Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ingyenes óvodai étkezéshez...

Az ingyenes óvodai étkezéshez miért kérnek tőlünk jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés

Több szempontból is megjárna nekünk:

-a nagyobb 9 éves testvér tartósan beteg, tehát a családban nevelünk tartósan beteg gyermeket

- a havi bevétel négyünkre 300.000 Ft, tehát nem éri el a 89.ooo Ft- ot az egy főre jutó jövedelmünk

A nagyobbik gyermek tartós betegségéről igazolást vittem, ennek ellenére a férjemtől és tőlem jövedelemigazolást kérnek és még az Államkincstártól kapott havi bevételekről folyószámlakivonatot.

Azt olvastam nem kell semmiféle igazolás majd, hanem önbevallás alapján megy majd az ingyenes étkeztetés az oviban... csak felesleges köröket nem szeretnék a munkaügyre, pláne a folyószámlakivonatot bemutatni!


2015. aug. 25. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
Ha az állam segitsége nélkül akarsz gyereket vállalni, akkor ne vegyél igénybe se családit, se szülés után járót, se gyest se semmit!
2015. aug. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, melyik gyerekre van ráirva az oviba, hogy hátrányos helyzetű, hogy nem játszanak velük a tehetősebbek! Az ujgazdagokra gondolsz ugye? na ott annyi az emberi érték, mint svábbogárba a kedvesség!

Ekkora gyerekek csak akkor lesznek gonoszak (és az már gonoszság, ha csak ezért nemjátszanak a szegényebbekkl) ha otthon azt sulykolják, illetve azt hallják. Az ekkora gyerekeket nem érdekli a külsőség! Mert még tiszták! Sajnálom, hogy emberi értéket nem tanul tőled a gyereked!

2015. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
Mondjuk én cáfolnám,hogy nem érdekli őket a külsőség.Én ledöbbentem rajta mikor a lányom tavaly megkezdte az ovit,és bizony a gyerekek az alapján játszottak a másikkal ki mit visel.Rögtön lett az én lányomnak is több barátja miután megvettem a Jégvarázsos cuccokat mert most ez a menő :( és egy sima normál állami oviba járunk,nem is tudom mi lenne ha felvették volna abba az oviba ahova az újgazdagok gyerekei járnak és elég felkapott lett.
2015. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
78%
Hozzáment egy 60 éves csávóhoz, aki annyit keres, hogy soha semmire ne legyen gondja, szült neki egy gyereket, és k.r.v.a büszke rá, hogy kimászott a csóróságból? Hát ehhez csak gratulálni tudok. Ezzel a sztorival én a helyedben nem osztanám itt az észt.
2015. aug. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk ilyen nincs! Az udvaron ugyanolyan koszos lesz mind!

Én még olyan ovodást nem láttam, aki azért nem játszik a másikkal mert nem angry birds poloja van. Soha nem volt ilyen probléma. Van amelyik kislány csini, de ugyanugy játszik másik gyerekkel is. Nincs idejük ilyenekkel foglalkozni, hogy ki mit visel. Lefoglalják őket. És az értékre nevelik ott is otthon is. Soha nem fogok neki csak azért 40 ezerért cipőt venni, mert a másiknak olyan van.

2015. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
53-as Nálunk màr tavaly a mesefigurákat nézték egymás ruhàjàn, főleg az àgyneműn meg a pizsamàn.Aztàn valami figuràt emleget most nekem, valami banànos figura vagy az ég tudja mi az, majd utàna nézek, szeretne olyat, mert x kislàny azzal alszik.Sajnos nézik egymàs cuccait, de még az óvónők és dadusok is.Ez a tapasztalatom.Persze lehet màshol nincs ilyen, pedig én is sima àllami oviba hordom.
2015. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
Akkor egy nagyon jó oviba vittem át :)
2015. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
56-os: Az minyon lesz :)
2015. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
:D :D
2015. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
Nekem csak abból tűnt fel,hogy van egy népszerű,gazdagabb kislány akit mindenki szeret.Az én lányomnak egy barátja volt az elején,majd mikor megvettem azokat a bizonyos ruhákat akkor rögtön ez a kislány mellé csapódott,majd sorban a többi is.Nekem ebből jön le,egyébként a lányom soha nem nézi,hogy kinek mije van,de ha megtetszik neki valami,akkor ő is szeretne persze.
2015. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!