Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért műveli ezt az óvónő?

Miért műveli ezt az óvónő?

Figyelt kérdés

A csoportunkban két óvónő van. Egy fiatalés egy idősebb.

Az idősebbel nincs is gond, a fiatalabb azonban katasztófa.

Hangosan beszél, szerintem túlzottan hangosan...

Becézgeti a gyerekeket, folyton viccelődik velük, de mindeközben eléggé szigorú is...múltkor konkrétan nem segített a gyerekemnek felöltözni alvás után, azt mondta neki, próbálgassa csak...hiába mondta neki a gyerek, hogy nem tudja, hogyan kell.

A gyerekem nem is szereti szerintem, bár nem mondja, de alig mesél...a többi gyerekviszont ahogy hallom szereti.

Csak az én gyerekemmel ilyen? Lehet ellene valamit tenni? Váltsunk óvodát?



2014. ápr. 3. 21:37
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
91%

"Milyen szerintem egy jó óvónő?"


- Először talán végezd el az óvodapedagógus szakot, hogy megmond másnak, hogy csinálja a dolgát.


"-hagyja, hogy a gyerek saját ütemében fejlődjön"


- Javaslom neked Vigotszkij műveit olvasni. Röviden: a legtöbbet a gyerek csak a felnőtt közbenjárásával, tevékenységre való ösztönzésével tudja kihozni magából. Hogy mi a gyerek saját üteme, az csak utólag derül ki.


"-nem erőltet rá semmit . sem evést, sem foglalkozást."


- És jobb, ha éhesen fekszik le a gyerek? Igen is kostolja meg az ételt, hátha ízlik neki. És jó időben megtanulnia, hogy egy közösséghez tartozik, és részt kell vennie a közös tevékenységekben. Pont úgy, ahogy a való életben.


"-nem becézget. az andrás csak egy példa volt, de a mi fiunk Bendegúz...nem azért neveztük el így, hogy utána Beninek,meg Benjinek hívják..."


- És ezt honnan kellene tudnia az óvónőnek? Engem a mai napig illetnek olyan becenévvel, amitől írtózom, de nem rossz indulatból. Mit csinálok? SZólok, hogy inkább ne.


"-nem büntet.Mutasson pozitív példát, vagy adjon pozitív alternatívát,de ne büntessen. És igen,otthon nincs büntetés. megbeszéljük,hogy ezt nem kellene,és ennyi.

Szeritem megfelelően nevelem a gyerekemet,hogy EGÉSZSÉGES felnőtt váljon belőle, ne egy társadalom által megnyomorított roncs."


- Ettől nem fog megnyomorodni. Igenis pedagógusként kötelessége az óvónőnek, hogy a pozitív példák megmutatása és kiemelése mellett fellépjen a negatív példák ellen azonnal és határozottan. Lehet, hogy otthon nincs büntetés, de más hatások érik a gyereket egy óvodában.

Nem tudom, milyen végzettséged van, de bízhatnál annyra a szakértőkben, hogy elhiszed, tudják, mit hogy kell csinálni.

2014. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen, azt el is felejtettem. A gyereked két év múlva mehet iskolába. Szerinted ott mik érik majd?

Ott nem lesz kérdés, mihez van kedve.

Ott nem lesz alternatíva, ha fegyelemzetlen.

Ott nagy ívben tesznek az ő kis saját ütemére.

2014. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

40-es:

Waldorf iskolába fog menni, már keressük a tökéletes intézményt.

2014. ápr. 15. 16:50
 44/59 anonim ***** válasza:
71%
na pont oda valo lesz, talán majd 12 évesen megtanul olvasni, de ügyesen fog zenélni és énekelni...és legalább nem kell az egyetem miatt aggodnotok, talán az érettségit majd le tudja tenni..ha a nagy szabadság tudatában néha elövesz egy-egy könyvet...bár lehet a waldorfnak erre is van egy -speciális megoldása- pl. magyar érettségin táncolni kell... vagy elég elmondani az elsö versszakot a Himnuszbol.. a gyereked speciális, tényleg kell is neki majd egy -jo- kisegitö iskola.
2014. ápr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

"Waldorf iskolába fog menni, már keressük a tökéletes intézményt."


- Gyanítom, hogy nem igazán tudod, milyen valójában egy Waldorf-iskola. Tény, hogy gyermekközpontú, de éppen ezért nem az a "hagyom, hogy csinálja a gyerek, amit szerene, majd fejlődik magától" eszme jellemzi, ami szerinted kellene.

2014. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

"EGÉSZSÉGES felnőtt váljon belőle, ne egy társadalom által megnyomorított roncs"


Ha kicsit utánanézel a dolgoknak, akkor meglátod majd, hogy a legrosszabb nevelési mód a végletekben rejlik. A legtöbb felnőtt, aki "roncs"-nak tekinthető, vagy nagyon sanyarú gyermekkort élt meg bántalmazásokkal tele, vagy épp ellenkezőleg: anyuci világ életében kiny..ta a kis fenekét, és amikor szembesült a valódi világgal, akkor képtelen volt megbirkózni vele. Eredmény: szorongás, depresszió, pszichológus.


Ha megpróbálnád valóban hagyni, hogy a saját ütemében fejlődjön, és tegye ezt a többi gyermekkel együtt úgy, hogy igenis megpróbál átöltözni, hogy a társaival együtt játszik, és részt vesz a foglalkozásokon, akkor azzal sokkal többet segítenél neki abban, hogy valóban egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt váljon majd belőle, mint azzal, hogy hímes tojásként őrzöd.

2014. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
89%
Elárulom, hogy a Waldorf iskolákban nagy fokú önállóságra, és kreativitásra van szükség. Ott sem csinálnak meg helyette mindent, sőt! Attól még mert a waldorf reformpedagógiai elvekre épül a gyerek nem csak ül egész nap és nem tanul semmit. Épp ellenkezőleg, nagyon is aktív és önálló kell hogy legyen.
2014. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

"Azért emeltem ki, mert továbbra sem értek egyet veletek, és vártam, hátha jön valaki, aki osztja a nézeteimet."


Na akkor szerintem még egy párszor kiemelheted, mert ahogy elnézem, egyelőre nem igazán jött olyan válasz, amilyet szeretnél.

Amúgy a kérdés feltevésnek nem az a lényege, hogy virtuálisan megveregessék a válladat, hogy igen, jól csinálod, hanem az, hogy tanácsokat kapjál és ha ebből az derül ki, mégsem csinálod jól, akkor előbb-utóbb belásd, változni kéne.

Egyelőre nem sok virtuális vállon veregetés jött, még próbálkozz..... :D

2014. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim válasza:
72%

Waldorf iskolaban erettsegiztem. Ket targybol emelt szinten(kemia+biosz), amelyeknel a feladatok egesz Magyarorszagon ugyanazok. A tobbi erettsegi tetel is meg van szabva. A magyar erettsegimen az orosz realizmusrol beszeltem. Ulve.

De te jobban tudod kedves 44es.

masod eves BMEs lany

2014. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
58%
messzi van még az a diploma......
2014. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!