Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek autista a gyereke de...

Akinek autista a gyereke de nem gondolta volna előtte, annak milyen tünetek alapján bizonyították be a szakértők, hogy mégis az?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírom felfogni, elfogadni, hogy autista lenne a lányom. Nem problémamentes, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi miatt már autistának "szakértsék".

Aki hasonló cipőben jár/t, mik voltak és milyen súlyosak a tünetek?


2011. máj. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

A papirokat bedugom a fiókba és továbbra is magánzsíron járatom fejlesztésekre. Az orvosok azt mondják, hogy a gyerek a maximálisan fejleszthető kategóriába esik, így jó eséllyel felnőtt korára max. kicsit bogarasnak fogják tartani, de teljes életet élhet, ha most belefogunk a terápiába.

Viszont: a gyerek apja még a vizsgálat előtt kifarolt a helyzetből és bejelentette, hogy az ő gyerekével nincs baj akármit is mondjanak az orvosok, így ő hallani sem akar a diagnózisról. És nem is tud. El fogok válni tőle, mert így csak hátráltat minket, nemhogy segítene ebben a nehéz helyzetben.

Mit szóltok?

2011. dec. 4. 19:50
 42/53 anonim ***** válasza:
67%

De örülök, hogy írtál, érdekel mi van veletek. Minap gondoltam, hogy hátha írsz, vagy vissza kell keressem a sok megválaszoltjaim közt ezt a kérdést.

Én ilyen hozzáállásával a férjemnek biztos úgy gondolnám, mint te, hogy akkor vége. A gyerekem fejlődése sokkal fontosabb, mint a férjem szégenérzete, vagy nem tisztán látása. Könyebb nélküle, mint ha csak idegesít hátráltat. Még találhatok olyat is aki elfogadja a kicsimet, épp olyannak amilyen belátva a velejáró esetleges nehézségeket.

Megkérdezhetem milyen tesztek voltak ? Ha akarsz írhatsz privátot is csak jelezd itt, mert az olyan címem ahova egyébként nem járok.

Köszi ! Sok türelmet !

2011. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:
egy hétig vizsgálták, figyelték, tesztelték. Volt mindenféle iq és sq teszt, napi 2 biztosan
2011. dec. 4. 20:22
 44/53 anonim ***** válasza:

Végülis milyen határozott tüneteket mutat a lányod ?


Én figyelemzavarra fogom a kisfiunkat teszteltetni, épp amit írtál amiatt. Amit akar arra tud figyelni nagyon, de amit nem , arra igen nehézé rávenni. Bár javulgat, csak lehet nem olyan ütemben, ahogy kellene.

Remélem ha mi figyelemzavarra is visszük, ha más van észreveszik. Szerinted ? Ez állítólag egy teszt lesz nem tudom még mikor.

2011. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Milyen típusú autizmussal diagnosztizálták a lányodat? Aspergeres esetleg?


Próbálj meg időt adni a férjednek. Lehet, hogy tényleg csak erre van szüksége, hogy elfogadja ezt az új helyzetet. Ne fordulj el tőle, még akkor sem ha úgy tűnik ő most elfordult tőletek. Egy esélyt mindenképpen megérdemeltek.

2011. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Nem aspergeres, sima autista, de jól fejleszthető. Most szerzem be a könyveket, jövő héten pedig belefogok a szülőtréningbe. P.E.C.S.-el fogunk kezdeni.

Ma intéztem az államkincstáros papirokat, és sírógörcsöt kaptam közben.Szegény nő az ablak mögött csak hebegett-habogott, majd mutatta hol írjam alá ő mindent kitölt nekem a drága.

2011. dec. 6. 18:14
 47/53 A kérdező kommentje:
a férjjel nem ez az egyetlen probléma, de az a hab a tortán, hogy tudni sem akar a dologról.
2011. dec. 6. 18:15
 48/53 anonim ***** válasza:
engem is elvittek vizsgálatra anno, csak azért, mert nem játszottam a többiekkel az oviban. a mai napig elvagyok magamban....kiskoromban engem is folyton cseszegettek, hogy fura vagyok, sőt a mai napig mondják (37 éves vagyok). a szociális kapcsolatok kiskoromban egyáltalán nem mentek, úgy lehetne mondani, hogy leginkább leszartam mindenkit....most nem, van sok barátom, de az tényleg nehezebb ügy, hogy közel kerüljenek, és utálom, ha lerohannak.
2012. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
még előző. és utáltam, ha hozzámértek. most is utálom, ha idegen hozzámér, meg ha olyan, akivel még nem vagyok olyan szoros kapcsolatban.
2012. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
Szia! Itt vagy még? Hogy vagytok azóta? :)
2013. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!