Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ingyenes óvodai étkezéshez...

Az ingyenes óvodai étkezéshez miért kérnek tőlünk jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés

Több szempontból is megjárna nekünk:

-a nagyobb 9 éves testvér tartósan beteg, tehát a családban nevelünk tartósan beteg gyermeket

- a havi bevétel négyünkre 300.000 Ft, tehát nem éri el a 89.ooo Ft- ot az egy főre jutó jövedelmünk

A nagyobbik gyermek tartós betegségéről igazolást vittem, ennek ellenére a férjemtől és tőlem jövedelemigazolást kérnek és még az Államkincstártól kapott havi bevételekről folyószámlakivonatot.

Azt olvastam nem kell semmiféle igazolás majd, hanem önbevallás alapján megy majd az ingyenes étkeztetés az oviban... csak felesleges köröket nem szeretnék a munkaügyre, pláne a folyószámlakivonatot bemutatni!


2015. aug. 25. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
Novák Katalin ezerszer kihangsúlyozta a Híradóknak adott interjúiban, hogy önbevallással működik, SEMMILYEN JÖVEDELEM-IGAZOLÁS NEM KELL!
2015. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
Nekünk csak a MÁK-kártyát (sárga kártya amit a MÁK küld a tartósan beteg gyerek után)kellett bemutatni és kész, azonnal kaptuk az ingyenes étkezést.
2015. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
27%

De oda vagytok ezzel az ingyenes óvodai étkezésért. Nem lenne pofàm kérni.Emlékszem amikor gyerek voltam, ingyenes volt nekem tankönyv,kaja.Hàt égtem rendesen!Csúfoltak a gyerekek, hogy nekem ingyen van.Soha a büdös életben nem teszem ki ilyennek a gyerekem!!!

30 éves vagyok màr, de nyomot hagyott bennem a gyerekkor ezen része.Kifizetek én mindent,mindenből a legjobbat veszem a lànyomnak, ekkora égésnek nem tenném ki.Nem értem azt a szülőt, aki képes erre.Nincs büszkeségetek?

2015. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó te azért érzel így mert annak idején csak a csóróknak meg a cigányoknak járt ingyenesen.

De most ebben az ingyenes ovis étkezésbe a gyerekek 80%-a bele fog esni.

2015. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
21! Mégis kérnek! Nálunk kérnek!
2015. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
70%

23-as nagyon szánalmas. Mi sose csúfoltunk semmit, mert valami valamelyik gyereknek ingyen volt. Sőt, gyerekként nem is tudtam, hogy XY-nak nem kellett fizetnie a kajáért v. tankönyvért. Amit írsz baromság. Nem azért csúfoltak, mert ingyen kaptad, hanem mert csorók voltak a szüleid.

Mikor 2 gyerekem volt, fizettem mindent teljes áron, mikor meglett a 3. gyerekem, akkor félárat fizettem az óvodai kajáért (mivel 3 gyerekeseknek nincs ingyen, vagyis nem volt eddig, mint sokan hiszik). Most annak a 3 gyerekes családnak is ingyen van, akik havi 500 ezerből élnek v . többől, ennyi. Igénybe veszem az ingyen étkezést? Naná, végre valami, ami nekem is jár, nem csak a kisebbésgnek. Eddig soha semmire nem voltam jogosult, független attól, hogy 3 gyerekem van. Még egyis sem iskolás, a tankönyvtéma nálunk még nem jött elő. De, ha ingyenes lesz akkor is, mikor az én gyerekeim mennek iskolába, akkor azt is igénybe veszem, mert állambácsi azt mondja, nekem is jár. Viszont, ha használt könyveket kapnak a gyerekeim, akkor inkább megveszem mind a háromnak. Ennyi.

Elég buta vagy és gondolom a gyereked is arra tanítod, hogy ilyen legyen. A te gyereked is kineveti azokat, akiknek nem kell fizetni a közétkeztetésért v. tankönyvért?

2015. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

23! Egyedül nevelem, apuka annyit sem fizet, hogy a lakhatására elég lenne! Csak a legszükségesebbeket veszem meg a gyereknek. Miért kellene a legdrágábbat? Nem nélkülözik, miért kellene már most anyagiasnak nevelnem? Ha neked ez az érték, sajnállak!

Az állam ezt kitalálta, és ami jár az jár! Szerinted az oviba a gyerekek tudják, hogy ki eszik ingyen? Még az ovonénik sem! Az ovoda titkár intéz mindent! Az ovoda vezető pedig az ebédfizetést! Ők ketten tudják! Senkire nem tartozik! Szégyelljem magam, mert egyedül nevelem? Kössem fel magam, vagy mi???

2015. aug. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
26%

Lehet, szegények voltak a szüleim,màr nem élnek, anyum '97-ben,apum idén.Tehàt őket ne bàntsàtok.

Nem tartozom a kisebbséghez amúgy.De nekem ne adjanak ingyen semmit.Ha a lakossàg 80%-a jogosult rà,akkor ezek szerint létminimum alatt él ennyi ember?(kivéve a 3 gyerekesek)

Sajnàlom ha nem szorulok rà,bocsánat.

2015. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
41%
Ja,és nem értem miért baj az, ha a legjobbat akarom a gyerekemnek?Minden anya a legjobbat, legszebbet akarja a gyerekének.Ez bűn?Most komolyan?!
2015. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
22%

Mégis szégyelled a szüleid, a leírásodból látszik, hogy őket hibáztatod, hogy te ingyen kaptad a kaját, meg a tankönyvet. Valóban nem jó dolog a gyereket anyagiasságra nevelni. Régen téged kicsúfoltak, mert nem fizettetek a kajáért? Szerinted hány ovid tudja, ki fizet, ki nem? Sok gyerek még azt sem tudja, mi a pénz értéke, miért kell fizetni dolgokért!

Egyébként nálunk az óvónők tudják, hogy ki fizet és ki nem, még azt is, hogy ki mennyit fizet, mert a tasakot ők adják oda v. ők teszik ki a csoport elé egy asztalra, tehát simán megnézik. Volt, hogy mentem a gyerekért és a másik csoport dadája osztotta a tasakot, ergo, meg is kellett kérdeznie, hogy hogy hívják a gyerekem, hogy tudja, kinek a tasakját adja oda. Nálunk ez nem titok, de nem zavar.

Gyerekednek a legjobbat akarod. Azt hiszed, ha fizetsz, akkor a te gyereked más kaját kap, jobbat? Vagy, a te gyereked más, jobb könyvekből tanul majd? Vagy mi?

Én is próbálok mindent megadni a gyerekeimnek, mindig a jobb dolgokat mindenben, de attól még ingyen kapják majd a kaját az oviban, mert 3 gyerekem van és ugyanazt fogja kapni, amit azok a gyerekek akiknek a szülei fizetnek a kajáért és majd ugyanabból a könyvből fognak tanulni, mint a te gyereked. Azért mert fizetsz érte, nem kap jobbat a gyereked. Ja és szerintem senki sem csúfolná a gyereked, mert ingyen eszik.

Szerintem bántja a csőrőd, hogy te nem vagy jogosult az ingyen étkeztetésre, ezért játszod itt a mártír anyát.

2015. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!