Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ingyenes óvodai étkezéshez...

Az ingyenes óvodai étkezéshez miért kérnek tőlünk jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés

Több szempontból is megjárna nekünk:

-a nagyobb 9 éves testvér tartósan beteg, tehát a családban nevelünk tartósan beteg gyermeket

- a havi bevétel négyünkre 300.000 Ft, tehát nem éri el a 89.ooo Ft- ot az egy főre jutó jövedelmünk

A nagyobbik gyermek tartós betegségéről igazolást vittem, ennek ellenére a férjemtől és tőlem jövedelemigazolást kérnek és még az Államkincstártól kapott havi bevételekről folyószámlakivonatot.

Azt olvastam nem kell semmiféle igazolás majd, hanem önbevallás alapján megy majd az ingyenes étkeztetés az oviban... csak felesleges köröket nem szeretnék a munkaügyre, pláne a folyószámlakivonatot bemutatni!


2015. aug. 25. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
16%
Ha valaki nem akatja beadni, mint a kérdező aki nem örülne neki, he számlakivonatot megnéznék, annak akkor oka van.Ha nincs tagargatni valóm, tőlem az nézi meg (hivatalosan) a szàmlakivonatom, aki akarja.Nincs igazam:)
2015. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
*akarja
2015. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
* takargatni
2015. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy jogos elvárás a számlakivonatomat elkérni, pláne mint már többször leírtam, ha tartós beteg gyermeket nevelek a családban amit igazoltam is az már eleve felment a díjfizetés alól.

Ezek után nincs mit firtatniuk, úgy gondolom magánügy a számlakivonatom.

Esetleg a jogszabályt jobban kellene ismernie akinél a befizetések történnek.

2015. aug. 25. 17:02
 15/64 anonim ***** válasza:
Nem tudom amúgy, hogy mi lesz a hivatalos, mit kérhetnek.Azt sem tudom, hogy szàmlakivonat mennyire hivatalos.
2015. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
21%
Hát kedves kérdező, akkor nem itt kell pattogni, mert az nem visz előre. Be kell menni az óvodába és meg kell beszélni.
2015. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Én a jogszabályt viszem be kinyomtatva, kiemelem a tartós beteg családtag esetén megjáró mentességet, mert a hölgy erről nem is tudott, hogy ezen esetben is megjár.
2015. aug. 25. 17:13
 18/64 anonim ***** válasza:
Számlakivonatot én sem vinnék be, semmi közük a kiadásaimhoz. Ha annyira akarnának valamit, akkor munkáltatói igazolást vinnék.
2015. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
Jövedelem igazolás, hatósági bizonyitvány a MÁKtól!
2015. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
Számlakivonatot nem kérhet! Kérd ki a MÁKtól a hatósági bizonyitványt! Tegnap hivtam fel őket és 7-8 nap mire kiküldik!
2015. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!