ezt az óvónő?

Miért műveli ezt az óvónő?

Figyelt kérdés

A csoportunkban két óvónő van. Egy fiatalés egy idősebb.

Az idősebbel nincs is gond, a fiatalabb azonban katasztófa.

Hangosan beszél, szerintem túlzottan hangosan...

Becézgeti a gyerekeket, folyton viccelődik velük, de mindeközben eléggé szigorú is...múltkor konkrétan nem segített a gyerekemnek felöltözni alvás után, azt mondta neki, próbálgassa csak...hiába mondta neki a gyerek, hogy nem tudja, hogyan kell.

A gyerekem nem is szereti szerintem, bár nem mondja, de alig mesél...a többi gyerekviszont ahogy hallom szereti.

Csak az én gyerekemmel ilyen? Lehet ellene valamit tenni? Váltsunk óvodát?



2014. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim válasza:
90%
Mikor én öt éves voltam és oviba jártam, az óvónő leordította a fejem ha ki merészeltem menni pisilni alvás közben, és hosszas könyörgés után engedett csak el. Mikor a kishúgom - akivel egy csoportban voltam - rosszul lett, ez a bizonyos óvónő csak rászólt, hogy "a wécébe menjél már hányni", nemhogy felemelte volna a seggét, hogy segítsen. Meg állandóan kinyitotta telente az erkélyajtót hogy tudjon bagózni, a gyerekekre meg ment a hideg, meg a cigifüst. Mondhatom, nincsenek szép emlékeim azokból az időkből. Úgyhogy addig örülj, amíg annyi a legnagyobb problémád, hogy az óvónő becézi a gyereket.
2014. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

Sírok... :D

Hangosan beszél... aha, hát próbálj már meg suttogva beszélni 30 gyerekkel.. Tojnának rád és nem azért, mert neveletlenek, hanem mert nem hallják.

Becézi a gyerekeket.. Aztaaa hát ez bűn! Azt kellene mondania, hogy András vagy András úr vagy András herceg? Melyik kellene?

A gyerekeknek meg szóljon úgy, hogy utódok meg gyermekek, esetleg ivadékok a cicuka meg nyuszika helyett. Az sokkal jobb.

Szerintem az nem szigorúság, ha megtanítja a gyerekedet arra, amit már legalább 1 éve tudnia kellene, de te elmulasztottad megtanítani. Jól ki van nyalva ennek az András úrnak a popója.

Otthon te nem bünteted meg, ha rosszat csinált? Megsimogatod a fejét és azt mondod: "András! Máskor ne csináld ezt." ?


Szerintem nem az a kérdés, hogy "Csak az én gyerekemmel ilyen?" hanem az, hogy "Csak az én gyerekem ilyen?"

2014. ápr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam korábban, így ez a válaszom puszta kíváncsiságból ered.

Érdekelne, miért emelted ki a kérdést? Szerintem elég sok választ kaptál, ráadásul új dolgot, körülményt nem írtál, ami esetleg módosíthatná a véleményt...

Vagy szeretnéd még néhány embertől hallani, hogy a fiaddal meg veled van a baj, és ilyen óvónőkre lenne mindenütt szükség?

2014. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
54%

33-as, ezek szerintem tipikusan kamu kérdések, mert az emberi gondolkodásnak teljes mértékben ellentmond az egész. Úgysem fog kapni olyan választ, amiben őt védi meg a válaszoló, illetve neki ad igazat, mert amiket leírt, azok egy normális gondolkodású embernek nem lehetnek problémák.

Tehát én úgy gondolom, hogy jót röhög a markában a kérdező.

2014. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kíváncsi lennék, hogy miért lett kiemelve a kérdés, de a kérdezőtől nem jött több komment.
2014. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim válasza:
100%
Nagyon szeretném ha az én unokámnak is ilyen ovo nénije lenne.2.hete jár oviban és tegnap le esett a galériáról a kedves ovo néni,közölte a szülőkkel ráérnek este ügyeletre vinni az eset fél 11-kor történt.Még azt sem tudta megmondani hogyan történt és melyen magasból.Nagy púp a gyerek homlokán,agyrázkódás gyanú fent állt,de most már bízunk benne megúsztuk.Öltözni minden gyereknek meg kell tanulni és biztos segít is a ti ovo nénitek ha nem boldogul valamivel!Ha lenne még egy óvoda akkor sem íratnám át,mert mindenből tanulni lehet és a gyerekeknek kell is fejlődniük,ha mindent megcsinálnánk helyettük mit is tanulnának???Örülj,hogy ilyen ovo nőtök van!!!!
2014. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki, mert továbbra sem értek egyet veletek, és vártam, hátha jön valaki, aki osztja a nézeteimet.
2014. ápr. 15. 03:29
 38/59 A kérdező kommentje:

Milyen szerintem egy jó óvónő?

-hagyja, hogy a gyerek saját ütemében fejlődjön

-nem erőltet rá semmit . sem evést, sem foglalkozást.

-nem becézget. az andrás csak egy példa volt, de a mi fiunk Bendegúz...nem azért neveztük el így, hogy utána Beninek,meg Benjinek hívják...

-nem büntet.Mutasson pozitív példát, vagy adjon pozitív alternatívát,de ne büntessen. És igen,otthon nincs büntetés. megbeszéljük,hogy ezt nem kellene,és ennyi.

Szeritem megfelelően nevelem a gyerekemet,hogy EGÉSZSÉGES felnőtt váljon belőle, ne egy társadalom által megnyomorított roncs.

2014. ápr. 15. 03:48
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott a régi vicc:


Utazik a HÉV-en egy hölgy, ölében gyermeke, szembe vele egy idősebb hölgy, az idősebb hölgy mellett egy tipikus rocker. A hölgy ölében ülő gyermek folyton rugdossa a mamit, aki rövid időn belül megunja és megkéri a fiatalasszonyt, szóljon a gyemekre. Rövid gondolkodás után válaszol is az anyuka:

- Tudja, a férjemmel úgy gondoljuk, hogy nem szólunk a gyermekre, ezáltal nem gátoljuk a személyiségének a kifejlődését.

Utaznak tovább, majd a következő megállónál a rocker leszálláshoz készülődik és odanyomja a rágóját a fiatal hölgy homlokára és közli:

- Nekem is hagyták kifejlődni a személyiségem.

2014. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted a következetes neveléstől "egy társadalom által megnyomorított roncs" lesz, akkor tényleg vedd ki az óvodából a gyereked minél előbb, és neveld tovább egyedül.


Nem tudom, te hol élsz, felénk úgy tanítják, hogy illik beilleszkedni a társadalomba. Tudok mondani olyan népcsoportot, ahol tényleg szabadon nevelnek, és nincs következménye a tetteknek, tényleg ezt akarod te is? Járni fog a gyereked iskolába? Hogy fogja megérteni, hogy ott kell maradni, és követni kell a tanító kérését és utasítását (igen jól olvasod, utasítását, mert hogy az is van bőven)? A társadalom szabályok miatt tud működni. Ha mindenkit hagynánk, hogy szabadon tegyen, amit akar, abból hamar anarchia lenne.

Egyedül azt a részét értem a mondandódnak, hogy saját ütemében fejlődjön a gyerek, a pedagógus pont ezt hagyja, hadd fejlődjön (ha felöltözteti ő, attól nem fejlődik, csak egy tehetetlen báb marad)


Kíváncsi vagyok, milyen jövőt, milyen intézményeket gondolsz a gyerekednek, hogyan tudnád megoldani, hogy ne sérüljön a gyereked.

2014. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!