Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ingyenes óvodai étkezéshez...

Az ingyenes óvodai étkezéshez miért kérnek tőlünk jövedelemigazolást?

Figyelt kérdés

Több szempontból is megjárna nekünk:

-a nagyobb 9 éves testvér tartósan beteg, tehát a családban nevelünk tartósan beteg gyermeket

- a havi bevétel négyünkre 300.000 Ft, tehát nem éri el a 89.ooo Ft- ot az egy főre jutó jövedelmünk

A nagyobbik gyermek tartós betegségéről igazolást vittem, ennek ellenére a férjemtől és tőlem jövedelemigazolást kérnek és még az Államkincstártól kapott havi bevételekről folyószámlakivonatot.

Azt olvastam nem kell semmiféle igazolás majd, hanem önbevallás alapján megy majd az ingyenes étkeztetés az oviban... csak felesleges köröket nem szeretnék a munkaügyre, pláne a folyószámlakivonatot bemutatni!


2015. aug. 25. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
46%
Jaj dehogy bànt engem, hogy nem vagyok jogosult.Örülök neki, hogy annyi pénzből élünk, amennyiből.Akkor lennék szomorú, ha ezt a színvonalat nem tudnàm biztosítani.A mi ovinkban is tudjàk, hogy ki jogosult kedvezményre, stb.Màshogy viszonyulnak azokhoz a gyerekekhez, akiknrk nem kell ingyen semmi.
2015. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
34%

Aranyosabbak, pozitívabbak velük.Igaz, nem sok gyerek van, aki hátrànyos helyzetű, de a gyerekek sem jàtszanak a kevésbé tehetősekkel.

Régen is hasonló volt a világ.

2015. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
66%
Ja, és nem szégyellem a szüleim, dem a gyerekkorom, csupàn én megfogadtam pàr évvel ezelőtt, csak akkor vàllalok gyereket, ha NORMÀLIS életszínvonalat tudok neki biztosítani, s tanulja meg ő is, hogy az életben senmit nem adnak ingyen.Anyagiassàg?Lehet.De inkàbb 100x ez, mint csak egyszer is a csórósàg, uram bocsà koldulàs.
2015. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
56%

Valami nagyon össze van keveredve a kis fejedben.

Mi igaz pár ezer ft-on múlik,de bele esünk abba a kategóriába,hogy ingyen ehet a gyerekem.De az sem okozott problémát tavaly hogy ki kellett fizetni.Nem élünk létminimum alatt,van megtakarítás,családi ház,két autó,nincs hitel.A bevétel annyi aminek alapján beleesünk,de mi vígan megélünk ennyiből.Hitel nélkül 250.000-ból úgy hogy a rezsi 50.000. Csak új ruhái vannak a gyerekemnek,mindent megkap,még többet is.

Hülye lennék vissza utasítani hogy ingyen egyen,legalább marad havi 10.000 plusz amit rá vagy programokra költhetek.

2015. aug. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
33%
Akkor a létminimum alatt éltek papír szerint.250.000 Ft. 3 főre havi 83.000.Az neked nem a létminimum alatt van?De alatta van.
2015. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
23%
60%-os, teljesen lényegtelen amit írsz, mert a lényeg az, hogy a te gyereked semmivel sem kap többet az oviban, suliban, mint az én gyerekem. Nem nézik le a gyerekeim, tudják milyen autókkal járkálunk, tudják az óvónők, hol lakunk. Tudják, hogy én minőségi dolgokat viszek be a tisztasági csomagba, tudják hogy mindig viszünk gyümölcsöt gyümölcs napon, van mikor azon kívűl is. Ugyanakkor, eddig félárat fizettem, most meg ingyen lesz a kaja a gyerekeimnek. De ezt leszámítva, tudják, hogy én miket viszek be, ha kell valami a csoportnak és hasonlók. Tehát nem hiszem, hogy lekezelően bánnának majd a gyerekeimmel. Én csak remélem, hogy a gyerekeink nem egy oviba, nem egy csoportba járnak, mert olyan gyerekkel, mint a tied, ne találkozzanak az én gyerekeim. Az, hogy most mindent a segge alá teszel, nem biztos, hogy később jó lesz. Igaz, a szegény gyerekkor téged teljesen tönkretett, mint embert. Te valóban keversz sokmindent.
2015. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
46%

De te hàrom gyereket nevelsz,nem? Ott màr régóta ingyenes az ovi.

Képzeld, mi is viszünk gyümölcsöt stb, meg amit kell.

Nem hiszem, hogy àrtanék azzal, ha minden tőlünk telhetőt megkap.Miért?Most gyerek.

Lehet, hogy igazad van, nyomot hagyott bennem a gyerekkor.De még annyit elmesélnék, hogy volt az oviban kiràndulàs, egyetlen anyuka nem tudta befizetni a gyerekét, én voltam aki javasolta, dobjuk össze neki a kiràndulás àràt.Az igazi felsőtízezer hallani sem akart róla, a vége az lett, hogy én egymagam fizettem ki neki.Szar ember vagyok, ugye?

2015. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
55%
Tegnap jól írta valaki, miszerint nem ért egyet azzal, hogy a 3 gyerekesek ingyen kapjàk.Vagy legyen mindenkinek ingyen, vagy senkinek.Az én gyerekem miért màs mint a tiéd, övé, a szomszédé?Ja kérem, meg azért mert minimàlbért keres, minden ingyen legyen.Dolgozhatnék én is minimàlbérért, de nem annyiért gürcölök, viszont ugyanúgy dolgozom a pénzért.Aki keres havi 3 milliót, neki is legyen ingyen.Magyarul: ne legyen megkülönböztetés egyik irànyba de! Nem az lenne az igazsàgos?Netàn ezt is rosszul làtom.Pedig akkor lenne egyenlőség ebben az orszàgban, ha egyenlőnek vennének minden gyereket, jövedelemtől függetlenül.
2015. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
41%
36-os én sem szeretném ha a gyerekeink talàlkoznànak hidd el.Nem akarnàm, hogy azt lássa, van aki ész nélkül szüli a gyerekeket.
2015. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
21%

Létminimum alatt?

Te ugye viccelsz? Van egy családi házam,2 kocsim,nincs hitelem és ha a rezsit kifizetem 200.000 a zsebemben.Ja meg megtakarításom a bankban.

Abszolút nem érzem magam létminimum alatt sőt,általában engem szoktak irigyelni milyen jól élünk.Persze ez mindenkinek relatív.

2015. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!