Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért műveli ezt az óvónő?

Miért műveli ezt az óvónő?

Figyelt kérdés

A csoportunkban két óvónő van. Egy fiatalés egy idősebb.

Az idősebbel nincs is gond, a fiatalabb azonban katasztófa.

Hangosan beszél, szerintem túlzottan hangosan...

Becézgeti a gyerekeket, folyton viccelődik velük, de mindeközben eléggé szigorú is...múltkor konkrétan nem segített a gyerekemnek felöltözni alvás után, azt mondta neki, próbálgassa csak...hiába mondta neki a gyerek, hogy nem tudja, hogyan kell.

A gyerekem nem is szereti szerintem, bár nem mondja, de alig mesél...a többi gyerekviszont ahogy hallom szereti.

Csak az én gyerekemmel ilyen? Lehet ellene valamit tenni? Váltsunk óvodát?



2014. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
100%
Azért ugye már szobatiszta? Csak az ilyen szőrszálhasogató anyukáktól mentsen meg az ég, mint a kérdező. Ahelyett hogy örülnél, hogy ösztönözik a gyereked. Ha 10 éves koráig nem érez hajlandóságot az öltözésre addig öltözteted?
2014. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A kiscsoportos kötetlen foglalkozást középsőben ezt már felváltja a kötött tevékenység, mely elengedhetetlen az iskolafelkészültséghez. Igenis próbáljon meg öltözni, mert a gyermeknek hatalmas egocentrizmusa lesz/van. Ha a családban nincs megfelelően nevelve a gyerek és az óvodában nem lehet szép szóval elintézni a dolgokat, kénytelen az óvónő "büntetést" alkalmazni, ámbár belátom, hogy a sarokba ültetés nem megfelelő módja ennek. A gyereket hagyni kell, hogy a saját ütemében fejlődjön a képességeihez mérten, de mivel nem említetted, hogy a gyereked bármilyen mentális vagy kognitív sérülékenységben szenvedne, ezért az öltöztetéskor csak az ő 'lustasága' jöhet szóba, amit ha engednék, nem tudna önálló lenni és megint írhatnám az egocentrizmust.


Egy óvodapedagógus hallgató

2014. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Az nem segítség ha megcsinálja helyette...nyilván otthon pont ez a baj ezért ilyen.
2014. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
hopsz egy helikopter-szülő
2015. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
9%
ne röhögtess a waldorffal úgy hülyeség, ahogy van. nem kap normális képzést a gyerek, te is elkényezteted a kis taknyost
2015. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
a hülye anya meg nem kapta meg 50 válasz után sem azt az egyet amit várt:jaj hülye szar óvónő jaj de megtépném, hagyják kifejlődni a gyerek személyiségét öltöztessék fel 20 évesen is azt a kis majmot, hál Istennek anyám normálisan nevelt :)
2015. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

Egy 4 éves gyerek nem öltözik önállóan ott komoly nevelési hiba van , vagy a gyerekkel van a gond. Mit nem tud egy pólón le fel venni?

3 éves a gyermekem ,szeptemberben kezdte az ovit, a csizmáját nehezen veszi fel de teljesen önállóan öltözik fel, ha a csizma felvétel nagyon nem megy elmondom hogyan oldja meg, de nem csinálom helyette,különben egy olyan piponya lenne mint a fent említett szerencsétlen gyermek...

Csak ártasz a gyerekednek.

2015. jan. 3. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Ha meg sem kóstolja honnan tudja hogy nem szereti???
2015. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
0%

Látom, régi a kérdés, de hátha olvassa még valaki... a "meg sem kóstolja, akkor honnan tudja, hogy szereti"-t onnan tudja, hogy érzi a szagát, a szaglás és ízlelés érzékelése pedig egybekapcsolódik az agyban, az ízek élvezete kb. 80%-a a szaglásból jön. Nincs olyan étel, aminek a szagát nem szeretnénk, de az ízét igen. Én is utáltam, hogy minden szart végigkóstoltattak velem gyerekkoromban ezzel az érvvel.

A többi dologban én se értek egyet a kérdezővel.

2015. dec. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!