Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ingyenes óvodai étkezéshez...

Az ingyenes óvodai étkezéshez miért kérnek tőlünk jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés

Több szempontból is megjárna nekünk:

-a nagyobb 9 éves testvér tartósan beteg, tehát a családban nevelünk tartósan beteg gyermeket

- a havi bevétel négyünkre 300.000 Ft, tehát nem éri el a 89.ooo Ft- ot az egy főre jutó jövedelmünk

A nagyobbik gyermek tartós betegségéről igazolást vittem, ennek ellenére a férjemtől és tőlem jövedelemigazolást kérnek és még az Államkincstártól kapott havi bevételekről folyószámlakivonatot.

Azt olvastam nem kell semmiféle igazolás majd, hanem önbevallás alapján megy majd az ingyenes étkeztetés az oviban... csak felesleges köröket nem szeretnék a munkaügyre, pláne a folyószámlakivonatot bemutatni!


2015. aug. 25. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki a jogszabályt be tudná linkelni?
2015. aug. 25. 14:13
 2/64 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudok jogszabályt linkelni, de szerintem érthető, hogy kérik. Ha önbevallás alapján menne, az is igényelné, akinek nem járna, már ha van pofája hozzá.

Nekünk nem jár, nem is fogok kérni, de a bölcsihez be kell vinnem a jövedelemigazolást. Betelefonáltam a személyügyre, kipostázták. A férjem küldött egy e-mailt, 1 hét múlva odaadták neki. A MÁK-tól is lehet telefonon igényelni a papírokat.


Persze értem, hogy macerás beszerezni a papírokat, de azért elég sokat lehet spórolni az ingyen kajával, megéri.

2015. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
2015. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom maga a kérvény igen önbevallás alapján működik, de azért felül lehet vizsgálni. Gondolom sokan kérnék (talán mindenki) az ingyen étkezést és megpróbálják kiszűrni, hogy valójában ki is aki rászorul.

VISZONT ami számodra érdekes:

2015. szeptember 1-én lép hatályba a 2015. évi LXIII. törvény a gyermekek védelméről és gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvénynek az ingyenes bölcsődei és óvodai gyermekétkeztetés kiterjesztése érdekében történő módosítása, amely az alábbi rendelkezéseket tartalmazza:


A gyermekétkeztetés során ingyenes étkezést kell biztosítani az óvodai nevelésben részesülő gyermek után, amennyiben


tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek (tehát neked már a nagyobb gyerkőc miatt eleve jár jövedelemtől függetlenül)


A gyermekétkeztetés esetében a kedvezmény megállapításához a Nyilatkozat mellé az alábbi igazolások csatolása szükséges:Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek, vagy egészséges gyermek esetében, ha olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek:


magasabb összegű családi pótlékról szóló határozat (a családi pótlék igazolható számlakivonattal, vagy postai igazoló szelvénnyel),

tartós betegséget igazoló szakorvosi igazolás,

fogyatékosság esetén a szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleménye.


Szóval ha bemutatod az emelt összegű családi határozatot (vagy ugye a számlakivonaton, hogy mennyi csp-t utalnak), meg ugye az orvosi igazolást, akkor egyéb nem kell.

Mint írtam, nektek a nagyobb miatt alapban jár az ingyenes étkezés a kicsinek az oviban jövedelemtől függetlenül (tehát kereshetnétek 1m-ot is, ha igénylitek akkor is meg kellene kapnotok az ingyenes étkezést), mert ilyen esetben nem számít a jövedelem.

2015. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!


Én vittem a hivatalos igazolást a MÁK- tól arról, hogy a családban tartós beteg gyermeket nevelünk, tehát a felsoroltak közül díjfizetési mentességet adó indokom van, ilyen esetben feleslegesnek vélem, hogy a többi felsorolt mentességet adó indok közül még másikat is bizonyítsak.


Köszönöm a linket!!!

2015. aug. 25. 14:36
 6/64 anonim ***** válasza:
35%
Ha kérik, akkor kérik.Amit be kell mutatni, azt nem fogod tudni kikerülni.Nekünk nem jàr, de vinni kell jövedelemigazolási papírt. (ha jàrna se venném igénybe)
2015. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:

még nagyon új, senki nem tud semmit, nyilván a ti ovitok így ítélte meg, hogy ezt kérik hozzá. nekünk csak egy papírt kellett kitöltenünk, név, cím és egy x, hogy beleesünk-e abba, hogy ingyen kapjuk...


itt nem leszel okosabb, az önkormányzatotok oktatási osztályát hívd fel, ők küldték ki az ovitokban, hogy mit gyűjtsenek be, velük tudsz alkudozni illetve a pontos dolgokat begyűjteni

2015. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért újdonság ez, ahol egy főre eső jövedelmet számolnak, ott mindenhol kell a jövedelemigazolás.
2015. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem, miért mondod, hogy kell igazolás. ott van a törvény, nem kell igazolás. Ennyire bonyolult elolvasni a törvényt, ami a közlönyben megjelent???,
2015. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
De az óvoda kéri. Akkor nem egyszerűbb beadni, mint itt pampogni rajta?
2015. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!