Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista a gyereke de...

Akinek autista a gyereke de nem gondolta volna előtte, annak milyen tünetek alapján bizonyították be a szakértők, hogy mégis az?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírom felfogni, elfogadni, hogy autista lenne a lányom. Nem problémamentes, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi miatt már autistának "szakértsék".

Aki hasonló cipőben jár/t, mik voltak és milyen súlyosak a tünetek?


2011. máj. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Mindenkinek!

Én írtam a kérdéseket. Nagyon fontos, és ismételten szeretném kihangsúlyozni, hogy azért, mert egy, egy kérdés ráillik valakinek a gyerekére, az egyáltalán nem jelenti, azt, hogy autista lenne! Ezt látatlanban, sőt egyetlen vizsgálat alapján sem szabad senkire rámondani. Ezt több szakember, orvos együttes vizsgálatai alapján állapítják meg egy gyerekről- általában hosszú időt is vesz igénybe. Tehát csak azért, mert nem akar 1 tesztet kitölteni, vagy vannak megrögzött szokásai, vagy csak szeret térdelve ringatózni, még teljesen normális gyereknek számít. Ne merüljetek bele ebbe a témába túlságosan, csak ha szinte minden "tünet" ráillik, de még ott sem biztos a dolog, csak erős a "gyanú".

Kedves Kérdező, majd tedd meg kérlek, hogy megírod mi volt.

2011. máj. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
57%

Kedves utolsó válaszoló!

Azt szeretném megkérdezni,mennyire értesz ezekhez a problémákhoz? Szakemberként,vagy szülőként látod?

A kislányom is elég autisztikus,a feltett kérdések nagy része illik rá.

Meg tudnád esetleg mondani,hová vigyem? A Vadaskertben nem tartják valószínűnek,hogy autista,az autizmus központ,amit a neten találtam,sajnos nekünk drága.

A pszichológus(kettőhöz is járunk)látják rajta az autisztikus vonásokat.

Köszönöm!

Bocs az off-ért!

2011. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
58%

A fent leírtak lapján a szóban forgó kislány, nem autista.

Sőt, még az autisztikus jelző sem nagyon illik rá.

Viszont a teljes körű diagnózishoz azért ez kevés. A gyermeket látni kell.

Bővebb információért látogass el ide: [link]

Itt egy kicsivel előrébb járunk, a magyar átlagos tudáshoz viszonyítva!


Üdv: Röpcsike

2011. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Lehet, hogy még a tagadás fázisban vagyok, de nem bírom elfogadni, hogy azért autista lenne, mert később kezdett el beszélni, barátkozni és nem hajlandó idegennek kirakni a sormintákat, mert nincs kedve. Kövezzetek meg, inkább mondanám elkényeztetettnek, vagy erős egyéniségnek, mint betegnek :-( Na de majd a szakértők a vadaskertben megmondják....remélem!
2011. jún. 4. 15:37
 35/53 anonim ***** válasza:
56%

4 évesen nem mindegyik beszél még gyönyörűen folyamatosan, és magyaráz értelmesen, mégsincs semmi bajuk. VAnnak felnőttek is akik ki nem tudnák magukat fejezni sajnos. Fejleszteni kell ezt, sok olvasással, beszélgetéssel, nem tv-vel.

Mostmár barátkozik, ha nem is ő kezdeményez.

Na a sorminta pedig pláne. Ha erről van szó, hogy idegeneknek nem rakja ki, de te tudod, hogy megtudja csinálni akkor semmi gond.

Ezt útáltam legjobban mikor ilyeneket láttam, hogy két anyuka találkozik, és ú kislányom mutasd meg mit tudsz. Mindig az jutott eszembe, hogy nem kutya a gyerek akivel ezt csinálják ugyan már. A másik meg mikor nagyoskodnak a szülők, hogy enyém ezt is tudja meg azt is, a másik fél meg nem ilyen felvágós típus, meg lehet nem is tart ott még a gyereke (ami nem baj) de mégis valahol kicsit belegázol ez az anyukába. Sokszor idegenek hozzák ki ezeket a gondolatokat az emberből, hogy a gyereke még nincs ott ahol kellene.

Lényeg a lényeg, foglalkozni kell minden gyerekkel, és alig várom már, a júliust hogy megtudjuk :-)

2011. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Itt a július voltatok már elbeszélgetésen ?

Engem érdekel.

Kivánom, hogy minden rendben legyen !

szia

2011. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltunk a vadaskert alapítványnál, másfél órát beszélgettünk a gyerekről, amíg ő tett-vett, játszott. Azt mondta a pszichiáternő, hogy látja a problémánkat, de ha még autista is lenne a gyerek, nem olyan súlyosságú, hogy ott helyben rányomja a nagypecsétet. Felajánlott egy komplett hetet, amikor bejárunk a gyerekkel hozzájuk "játszani", és a háttérben egy komplett orvosi gárda lesi a gyereket. Decemberben megyünk....

2011. júl. 13. 11:15
 38/53 anonim ***** válasza:

Köszi.

A pszichiáter miket látott igy elsőre ?

2011. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Amiket én is mondtam neki: a gyerek 50%-ban nem adekvát válaszokat ad, kikerüli a neki nem tetsző feladatokat. De azt nyílván nem tudta megítélni, hogyan viselkedik társaságban pl. Viszont trükkös, mert belenéz a szemedbe, mosolyog, szívesen jön-megy veled, nem mániákus, játszik, csacsog.
2011. júl. 13. 14:17
 40/53 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Először is, beraktam normál óvodába, és jól beilleszkedett, rengeteget fejlődött azóta. Iszonyatosan közlékeny, aranyos, lelkes, barátságos.

Túlvagyunk a vizsgálatokon, és kiderült, hogy 112-es az IQ-ja, még csak véletlenül sem fogyatékos....viszont 5 egymástól független szakértő diagnosztizálta őt autizmussal. Sajnos el kell hinnem. Most egy kicsit újra kell építeni az életünket...

2011. dec. 4. 19:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!