Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista a gyereke de...

Akinek autista a gyereke de nem gondolta volna előtte, annak milyen tünetek alapján bizonyították be a szakértők, hogy mégis az?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírom felfogni, elfogadni, hogy autista lenne a lányom. Nem problémamentes, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi miatt már autistának "szakértsék".

Aki hasonló cipőben jár/t, mik voltak és milyen súlyosak a tünetek?


2011. máj. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nyár közepére kaptunk időpontot. Az még csak elbeszélgetés lesz, nem vizsgálat.


A listából:

Játszik gyerekekkel, vagy csak felnőttekkel? IS-IS, bár nem ő kezdeményez

-Egy egy játékkal képes órákon át játszani? ÓRÁKIG NEM, DE SOKÁIG LE TUDJA KÖTNI MAGÁT:

-Mesél véget nem érő történeteket? NEM

-Hogy reagál a környezetváltozásra? RELATÍVE JÓL.

-Csak a saját közvetlen környezetében érzi magát biztonságban? NEM. SZÍVESEN JÖN-MEGY.

-Van olyan eset, amikor látszólag értelmetlen dolog miatt hisztirohamot kap (szokásaitól eltérő dolgok miatt, pl a villát nem jó helyre tetted? Nem jó cipőt adtál rá? ) NINCS.

-Írtad a szemkontaktust, ha belefog egy történetbe, és te belekérdezel, rád néz? Válaszol a kérdéseidre? IGEN.

-Szeret elveszni a részletekben? KICSIT.

-Beszélgetés fonalát képes megtartani? NEM FELTÉTLEN. NEM ERŐS A BESZÉDBEN.

-Különféle rituáléi vannak? NINCSENEK.

-Csinál furcsa mozgásokat? NEM.

-Nagy százalékban csak önállóan tevékenykedik? IGEN.

-Ha egy gyerek hívja játszani, képes csatlakozni, bekapcsolódni? IGEN, ÖRÖMMEL. BÁR NEM KEZDEMÉNYEZ.

-Szereti, ha megöleled? IGEN.

-Előfordul, hogy úgy érzed szándékosan oka fájdalmat, és ez tetszik is neki? NEM.


És ha ezek a fő kérdések, úgy érzem nem jött ki rosszul belőle...

Sorstárs vagy, vagy gyógypedagógus, kedves utolsó reagáló?

2011. máj. 27. 22:57
 22/53 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ezekből itélve legalábbis egy tök normális átlagos 4 évesnek tűnik, akinek nem erőssége a verbálisság, és kicsit szerény. Dehát valami kis saját egyedisége , egyénisége kell legyen.

De mi is konkrétan az ami miatt aggódsz, hogy autisa lehet ? Bocsi ha írtad már (csak írd meg akkor az oldalt légyszi) nem olvasom végig az egészet mégegyszer,bocs !

2011. máj. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Mivel megkésett a beszéde, a szakemberek állandóan iq tesztet akarnak csinálni vele, ő pedig kérésre nem szívesen old meg olyan feladatokat, mint sorminta kirakás, stb. Nem érdekli. Tudná, de nem akarja. És a nemakarás miatt ijesztegetnek az autizmussal.
2011. máj. 28. 14:09
 24/53 anonim ***** válasza:
58%
De fura..ez egy tok átlagos gyerekre vall, aki kissé szerény, de ennyi. Most így a kérdéseket végigolvasva az én fiamnál egy csomó ellenkező választ adnék....elgondolkodtató. De egy beszélgetés nem árt, hogy te is megnyugodj, ha már bogarat ültettek a füledbe. Én is végigcsinálnám. De nem hinném, hogy bármi baj lenne vele.
2011. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
39%
A válaszok alapján teljesen átlagos, normális gyereknek tűnik. Nem aggódj, de azért nézesd meg! Az meg, hogy nem érdekli az a vacak teszt, nem jelent semmit. Az én 5 évesemnek sem volt hozzá első alkalommal kedve, különben is egy sajtkukac, és alig lehet leültetni bármivel egy adott pontba. Egy másik szituációban, viszont jó eredménnyel megcsinálta.
2011. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
58%
Az lemaradt, hogy óvoped. vagyok, és korábban rövid ideig dolgoztam autista, értelmi-, valamint testi fogyatékos gyerekek között. Tehát nem a szakterületem, de van pici tapasztalatom.
2011. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
58%

Nahát ez a nem akarás lehet csak azért, mert őrültül nem érdekli a téma. A mi kisfiunk ha valamit akar azzal jól eltud lenni, ha valamit nem, akkor igen nehéz rávenni, hogy megcsinálja, ha úgy érezzük, hogy muszály. Tavaly 5 éves volt külföldön iskolaelőkészítőbe járt. Tanárnak ő volt a legnagyobb feladat úgymond, lekötni őt. Aztán előbb utóbb sikerült, és kiderült milyen okos, és mindent megtud csinálni, csak ha nem érdekli nincs kedve. Volt, hogy kis tesztet csináltattak velük 2O perc volt rá. 1O kis feladat, ebből kettőt megcsinált. Repülővé vált a ceruza közben stb. Itthon kértem csinálja meg. Semmi. Később újra kértem, és úgy hidd el 1 percbe se telt és elintézte. 4 évesen még javában fejlődés alatt van ez a dolog, hogy vannak dolgok amiket bizony meg kell csinálni ha nem is akarjuk. Még mi felnőtt is esünk ilyen helyzetekbe. Hát még egy négy éves. Nem érti miért, még ha magyarázzuk se biztos, hogy tényleg érti,hogyan is érthetné. Próbálj játékosan valahogy elérni dolgokat vele, hasonlókat. Szortírozzatok fehér ruhát, szines ruhát mosáskor együtt. Ceruzákat, játékokat. Most lesz az azért, hogy valamelyest lassacsakán biztos fogja mutatni, hogy megtudja csinálni ezeket. Tudom téged aggaszt ez most, velem is ez történt, de látom már a fejlődést, bár akkor nem tudtam, hogy lesz e.

Nézesd meg, bár nem tudom hogyan csinálják egy alkalmas dolgokban én nem igen hiszek, mert ha épp akkor nem akarja, akkor ráolvasnak valamit. Játékosan, ígérve jutalmat játszodazzatok olyasmivel amit megakarsz látni , hogy tudja e egyáltalán. Ha tudja, akkor jó, az elérni akarni dolgokat pedig folyamatosan alakulni fog !

2011. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim válasza:
Elnézést, hogy belekérdezek..Az én kislányom 3 éves és pici kora óta térdelő állásban, támaszkodva ritmikusan riszálja magát, akár addig amíg rá nem szólok.Régebben azt hittük így altatja magát.Ez sokszor sűrűsödik, máskor kevésbé csinálja.Mindent nagyon korán elkezdett (5 hetesen oldalra fordult) , egyedül a kúszás maradt ki.Szépen beszél, mondókákat mond, logikai játékokkal játszik, nagyon bújós, közvetlen.Csak ez az egy zavaró tényező van.Egyik ismerősöm azt mondta ez is az autizmus egyik jele lehet.Segítsetek kérlek, tényleg aggódjak vagy csak egy rossz szokás??
2011. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
74%

Ha a válaszokat figyelembevéve, meg amiket leírtál a lányod autista én megrágom a kalapom.... Nemár.....


De ha téged megnyugtat, hát vidd el és nézzék meg. Az én lányom sem csinál semmi olyat amit ő maga nem akar.

2011. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:
Július elejére kaptunk időpontot, visszanézek, hogy mit találtak nála.
2011. máj. 31. 16:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!